MSBS-5,56 - część II

Moderator: Moderatorzy WBP

Evito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 565
Rejestracja: 13 lipca 2017, 15:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Evito »

@Królik Ja Cię tak chamsko poproszę jakbyś mógł podsumować rozwiązania technologiczne/materiałowe które wprowadzone zostały wraz z grotem A2.
Jestem pacyfistą... i tego się trzymajmy :502:
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 479
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

Jest plan na porównanie A1 i A2, ale nie wiem, na ile producent będzie skory do podania listy zmian.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: krzychu22lr »

Wpisać w ulubionej wyszukiwarce hasło "Evolution of the MSBS Grot Assault Rifle from Version A0 to Version A2", a następnie pobrać plik pdf z artykułem autorstwa R. Woźniaka, M. Zahora (WAT), P. Madeja, J. Pawlaka i N. Piechoty (FB).

Swoją drogą, jeśli "rdza" na nowym karabinku jest pozostałością po procesie nakładania pokrycia, to mocno sugeruje, że mamy do czynienia z oksydowaniem. Oczywiście jeśli dotyczy to części stalowych, a nie "rdzy" na częściach z alu (niestety oryginalny post nie wspominał gdzie ta "rdza" się pojawiła, a i wygląda na to, że konto autora wyparowało).
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Krolik pisze: 24 listopada 2022, 00:42 Jest plan na porównanie A1 i A2, ale nie wiem, na ile producent będzie skory do podania listy zmian.
A będzie jakaś wersja A3 jakoś niebawem ?
Pytanie numer dwa: czy wersja bullpup która ma wejść w 2023 będzie już jakoś lepiej dopracowana na bazie błędów ze zwykłego MSBS ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: MCH »

krzychu22lr pisze: 24 listopada 2022, 12:27 Wpisać w ulubionej wyszukiwarce hasło "Evolution of the MSBS Grot Assault Rifle from Version A0 to Version A2", a następnie pobrać plik pdf z artykułem autorstwa R. Woźniaka, M. Zahora (WAT), P. Madeja, J. Pawlaka i N. Piechoty (FB).

Swoją drogą, jeśli "rdza" na nowym karabinku jest pozostałością po procesie nakładania pokrycia, to mocno sugeruje, że mamy do czynienia z oksydowaniem. Oczywiście jeśli dotyczy to części stalowych, a nie "rdzy" na częściach z alu (niestety oryginalny post nie wspominał gdzie ta "rdza" się pojawiła, a i wygląda na to, że konto autora wyparowało).
Nie znałem :651: Dziękuję za nakierowanie na ciekawy materiał :piwo:
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 479
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

bezduszny pisze: 24 listopada 2022, 13:13 Pytanie numer dwa: czy wersja bullpup która ma wejść w 2023 będzie już jakoś lepiej dopracowana na bazie błędów ze zwykłego MSBS ?
Możesz uszczegółowić, o jakich błędach mówisz?
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 479
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

krzychu22lr pisze: 24 listopada 2022, 12:27 Wpisać w ulubionej wyszukiwarce hasło "Evolution of the MSBS Grot Assault Rifle from Version A0 to Version A2", a następnie pobrać plik pdf z artykułem autorstwa R. Woźniaka, M. Zahora (WAT), P. Madeja, J. Pawlaka i N. Piechoty (FB).
To jest artykuł mówiący o zmianach, o których wszyscy wiedzą. A i tak nie ma tam np. nic o zmianie węzła gazowego. Tych zmian było znacznie, znacznie więcej - co prawda miały na celu np. usprawnienie produkcji i dla użytkownika nie mają żadnego znaczenia, ale jednak były.
Dość powiedzieć, że Beryl od pierwszej wersji do ostatniej używanej w WP przeszedł kilkaset zmian. :)
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Wszystkich o jakich się mówiło .. poczynając od rdzy
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 479
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

A, jasne.
Dziękuję za rzeczową i merytoryczną wypowiedź.
4,5 roku używania Grota w różnych warunkach, czyszczony sporadycznie. Nie zardzewiał. Cud.
Albo "special edition".

Chcesz konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie? Wróć, jak zadasz KONKRETNE pytanie.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

To proszę bardzo... konkretnie.

Pojedź do FB Radom i dowiedź się ile reklamacji i na co złożył NOSG w ostatnich 12 miesiącach (niech będzie tylko 2022 rok), ile z tego udało im się naprawić i ile po rzekomej naprawie wróciło powtórnie na kolejną naprawę.
Masz listę gotową :one:

Jak Ci się nie uda, bo w końcu "Grot siem nie psuje" i jest za***iście niezawodny ...
to zapraszam do mnie, a dostąpisz możliwości spojrzenia w dokumenty :one:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 479
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

- Podaj konkrety.
- Idź i się dowiedz o konkrety.
Rozmowa, jak z małym Kaziem. XD

Po jaką cholerę pytasz mnie, co poprawili/poprawią w wersji BP, skoro nie potrafisz podać tych rzekomych wad, a każesz mi samemu ustalać?
Napisz do FB ŁR z istą wad i spytaj ich, co poprawili.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2022, 15:31 przez Krolik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Jak Ci napiszę co się psuje, to powiesz, że...
Krolik pisze: 24 listopada 2022, 14:10 4,5 roku używania Grota w różnych warunkach, czyszczony sporadycznie. Nie zardzewiał. Cud.
Albo "special edition".
Więc by nie być gołosłownym i nie robić "Mosznera" ... dowiedź się o to co napisałem.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 479
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

Nie mam najmniejszego zamiaru - affirmanti incumbit probatio.
Zadałeś pytanie, poprosilem o doprecyzowanie, każesz mi samemu szukać. Nie, to tak nie działa.
Skoro tak chcesz się bawić, to dowiedz się w Radomiu, co pozmieniali w BP.

Skoro zaś wiesz, co napiszę, to po cholerę w ogóle mnie o cokolwiek pytasz?
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2022, 16:14 przez Krolik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Nie mam "chodów" u nich... a Ty chwaliłeś się, że masz.
Skoro jesteś naprawdę zainteresowany tematem a nie "bo mój się nie psuje i Ukrainiec na filmie chwalił" to przyjedź...... dostaniesz zestawienie co się popsuło i w ilu egzemplarzach, ile wróciło do naprawy, w ilu naprawa się udała a w ilu nie.. i ile jest wielokrotnie naprawianych bez efektu.
Pasi ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 479
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

bezduszny pisze: 24 listopada 2022, 15:31 Nie mam "chodów" u nich... a Ty chwaliłeś się, że masz.
A ja nie mam chodów w NOSG. Więc może zróbmy tak - Ty użyjesz swoich chodów w NOSG i napiszesz mi, na co narzekali, a ja uzyję swoich w FB i powiem Ci, co zmienili. Deal?
Skoro jesteś naprawdę zainteresowany tematem a nie "bo mój się nie psuje i Ukrainiec na filmie chwalił" to przyjedź...... dostaniesz zestawienie co się popsuło i w ilu egzemplarzach, ile wróciło do naprawy, w ilu naprawa się udała a w ilu nie.. i ile jest wielokrotnie naprawianych bez efektu.
Pasi ?
Nie, nie pasi - mamy XXI wiek, wiesz: komputery, telefony, ludzie latają w kosmos (czasem nawet z powrotem) i jest Internet, a z nim maile i PW.
Skoro możesz mi ujawnić informacje, jak przyjadę, to nie widzę najmniejszego powodu, byś nie mógł tego zrobić via e-mail.
To jest tak dziecinny argument, że ręce opadają "weź przyjedź i się przekonaj". Tak, lecę, będę jechał przez pół Polski po to, by dowiedzieć się, co mam odpisać na Twoje pytanie. Otwórz mi drzwi, żebym mógł wziąć rozpęd.
I nie, nikt - poza Tobą - nie pisze tu "bo mój się nie psuje". Psuł się (ze dwa razy), co opisywałem kilka razy. Mój nie rdzewieje. Więc albo cud, albo Specjal Królik Edyszyn albo może konserwacja (nieprzesadnie częsta)?
A o ile pamiętam, nigdzie nie powoływałem się na filmy z Ukrainy jako argument w dyskusji o rzekomej lub nie awaryjności Grota.
Często tak przypisujesz ludziom cos, czego nie powiedzieli?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”