Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Moderator: Moderatorzy WBP

Darecki31
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2022, 09:46
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: Darecki31 »

Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów i pasjonatów strzelectwa.

Wybaczcie na wstępie jeśli powielam temat jednak zanim założyłem nowy temat, porównałem znaleźć sam rozwiązanie wszelkich swoich wątpliwości jednak przyznam że nawet "łupka" nie pomogła... Teraz meritum.
To będzie moja pierwsza broń, chce pompkę 😅 podoba mi się jednak nie chce wydawać zbyt wielu banknotów. Nie będę też zbyt wiele strzelał, raz na jakiś czas "rekreacyjnie" czyli jak Wy to nazywacie chce broń do "mania" hehe. Jednak wybierając "w śród szczurów, chciałbym wybrać jego króla". Wybór padł oczywiście na tanie pompki tureckie. U mnie w mieście Olsztyn mam wybór właśnie w tych trzech firmach z nazwy tematu. Tj. Atlas Forces, Kral Arms oraz Uzkon. Linki:
https://www.gun-center.pl/pl/p/Strzelba ... mm-20/2450
https://www.gun-center.pl/pl/p/Strzelba ... .-1276/805
https://www.gun-center.pl/pl/p/Strzelba ... -1276/1379

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was miał akurat z tymi egzemplarzami jakąkolwiek styczność. Co o nich możecie powiedzieć? Zapewne to wszystko jedno i to samo ale jak czytałem forum to mimo że to to samo to jednak jedno może być ciut lepsze od drugiego. Najbardziej obawiam się uzkona bo był nawet filmik na tym forum że ten model uzkona to syf ale również jak czytałem to wielu z Was chwaliło Uzkona. Może coś doradzicie i pomożecie. I chodzi mi tylko o te modele. Bardzo mi się podoba ich wygląd. Oglądałem wiele filmików na YT dotyczących tureckich strzelb jednak ani jednego o tych egzemplarzach. Ktoś coś?
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: Hoz85 »

Kral Arms Tactical X ma swój temat: viewtopic.php?t=188168

Mam, używam, działa, strzela do przodu i przeładowuje.
Strzelbą zdobyłem pierwsze miejsce w lokalnych zawodach (ok. 50-60 startujących) także można powiedzieć, że nawet celna.

Twój sklep ma wersję z inną kolbą, ale sama strzelba jest taka sama jak moja.
Darecki31
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2022, 09:46
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: Darecki31 »

Faktycznie, czytałem. Jednak właśnie z uwagi na inną kolbę myślałem że to inna broń. Super, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Zobaczymy jednak jeszcze czy inni również mogą się pochwalić doświadczeniem innych jednostek broni.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: Hoplofob »

Darecki31 pisze: 27 listopada 2022, 10:13U mnie w mieście Olsztyn mam wybór...
Miasto ładne (pomijając dworzec PKP), ale wybór strzelb skromny.

Wybierz się na wycieczkę - np do Warszawy - gdzie wybór większy.
Z tureckich pompek za najlepsze uchodzą Doruki/Eternale importowane przez Magazyn Uzbrojenia, bo importer macza palce w produkcji i dba o obsługę posprzedażną i sprowadza różne tuningowe dodatki:
https://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p ... anger/3449
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Darecki31
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2022, 09:46
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: Darecki31 »

Co do Dworca kolego to Cię zaskoczę xd zburzony 😅 a co do pompki. Wybór jest oczywiście większy jednak zależy mi na chwycie pistoletowym i takim "nowoczesnym" wyglądzie. I w takim przedziale cenowym właśnie znalazłem te 3 propozycje
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: adnikauto »

A tam... :-D

Badz orginalny i kup cos czego inni nie maja i geby pootwieraja jak Ciebie zobacza na strzelnicy...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To jest rewolwerowa strzelba w kalibrze .410 Made in Turkey by SULUN Arms
https://sulunarms.com/category/product/rovelver/

Zapewniam Ciebie fun factor nieporownywalny z niczym innym.... :) :one:

BTW pocisk ma energie porownywalna z .357 Magnum
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: adnikauto »

Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: Hans00 »

Poszukaj Mossberga Maverick 88 - wół roboczy, produkowany od 1988 roku w Eagle Pass (Texas), świetna reputacja, przechodził liczne "torture testy" bez pierdnięcia, pojawia się także w jednostkach naszej policji - tańszy brat Mossberga 500. Niestety podrożały jak wszystko ale jak się uprzesz to znajdziesz w okolicach powiedzmy 1600zł

Jak koniecznie się upierasz na Turka rzuć okiem na Winchestera SXP, także mają dobrą reputację.
Uzkona stanowczo Ci odradzę. U nas w klubie wiele osób ma z nimi problemy, głównie ze zbijaniem spłonek, niepochlebne opinie także słyszałem ze strony firmy, która nimi handluje (wady fabryczne, liczne reklamacje itd.).

Odnośnie Krala i Atlasa nie miałem ich w rękach. Chyba są mało popularne, nie mogę znaleźć żadnego rzetelnego testu gdzie ktoś próbuje zrobić na nich przebieg z różnej amunicji. Jednak rozsądek podpowiada mi, że celowałbym w konstrukcje bardziej rozpoznawalne z głęboko zakorzenioną reputacją.
Za 10 lat pęknie Ci jakaś sprężynka albo będziesz potrzebował jakiejś części i okaże się, że jest nie do dostania.
Ot moje 3 grosze.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: Hoplofob »

Darecki31 pisze: 27 listopada 2022, 14:28 Co do Dworca kolego to Cię zaskoczę xd zburzony 😅
Hurra! Mam nadzieję, że dokładnie zaorali!
Darecki31 pisze: 27 listopada 2022, 14:28...a co do pompki. Wybór jest oczywiście większy jednak zależy mi na chwycie pistoletowym i takim "nowoczesnym" wyglądzie. I w takim przedziale cenowym właśnie znalazłem te 3 propozycje.
To dobrze, że w poprzednim poście powstrzymałem się od komentarza, że wybrałeś same plastikowe paskudztwa.

A poważniej: porządny plastik wygląda bojowo, ale tani plastik wygląda tandetnie i po jakimś czasie zaczyna klekotać. W budżetowej cenie lepsze jest drewno.

Poza tym broń kupujesz na lata, szczególnie taką "dla mania". Teraz oszczędzisz kilka stów, a potem będziesz sobie pluł w brodę. Lepiej spiąć pośladki, zmienić pracę, wziąć kredyt i kupić coś porządnego. :101:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Darecki31
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2022, 09:46
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: Darecki31 »

Hmm.. a co powiecie o czymś takim?
http://www.sklep.janczewski.com.pl/strz ... p-752.html
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: tribal »

Do identycznych celów mam grandarmasa 04 za 900 zł (5 lat) nawet czoków nie było. Generalnie najtańsze pompki to jeden h... Z turasów jakąś renomę ma doruk z Magazyn uzbrojenia.
dawid.w
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 28 listopada 2016, 21:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: dawid.w »

Darecki31 pisze: 27 listopada 2022, 18:38 Hmm.. a co powiecie o czymś takim?
http://www.sklep.janczewski.com.pl/strz ... p-752.html
Co to za producent? Wiadomo o nim cokolwiek więcej niż to co napisał sprzedawca na stronie internetowej sklepu? Co zrobisz w przypadku awarii po okresie rękojmi?
Z drugiej strony napisałeś, że potrzebujesz broni do "nowoczesnego wyglądania", to w sumie kup - przez okres rękojmi będziesz jako tako chroniony, a po nim albo będzie dalej działać i wyglądać lub tylko wyglądać. #ironizowane

Przy cenie tego produktu sięgającej 1900zł naprawdę nie rozumiem dlaczego nie weźmiesz tureckiego Winchestera a nawet Doruka.
Darecki31
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2022, 09:46
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: Darecki31 »

Tylko dlatego że niestety w mieście mam w sumie tylko 2 sklepy i żaden z nich nie posiada np Doruka czy ten Winchestera. Fakt, są mossbergi w cenach właśnie około 1900zl. Jednak też wspomniałem ze, ta klasyczna pompka mimo że wiadomo co to, to mi się po prostu nie podoba. Temat powstał by tylko znaleźć ewentualne opinie na temat jednostek, które wskazałem. Myślę chyba nawet że temat do zamknięcia ponieważ dzięki Wam mam jakiś tam pogląd na to tj. zachowawczy czyli kup coś sprawdzonego i odważny tj. Kup Turka i módl się o to że dostaniesz dobry egzemplarz i będzie dostęp do części.
nooreck
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 232
Rejestracja: 25 maja 2009, 23:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Ekspert WBP

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: nooreck »

Darecki,
Kilka sklepów oferuje dowiezienie broni, więc nie jesteś skazany na lokalną ofertę.
Dowozi na przykład Bażant, Garand, czy Mr. Hunter.
Awatar użytkownika
rockandroll
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 01 grudnia 2021, 12:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Turecka strzelba- kral arms, atlas forces, uzkon.

Post autor: rockandroll »

Winchestera SXP mogę polecić. Wygodny, szybki, celny, stosunkowo niedrogi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”