WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lto »

Z ciekawości, jak przekroczyłeś 50 sztuk we wszystkich pozwoleniach to zaczęły się jakieś pytania o magazyn broni?
Na logikę magazyn jest od ponad 50 sztuk faktycznie posiadanych, ale wiadomo jaki mamy klimat. ;)
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

lto pisze: 03 września 2022, 12:33 Z ciekawości, jak przekroczyłeś 50 sztuk we wszystkich pozwoleniach to zaczęły się jakieś pytania o magazyn broni?
Nie, nikt o nic nie pytał - a decyzje, w sumie, mam na ponad 100 sztuk.
BobbyLee
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2022, 10:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: BobbyLee »

Lepiej złożyć jeden wspólny wniosek o pozwolenie na bron sportową oraz sportową do celów kolekcjonerskich? Czy rozbić to na dwa osobne wnioski?
Sugerowałem się na początku wzorem wniosku z braterstwo, który jest wspólny. Ale po przeczytaniu kilka tematów na ten temat już sam nie wiem.

Serce mi podpowiada żeby osobno składać wnioski, więc pozostaje kwestia braku tylu oryginałów dokumentów.

Jeżeli osobno to warto uwierzytelniać u notariusza kopie dokumentów potrzebnych do wniosków (orzeczenie lekarza, psychologa, itp), czy można to jakoś na miejscu w WPA załatwić?
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: rokada »

Występowałem o dwa pozwolenia i dopuszczenie w jednym wniosku, nie było żadnych uwag. Oczywiście musisz pamiętać, żeby załączyć dowody wniesienia opłat za wydanie każdej z decyzji (opłacie podlega wydanie decyzji, a nie złożenie wniosku), czyli w Twoim przypadku 2 x 242 złote.
Wystąp od razu o dopuszczenie do posiadania broni (WPA KSP chyba nadal wydaje A, G, H, I, J i L bez problemu). To tylko dodatkowe 10 złotych, a może się przydać w przyszłości.
Awatar użytkownika
arconi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 29 grudnia 2021, 18:12
Tematy: 7
Lokalizacja: Azja Zachodnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: arconi »

BobbyLee pisze: 27 września 2022, 11:17 Lepiej złożyć jeden wspólny wniosek o pozwolenie na bron sportową oraz sportową do celów kolekcjonerskich? Czy rozbić to na dwa osobne wnioski?
Jak Ci wygodniej :)
WPA Warszawa nie wymaga poświadczonych notarialnie oryginałów do każdego wniosku - te składasz tylko raz.
Patent i licencje dajesz jako zwykły wydruk - sami sobie sprawdzą, czy to oryginał.
Szkoda biegania i mnożenia "oryginalnych" dokumentów; później i tak do niczego się nie przydadzą - 3 miesiące od daty badania i bye.
Przelewy bankowe robiłem jedynie odrębnie, żeby nie było niedomówień, który jest za co,
ale jakby tak pchnąć jednym zbiorczym (242+242+10), to też by chyba nie było problemu.
Dopuszczenie - tak jak napisał przedmówca.
...na świat patrzył za mnie mannlicher. (W. Broniewski)
BobbyLee
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2022, 10:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: BobbyLee »

Dzięki wam za info :)
Myślę że skończy się na jednym wspólnym wniosku. Przelewy ogarnięte, dokumenty skompletowane, tylko fotki zostały i wycieczka do WPA.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krzychu22lr »

Składając wniosek w WPA Warszawa, zobowiązano mnie (pisemnie) do złożenia "w jak najszybszym terminie" licencji PZSS na rok 2023, a także zaświadczenia o członkostwie w klubie na rok 2023 (oczywiście dokumenty na rok 2022 były załączone do wniosku). Spotkał się ktoś z czymś takim?
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1415
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: zoom2 »

A wniosek dotyczył konkretnie czego?
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krzychu22lr »

Wydaje się oczywiste, że pozwolenia na broń do celów sportowych.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Hoplofob »

krzychu22lr pisze: 19 grudnia 2022, 14:54Spotkał się ktoś z czymś takim?
Chyba tak, bo w środowisku strzeleckim od lat powtarzane są rady w stylu: nie składaj papierów w grudniu, bo będziesz miał problemy, poczekaj do stycznia.

Inna sprawa, że jest to szykana niezgodna z prawem (i zupełnie niepotrzebna), więc - jakbyś się chciał kopać z koniem - nie trzeba było niczego podpisywać.

Teraz - jakbyś się chciał kopać z koniem - możesz złożyć skargę do komendanta KSP na szefa WPA, że nie dopilnował swoich podwładnych, którzy szykanują obywateli.

Chce Ci się kopać z koniem?
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krzychu22lr »

Powiem szczerze, że trochę mnie opuściła "rewolucyjna czujność" - w styczniu kończy mi się ważność orzeczeń lekarskich, więc będąc pod ścianą (albo podpisuję, albo nie przyjmują mi wniosku) podpisałem.

Niemniej pokopać się z koniem mogę, tylko nie znam prawa/procedury - składając taką skargę na jaki przepis należy się powołać?
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: sql »

@krzychu22lr, nie piszesz tego wprost, a to nie jest takie oczywiste.
Czy złożyłeś wniosek o wydanie ww. pozwolenia, czy o jakieś zmiany (np. rozszerzenie, zniesienie podziału, etc.)?
Jak to pierwsze, to na upartego mogą tego żądać - w ostateczności mogą zaczekać do 01.01.2023 i wtedy poprosić o ważne członkostwo, bo przecież na ten rok nie mają takowego i nie mogą bez tego wydać decyzji, bo a nuż przestałeś być sportowcem.
Jeśli o jakieś zmiany, to mogą Cię cmoknąć -> poczytaj mój post sprzed chyba 2 lat: viewtopic.php?p=2015037#p2015037
Oczywiście nikt się nie odezwał na moje zaczepki, więc chyba udało mi się tego konia jednak kopnąć.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lto »

krzychu22lr, jak możesz im dać tę licencję na 2023 to im daj i tyle, szkoda energii. To tak "od zawsze" było, że składając wniosek o pozwolenie pod koniec roku trzeba się było wylegitymować obiema licencjami (obecną i nową).

BTW: nie znam okoliczności więc napiszę na wszelki wypadek: jak masz komplet papierów i nie posiadasz jeszcze pozwolenia do celów kolekcjonerskich lub dopuszczenia, to też warto zawnioskować o te dwie rzeczy
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Hoplofob »

sql pisze: 19 grudnia 2022, 16:47w ostateczności mogą zaczekać do 01.01.2023 i wtedy poprosić o ważne członkostwo...
A klub na to: proszę przyjść w połowie lutego, jak już załatwimy wszystkie formalności.
krzychu22lr pisze: 19 grudnia 2022, 16:31Niemniej pokopać się z koniem mogę, tylko nie znam prawa/procedury - składając taką skargę na jaki przepis należy się powołać?
Zawsze możesz coś tam znaleźć: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzie ... 016/art-17
Pierwsze cztery punkty: nie przestrzegano prawa, nie zadbano o zaufanie obywatela do państwa, nieracjonalnie gospodarowano środkami publicznymi (czasem pracy, chociażby), nie zachowano bezstronności.

Ale na nic się nie musisz powoływać. Piszesz coś takiego:



Do Komendanta Stołecznej KP

Skarga

Składam skargę na szefa WPA w związku z niedopłenieniem przez niego obowiązków służbowych polegających na niedopilnowaniu podległych mu urzędników, co doprowadziło do szykanowania przez nich mojej osoby. 19 grudnia 2022 roku nakazano mi...
[...]
Szczególnie interesuje mnie, czy wymaganie ode mnie dokumentów niewymienionych w ustawie wynikało z inicjatywy obsługujących mnie urzędników, czy też z polecenia ich zwierzchnika.

Z poważaniem
Krzysztof 22 Długi Karabinowy




Komendant odpisze Ci w stylu "Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?", ale wezwie szefa WPA na rozmowę, a ten przeniesie swoją frustrację na biedaków z okienka, którzy w następnym grudniu nie będą już tacy chętni do szykanowania interesantów.
Niezależnie od odpowiedzi, odwołujesz się do komendanta głównego i wtedy cyrk się powtarza. Główny daje opr stołecznemu, ten daje opr szefowi WPA, ten daje opr swoim podwładnym...
Na ludzi z okienka nie ma co się skarżyć, oni są najmniej winni (chociaż Eichmann też się tłumaczył, że tylko wykonywał rozkazy...)

A środowisko strzeleckie będzie Ci wdzięczne.
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: franek »

krzychu22lr pisze: 19 grudnia 2022, 14:54 Składając wniosek w WPA Warszawa, zobowiązano mnie (pisemnie) do złożenia "w jak najszybszym terminie" licencji PZSS na rok 2023, a także zaświadczenia o członkostwie w klubie na rok 2023 (oczywiście dokumenty na rok 2022 były załączone do wniosku). Spotkał się ktoś z czymś takim?
nie jest źle ... jak najszybciej to znaczy tak szybko jak to możliwe. Złożyłeś wniosek o licencję .. WPA może porozmawiać z PZSS ... ;-)

czepiał bym się zaświadczenia o członkowstwie na rok 2023. Klub ma obowiązek powiadomić "organ" w ciągu 30 dni o ustaniu członkowstwa.
Jak nie opłacisz składek to pewnie cię wykreślą i przestrzegając prawa powiadomią "organ". Albo nie dopełnią tego obowiązku.

Twoje zaświadczenie jest ważne w momencie składania wniosku i tego bym się trzymał. inaczej co miesiąc będziesz papier dosyłał ... czemu nie.
Do niektórych pracowników WPA nie dociera, że nie otrzymasz licencji nie bedąc członkiem klubu ... i wystarczyła by aktualna licencja.

Praktyka jest taka że kluby powiadamiają właściwe im miejscowo WPA ... a inne się żalą że nic nie dostają ... (należałem do klubu w Warszawie a podlegam pod WPA w Krakowie).
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”