CHCĘ RYWALIZOWAĆ!!!

Moderator: Moderatorzy WBP

BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Tematy: 94
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CHCĘ RYWALIZOWAĆ!!!

Post autor: BISKUPKING61 »

Można zacząć równie dobrze w czerwcu, czasu na wykonanie startów jest ogrom. Brak własnego sprzętu nie jest przeszkodą.
Chyba że źle zrozumiałem- limity do licencji wykonane, a postrzelało by się na maksymalnej liczbie zawodów już dla samej przyjemności rywalizacji.
Awatar użytkownika
TommyT
Tematy: 27

Post autor: TommyT »

celnyfryzjer pisze: 18 listopada 2022, 19:40 Tak odzywam się dopiero na koniec roku, ponieważ papiery mam od czerwca, od razu kupiłem pistolet, a AR dopiero dojechał na dniach, ustawione mam szkolenia z obyciem karabinowym i od stycznia właśnie mogę ruszyć.
To pochwal się w jakim klubie jesteś.
Papiery od czerwca - czyli powinieneś być przeszkolony, normalne kluba mają w międzyczasie ileś zawodów po drodze...
A może papiery robiłeś "zdalnie" w ... ?
nitro i powietrze
SAYR
Tematy: 1

Post autor: SAYR »

Masz na myśli jakiś konkretny klub zostawiajac takie niedopowiedzenia?
Awatar użytkownika
TommyT

To nie są niedopowiedzenia.
Jest kilka klubów, a czasem niestety "klubów" które tak działają.
O "kolekcjonerach" nie wspomnę, ale to chyba nie ten przypadek....
nitro i powietrze
celnyfryzjer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Post autor: celnyfryzjer »

To nie „ten przypadł”, ja poprostu mam taki problem, ze jeśli ktoś mnie za razczke na początku nie złapie i nie zaprowadzi w odpowiednie miejsce to ciężko żebym w nowym miejscu/temacie sie odnalazł. Ale za to jak już sie wdrożę, ktoś mi podpowie na starcie to idzie jak burza, Swoją droga chyba każdy tak zaczynał z Was, ale rozumiem - zawsze miusi być kilku napinaczy z kilkuletnim starzej, co uwielbiają „próbować” trochę ‚pocisnąć„ swierzakom.
Ogarnalem już kuwetę ze znajdowaniem, dziękuje za podpowiedzi niektóre celne,)
si vis pacem, para bellum
Mateusz70
Tematy: 0

Post autor: Mateusz70 »

Poważnie są takie kluby, w których robi się staż itd. "zdalnie"?
Startować najłatwiej zacząć u siebie w klubie. Potem uzyskuje się patent itd.
LARPAK
Tematy: 57

Post autor: LARPAK »

TommyT pisze: 19 listopada 2022, 21:29 To nie są niedopowiedzenia.
Jest kilka klubów, a czasem niestety "klubów" które tak działają.
O "kolekcjonerach" nie wspomnę, ale to chyba nie ten przypadek....
Według mnie wspominanie o kolekcjonerach w tym wątku jest bezsensowne bo nijak oni się mają do tego.
Zasadniczo nie wiem co masz nawet na myśli wzmiankę o klubach jak i kolekcjonerach - nie ma w Polsce wymogu bycia kolekcjonerem na jakimś tam poziomie, aby móc się nim nazywać.
Każdy kolekcjonuje to co mu się podoba.
Jeżeli odnosisz się jednakże do tego, że ktoś zostaje kolekcjonerem bo to ileś tam promes więcej to w sumie można by się z Tobą zgodzić, ale z drugiej strony to tylko kwestia naszych przepisów i ich absurdów, a skoro ktoś chce mieć jakąś broń dla mania to w sumie czyni go jakimś tam kolekcjonerem, ale nadal kolekcjonerem.
celnyfryzjer pisze: 19 listopada 2022, 21:52 To nie „ten przypadł”, ja poprostu mam taki problem, ze jeśli ktoś mnie za razczke na początku nie złapie i nie zaprowadzi w odpowiednie miejsce to ciężko żebym w nowym miejscu/temacie sie odnalazł. Ale za to jak już sie wdrożę, ktoś mi podpowie na starcie to idzie jak burza,
Zasadnicze pytanie, na które nie odpowiedziałeś to kwestia tego, gdzie startowałeś skoro tam nikt Cię za rączkę nie poprowadził w żaden sposób - lepszy lub gorszy, ale jednak wdrożył.

Jeżeli sam nie popracujesz nad sobą, nie zainteresujesz się to niestety nikt z nas za Ciebie tego nie zrobi.
W klubie nie chcą?
Zmień klub lub zacznij nad sobą sam pracować, aby pokazać innym, że dajesz radę już na poziomie klubu.
celnyfryzjer pisze: 19 listopada 2022, 21:52 Swoją droga chyba każdy tak zaczynał z Was, ale rozumiem - zawsze miusi być kilku napinaczy z kilkuletnim starzej, co uwielbiają „próbować” trochę ‚pocisnąć„ swierzakom.
Może wielu tak zaczynało, a może nie.
Według mnie to kwestia klubu - jak się zapisałeś do dużego klubu, który ma sporo członków i nic nie organizuje lub doi kasę za wszystko to będzie miał Cię gdzieś zawsze.
Jeżeli zapisałeś się do klubu dla "elyty" to trafisz na buców, którzy sami nic nie potrafią i Ci nie pomogą bo konkurencji się nie pomaga, albo masz za mało kasy, aby z nimi rozmawiać lub zwyczajnie mają Cię gdzieś dla zasady bo nie jesteś w ich gronie.

Innymi słowy zmień klub bo może trafiłeś na zbyt wysokie progi albo jesteś tylko po to, aby doić z Ciebie kasę.

Jak nie masz kolegów ze strzelnicy, klubu, którzy Ci pomogą w zawodach to jedź na najtańsze czy też najprostsze zawody w klubach z okolicy - zapoznaj się z regulaminami, trenuj na sucho i startuj - dostaniesz DQ = trudno, przeanalizuj dlaczego - pilnuj i popraw się.

Najprostsze zawody dynamiczne to będzie jakiś shoot-off czy inna blaszanka/staloofka etc. gdzie nie ma zbyt wiele lub wcale poruszania się.

Do tego wszystkiego jednakże dodaj znajomość regulaminów bo bez tego ani rusz.
Awatar użytkownika
TommyT

Na spokojnie - nikt nie ma zamiaru po tobie jeździć.
Po prostu dziwi to co napisałeś "
celnyfryzjer pisze: 18 listopada 2022, 19:40 ...papiery mam od czerwca ... ustawione mam szkolenia z obyciem karabinowym i od stycznia właśnie mogę ruszyć.
IMHO przygotowanie do "papierów" powinno moim zdaniem umożliwić Ci start w zawodach i dać podwaliny do dalszej pracy nad sobą i doskonalenia umiejętności...

@LARPAK - w dużym skrócie myślowym chodziło mi o kluby/stowarzyszenia kolekcjonerskie które np. wieszają bilboardy "u nas pozwolenie w 30 dni"
nitro i powietrze
Mateusz70

Post autor: Mateusz70 »

LARPAK pisze: 19 listopada 2022, 22:16
celnyfryzjer pisze: 19 listopada 2022, 21:52 To nie „ten przypadł”, ja poprostu mam taki problem, ze jeśli ktoś mnie za razczke na początku nie złapie i nie zaprowadzi w odpowiednie miejsce to ciężko żebym w nowym miejscu/temacie sie odnalazł. Ale za to jak już sie wdrożę, ktoś mi podpowie na starcie to idzie jak burza,
Zasadnicze pytanie, na które nie odpowiedziałeś to kwestia tego, gdzie startowałeś skoro tam nikt Cię za rączkę nie poprowadził w żaden sposób - lepszy lub gorszy, ale jednak wdrożył.
Jeżeli sam nie popracujesz nad sobą, nie zainteresujesz się to niestety nikt z nas za Ciebie tego nie zrobi.
W klubie nie chcą?
Zmień klub lub zacznij nad sobą sam pracować, aby pokazać innym, że dajesz radę już na poziomie klubu.
I w gruncie rzeczy, to bardzo celne porady. Nie wiem, co to za klub w którym jest "celnyfryzjera", ale mimo wszystko, jak już się tam wpadło, to trzeba trochę w nim postartować. Instruktorzy z zasady nie są do ustawiania treningu, ale na początku, może warto też ze swoimi pogadać, nawet mając swoją broń.
celnyfryzjer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Tematy: 2

Post autor: celnyfryzjer »

Klub jest dobry, tzn po prostu normalny, nie "zdalny" czy "stowarzyszenie zrobię sportowca żeby mieć glocka w szafie i przysfirować kumplom" więc zwracam honor klubowi.
Z tym za rączkę to trochę tak, że nie potrafiłem na początku chyba się określić i przebimbałem czas. To rzecz jasna moja wina tylko - lenistwo, chciałem to opitolić w coś ładnego. Chcę spróbować w grudniu w jednym z klubów po za, niestety przez pracę mam tylko weekendy na takie hobby.
I tak wiem źle się wyraziłem ze stwierdzeniem o papierach moich.
To jest trochę tak - podjarka po kupnie klamy, kilka szkoleń bardziej bojowych, zabieranie żony na strzelanie - na szczęście jej się podoba - i teraz kiedy już postrzelane w papier bez celu i nauce obycia przyszedł czas na rywalizację.
Reasumując już się złapałem za kohones i za punkt honoru postawiłem sobie - jakieś drobne zwycięstwo, może kiedyś w czymś bardziej rankingowym - nie olimpiada - tylko zawody, w których walczy się o więcej niż drukowany 3d pucharek z nalepką z nazwiskiem.
dziękuję panowie za konkrety :piwo:
si vis pacem, para bellum
Larkana
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Larkana »

Celnyfryzjer - z Twoich postów wynika (albo mam nadzieję, ze się mylę), że jeszcze wymaganych startów nie zrobiłeś.
BISKUPKING61
Tematy: 94

Post autor: BISKUPKING61 »

"Reasumując już się złapałem za kohones i za punkt honoru postawiłem sobie - jakieś drobne zwycięstwo, może kiedyś w czymś bardziej rankingowym - nie olimpiada - tylko zawody, w których walczy się o więcej niż drukowany 3d pucharek z nalepką z nazwiskiem."
Spore ambicje... Sukcesów życzę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zawody i imprezy strzeleckie - Informacje WBP”