Umarex HDR50 - tuning

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

PiotrekSWD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 22 listopada 2022, 15:51
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Umarex HDR50 - tuning

Post autor: PiotrekSWD »

Witam Wszystkich.
To mój pierwszy post na tej grupie, choć czytam i korzystam dość często.
Chodzi mi o tuning rewolweru HDR50 firmy Umarex. Wiadomo, że w handlu istnieją zestawy "power kit" zawierające zaworek i jakiś talerzyk.
Na YT są instrukcje, jak to własnoręcznie wymienić, żeby podnieść moc do ok 20J, jednak ceny zestawów zaporowe (ok 50-60E) co przy tej wartości rewolweru jest lekkim przegięciem.
Tak czy inaczej mam możliwości samemu sobie to utoczyć, jednak potrzebowałbym dokładne wymiary tych dwóch wymiennych elementów.
Może ktoś zakupił i może się podzielić? Mógłbym też mając te informacje zrobić tego więcej dla innych w cenach produkcyjnych bez marży.
Problem w tym, że nigdzie nie ma informacji o wymiarach. Wiem tylko że zaworek jest krótszy i z "lepszego" materiału, ale szczegółów brak.
Ktoś posiada jakieś info w tej sprawie?
Larkana
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 08 listopada 2022, 19:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex HDR50 - tuning

Post autor: Larkana »

Jeśli po Twoich zabiegach ten rewolwer będzie miał >17J to Twój zabieg może podchodzić pod nielegalne wyrabianie broni.
Abstrahując od tego - miałem takie dwa. W obu po kilku dniach miałem problem taki, że po pierwszym strzale zawór wypuszczający gaz do lufy nie zamykał się i cały gaz z naboju 12g schodził na raz. W internecie widziałem, że ludzie mieli identyczne problemy z tym rewolwerem.
Strzelasz z niego więcej, podobne problemy Ciebie nie napotkały?
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 550
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 8
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex HDR50 - tuning

Post autor: wichura »

Jeśli po Twoich zabiegach ten rewolwer będzie miał >17J to Twój zabieg może podchodzić pod nielegalne wyrabianie broni."
Nie "może" a z całą pewnością będzie, i dziwię się ktoś chce ponosić tego ewentualne konsekwencje dla 3J. :651:
Dziwi mnie też że post nowego kolegi jeszcze wisi na forum :052:
A tak na marginesie w dżulach (joulach) mierzymy energię, nie moc :wink:
.177, .22, .25, .30, .44
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex HDR50 - tuning

Post autor: Smalcmen »

Kolego nie dla 3J tylko dla 9J, ta "broń" fabrycznie ma ich aż 11 jak podaje jeden ze sprzedawców.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 550
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 8
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex HDR50 - tuning

Post autor: wichura »

Ale beknie nie za 9 czy 15, tylko za 3 ponad limit :wink:
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 21:59
Tematy: 5
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex HDR50 - tuning

Post autor: lukaszprosport »

Jakie nielegalne wyrabianie broni 🤣😂🤣😂
Na rynku broni "ostrej" możesz kupić np mechanizm do ar15 np pod m16a1 z możliwością fullauto nie podlegający ustawie, a wiadomo można posiadać bron prywatnie jako semi. I jest to legalne posiadanie i sprzedaż. Do czasu kiedy tego nie zamontujesz, jako osobny element możesz posiadać.

Podobnie tu gość sobie może toczyć i robić,
co innego gdyby Wam proponował założenie takiego zestawu lub sam to uczyni u siebie, wówczas ma to racje bytu.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2022, 17:46 przez lukaszprosport, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 550
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 8
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex HDR50 - tuning

Post autor: wichura »

Rozumiem że wg Ciebie spokojnie z wiatrówki generującej powiedzmy 5J, robi we własnym zakresie (nie mając uprawnień) fac-a 20J i jest OK?
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 21:59
Tematy: 5
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex HDR50 - tuning

Post autor: lukaszprosport »

Musisz ogarnąć temat czytania że zrozumieniem.
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex HDR50 - tuning

Post autor: Smalcmen »

wichura pisze: 24 listopada 2022, 15:16 Rozumiem że wg Ciebie spokojnie z wiatrówki generującej powiedzmy 5J, robi we własnym zakresie (nie mając uprawnień) fac-a 20J i jest OK?
Źle rozumiesz. Kolega chce rzeczony element kupić, dotoczyć lub znaleźć na śmietniku ambasady amerykańskiej ale wcale nie zamierza tego montować.
Tak przynajmniej uważa Łukasz.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 21:59
Tematy: 5
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex HDR50 - tuning

Post autor: lukaszprosport »

Tu nie chodzi o Nasze gdybania co z tym zrobi a czego nie. Liczy się literą prawa w tym przypadku i gość może sobie o takie coś dopytywać, zrobić, zamówic, kupić i prawa nie złamie. Jak zamontuje sobie czy komuś innemu to tak jak pisałem w pierwszy poście, wówczas wchodzę w grę Wasze założenia. Gdzie i tak biegły musiałby stwierdzić że waga śrutu i jego prędkość dają J powyżej limitu i działa dopiero wtedy.
Ale nie ma co zaśmiecać wątku, który jak dla mnie może istnieć lub zostać skasowany.
PiotrekSWD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 22 listopada 2022, 15:51
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex HDR50 - tuning

Post autor: PiotrekSWD »

Chodziło mi o czysto merytoryczne potraktowanie mojego pytania w którym podnoszę kwestie techniczne, nie prawne.
Utoczenie zaworka nie jest przestępstwem. Dopiero kompletny montaż przeprowadzony świadomie, w konkretnym celu, może być tak potraktowany.
Jeśli ten wątek narusza regulamin forum lub też dobre normy tu przyjęte, nie mam nic przeciwko jego usunięciu.
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex HDR50 - tuning

Post autor: Smalcmen »

PiotrekSWD pisze: 24 listopada 2022, 13:07 Mógłbym też mając te informacje zrobić tego więcej dla innych w cenach produkcyjnych bez marży.
I wszyscy to kupią nawet bez marży żeby powiesić sobie na ścianie?
Kolego nie pisz takich rzeczy, ja Strachmanem nie jestem ale wielu na tym forum jest i myślą, że po takich wpisach odbiorą nam prawo do posiadania wiatrówek.
Ciesz się, że nie wyskoczyłeś z czymś podobnym w dziale CP bo by Cię tam rozszarpali.
Kiedyś zapytałem o konwersję bębenka Remika CP na scaloną a oni od razu założyli, że chcę to montować u siebie i jeździli po mnie jak po łysej kobyle.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”