śrut JSB do HW97

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrut JSB do HW97

Post autor: rokasa58 »

spoxgun pisze: 17 listopada 2022, 11:39 Tak przy okazji pytanie nowicjusza czy do sprężyny tez ważna matryca?
To zależy co masz w niej zrobione,bo jeśli kopie jak muł,to trafianie jest przypadkowe i wówczas matryce nie mają znaczenia :-D
W swoim TX-sie do celnego strzelania muszę mieć dobrany śrut :-D
spoxgun pisze: 17 listopada 2022, 17:01 Pytam bo wiem ze w PCP to myją wazą dmuchają.
Myję,bo jest zasyfiony jakimś konserwantem i ma resztki szlamu poprodukcyjnego, a moje wszystkie wiatrówki /lufy/ lubią suchy śrut.
I używam benzyny ekstrakcyjnej,bo szybko odparowuje ;laughing:
TX @ 53m/ myty i dobrany śrut
IMG_20220422_213420~2.jpg
IMG_20220422_213458.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
spoxgun
Tematy: 0

Post autor: spoxgun »

Rozumiem że myjesz , potem czymś oleisz? Czy taki na sucho?
rokasa58

spoxgun pisze: 18 listopada 2022, 14:12 Rozumiem że myjesz , potem czymś oleisz? Czy taki na sucho?
Tak szybko chcesz nabić 15 postów.że czytasz po"łebkach" ;laughing:
spoxgun
Tematy: 0

Post autor: spoxgun »

rokasa58 pisze: 18 listopada 2022, 08:01
spoxgun pisze: 17 listopada 2022, 11:39 \

Myję,bo jest zasyfiony jakimś konserwantem i ma resztki szlamu poprodukcyjnego, a moje wszystkie wiatrówki /lufy/ lubią suchy śrut.
I używam benzyny ekstrakcyjnej,bo szybko odparowuje ;laughing:
TX @ 53m/ myty i dobrany śrut
IMG_20220422_213420~2.jpg
IMG_20220422_213458.jpg
kolega pisze o myciu nie pisze o smarowaniu , a co do licznika to akurat z tego wątku mi nie nalicza postów . pozdrawiam
Awatar użytkownika
wichura
Tematy: 2

Post autor: wichura »

rokasa58 pisze: 18 listopada 2022, 08:01 Myję,bo jest zasyfiony jakimś konserwantem i ma resztki szlamu poprodukcyjnego
A co to za śrut, tylko Boxer Cobra walił dieslem po otwarciu puszki, a z Apolo wydłubywałem nadlewki z sukienek, ale tu płukanie by nie pomogło :-?
Awatar użytkownika
Yurko
Tematy: 28

Post autor: Yurko »

Smarowany fabrycznie? No, to luksus! Wiem, że RWS smarują, bo na dnie pudełka zawsze się coś przylepi... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
rokasa58

Yurko pisze: 18 listopada 2022, 15:40 Smarowany fabrycznie?
Nic z tych rzeczy :-D Używam tylko JSB i tak sobie myślę :-D ,że podczas produkcji dodają jakieś smarowidło.
Awatar użytkownika
Linek
Tematy: 10

Post autor: Linek »

Robert_Kos pisze: 22 października 2022, 12:01
Linek pisze: 21 października 2022, 23:33 Ty tak serio????
Zapomniałem dopisać żeby odpuścić sobie tego typu odpowiedzi lub np. jedź do Bohumina 😁.
Nic nie wnoszą do dyskusji...
Ja mam pytanie do autora wątku czy już w teorii a może i praktyce dobrał tu na forum najlepszą matrycę do swojego HW97 ? Zakupił ją i jest przekonany że dokonał jedynie słusznego wyboru. Bo już trzecia strona wpisów merytorycznych zapisana a jak dla mnie to brzegu z upragnioną matrycą nie widać.

Najpierw to się trzeba nauczyć strzelać i trafiać później tuningować karabinek a na końcu jak umiesz strzelać i widzisz powtarzalne różnice na tarczy w celności poszczególnych matryc to brać się za dobieranie matryc.

Każdy planuje zostać mistrzem świata i okolic w sprężynie bo pcp to pedalskie karabiny, a wychodzi jak zawsze.

Z opinią jest jak z dziurą w żopie każdy ma swoją.

Strzelcy pro "
a do Hatsana 90 to jaki śrut koledzy????"

A do airtacta na otwartych to który lepszy?

A gość strzela z pozycji stojącej do puszki 15 m dalej i sam nie widzi różnicy w śrucie.
Shadow, CZP10F, Luger P08, TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Jeż 27, Uzkon ZK10, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. Sporo tego było
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Tematy: 155
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: TZ »

Z całym szacunkiem @Linek, ale to chyba nie był twój najlepszy post jaki kiedykolwiek tutaj popełniłeś a mądry chłop jesteś. Takie teksty o pomstę do nieba wołają. Szanujmy się wzajemnie, proszę. Autor wątku pytał i zadawał pytania naprawdę z sensem a nie z d …. , co się niestety też zdarza. Jeżeli chłop chce i realizuje swoje pasje zawodniczo a nie „ogródkowo”, co nam do tego? Ma ktoś coś z sensem do odpowiedzenia mu w temacie – niech pisze, jak nie ma, to niech cynizm zostawi dla tych, co rzeczywiście nabijają bełkotne posty, ale ten temat taki nie jest.
Zresztą ja sam strzelając również i „ogródkowo” lubię strzelać do celów odrobinę bardziej ambitnych niż puszka po piwie. Bo do takich celów proca mi wystarczy.
Wracając do tematu autorowi zagadnienia, o jakim piszemy chciałby zaznaczyć, że nie ma matrycy exacta idealnej, czy wręcz dedykowanej do HW 97. Koniec, kropka. Jeśli kolega chce mogę podać serie i matrycę swoich najlepszych exactów, ale zaznaczam, że mając 3 sztuki HW 97 ta sama matryca sprawuje się lepiej w jednej i tylko odrobinkę gorzej w innej HW’usi. Przez „gorzej” rozumiem pomijalną dla mnie różnicę skupienia (też zawodniczo czasem strzelałem), bo i tak 99% odskoków/błędów to byłem ja i moje babole a dopiero reszta być może seria/matryca. Ale co z tego, że podam serię i matrycę, kiedy one już nie chodzą obecnie, bo obkupiłem się kiedyś na zapas? Nie ma to sensu. Trzeba zatem szukać czegoś z obecnie oferowanych na rynku wypustów, albo z dużych zapasów starszych miotów kogoś, kto posiada, a najlepiej oczywiście z bieżączki, bo jest szansa na ciąg dalszy. Ameryki nie odkryję, że po puszce każdego z miotu zakupić i sprawdzać, co i jak jest najlepsze dla twojej akurat lufy. No niestety inaczej się nie da, jeśli już dążysz do doskonałości. Czy ją w końcu znajdziesz – życzę ci tego. Jakby co, dysponuje wagą z dokładnością pozwalającą odrzucić odchyłki wagowe exacta, mogę pożyczyć, no problem.
Samych ubitych zwierzaków na 41 metrze przy ostrym bocznym wietrze życzę,
Pozdr,
TZ
PFTA / WKFT
Awatar użytkownika
Robert_Kos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Robert_Kos »

Linek pisze: 18 listopada 2022, 17:28 Ja mam pytanie do autora wątku czy już w teorii a może i praktyce dobrał tu na forum najlepszą matrycę do swojego HW97 ? Zakupił ją i jest przekonany że dokonał jedynie słusznego wyboru.
Odpowiedź brzmi nie.
Linek pisze: 18 listopada 2022, 17:28 Najpierw to się trzeba nauczyć strzelać i trafiać później tuningować karabinek a na końcu jak umiesz strzelać i widzisz powtarzalne różnice na tarczy w celności poszczególnych matryc to brać się za dobieranie matryc.
Za radę dziękuję. Może kiedyś spotkamy się na zawodach to sprawdzisz czy już się nauczyłem strzelać i trafiać :).

TZ dzięki za merytoryczny post.
Być może ktoś ostatnio dobierał i podzieli się numerami matryc ... Ja na pewno to zrobię jak dobiorę w Bohuminie a na to się zanosi.
HW 97K + DOT 4,5-14x44 FFP HF
http://wkft.pl/
Awatar użytkownika
Linek
Tematy: 10

Post autor: Linek »

Kolego ty liczysz na to że w hw od 10 lat wiercą lufy z taką samą dokładnością, tym samym wiertłem przez tego samego Zygfryda.

Śrut dlatego dobiera się z danej wyprodukowanej partii do danego strzeladła z którym ma współpracować z uwagi na mnogość zmiennych w procesie produkcji. Masz karabin możesz kupić sztangę danego śrutu, kupujesz paczkę sprawdzasz, lata bierzesz sztangę.

Twój pomysł że ty podasz nr matrycy dopasowanej do twojego karabinka, super ale to nikomu niczego nie zagwarantuje, bo jego hw może ze śrutu po twojej namowie kupionego nie być celne.
Dlatego uważam nadal że temat bez sensu poza ogólną sugestią że jeśli mi dobrze lata to wy też zobaczcie u siebie ale na pewno nie kupiłbym zapasu śrutu bo komuś w jego karabinku lata.
Poza tym u mnie lata kupiona w ubiegłym roku matryca o danym numerze a ty kupujesz teraz, myślisz że kupiona po roku klepania matryca to ta sama co rok temu i tak samo będzie latać?
Shadow, CZP10F, Luger P08, TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Jeż 27, Uzkon ZK10, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. Sporo tego było
Dexter
Tematy: 5

Post autor: Dexter »

Linek, autor w pierwszym poście zadał proste pytanie na które odpowiedź zawiera się w ośmiu cyfrach. Jeśli nie masz zamiaru na nie odpowiedzieć to przestań w końcu bić pianę nie na temat.
Awatar użytkownika
Jezzman

Post autor: Jezzman »

Robert_Kos pisze: 21 listopada 2022, 22:32 Być może ktoś ostatnio dobierał i podzieli się numerami matryc ... Ja na pewno to zrobię jak dobiorę w Bohuminie a na to się zanosi.
Byłem z kolega dobierać dwa tygodnie temu. Do sprężyn nie chcą dobierać, ze względu na to, że sprężyny nie ma jak zapiąć w imadło.
Co do matryc, to u mnie (LG110) lata dobrze 54/22 i z tego co mówił tamtejszy fachowiec, w bardzo wielu przypadkach ta właśnie matryca latała najlepiej, także śmiało można uznać ją za najbardziej uniwersalną.
U kolegi (LG300) znowu ta matryca nie latała szałowo, a dobry wynik wyszedł na 12/22.
Więcej sprzętu niż talentu :-D
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”