Wzór podania o pozwolenie kolekcjonerskie KWP Katowice

Moderator: Moderatorzy WBP

Niezalezny
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 02 czerwca 2022, 21:06
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Wzór podania o pozwolenie kolekcjonerskie KWP Katowice

Post autor: Niezalezny »

Witam wszystkich,

Chcę zrobić pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich. Będę się starał o to pozwolenie w KWP Katowicach. Czy macie Państwo jakiś wzór tego podania? Na stronie Komendy nic nie znalazłem.
Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1007
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 20
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzór podania o pozwolenie kolekcjonerskie KWP Katowice

Post autor: ImTheOne »

10 lat temu do Komendanta WPA w innym mieście napisałem jak niżej.
Niniejszym wnoszę o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej sportowej, w postaci broni:
a) bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm,
b) centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm,
c) gładkolufowej,
d) przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego);
w łącznej ilości 9 egzemplarzy do celów sportowych.
2) wydanie mi pozwolenia na posiadanie broni palnej sportowej, w postaci broni:
a) bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm,
b) centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm,
c) gładkolufowej,
d) przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego);
do celów kolekcjonerskich w łącznej ilości 30 egzemplarzy,
3) dopuszczenie mnie do posiadania broni palnej sportowej podczas uczestnictwa, organizacji lub przeprowadzania strzeleckich zawodów sportowych.

Uzasadnienie
Po mojej stronie nie występują żadne negatywne przesłanki uniemożliwiające posiadanie pozwolenia na broń, a nadto mam ważną przyczynę posiadania broni do celów sportowych jaką - stosownie do art. 10 ust. 3 pkt. 3 i 5 ustawy o broni i amunicji - jest:
1) członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim tj. w Klubie Strzeleckim GARDA w Ostródzie,
2) posiadanie kwalifikacji sportowych, o których mowa w art. 10b wspomnianej ustawy tj. patentu strzeleckiego PZSS Nr XXXX/PAT/05/2012 z dnia 09.05.2012r. w zakresie strzelectwa pneumatycznego, kulowego i śrutowego (dyscyplinach pistolet, karabin, strzelba gładkolufowa),
3) posiadanie licencji właściwego polskiego związku sportowego tj. licencji Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego Nr L-XXXX/06/2012 z dnia 9 września 2012r. zakresie strzelectwa pneumatycznego, kulowego i śrutowego (dyscyplinach pistolet, karabin, strzelba gładkolufowa),

Niezależnie od tego spełniam kryteria, o których mowa w art. 30 ust. 1 , 1a i 1b ustawy o broni i amunicji, do uzyskania dopuszczenie mnie do posiadania broni palnej sportowej podczas uczestnictwa, organizacji lub przeprowadzania strzeleckich zawodów sportowych, gdyż jestem posiadaczem licencji zawodnika strzelectwa sportowego nadaną przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego.
Jednocześnie informuję, iż jako członek Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego posiadającą licencję zezwalająca na uprawianie strzelectwa sportowego oraz zdany egzamin na patent strzelecki w zakresie strzelectwa pneumatycznego, kulowego i śrutowego (dyscyplinach pistolet, karabin, strzelba gładkolufowa) jestem stosownie do art. 16 ust. 2 oraz art. 30 ust. 1b cytowanej ustawy zwolniony z egzaminu przed organem Policji.
Strzelectwem zainteresowany jest od dłuższego czasu i zamierzam uprawiać ten sport uczestnicząc we współzawodnictwie sportowym zarówno w ramach PZSS, jak również poza strukturami tego Związku. Zamierzam rozwijać się w tym sporcie i chcę strzelać ze wszystkich rodzajów broni palnej sportowej, a także uczestniczyć w konkurencjach strzelań precyzyjnych, dynamicznych i długodystansowych.
W związku z powyższym niezbędne jest 9 egzemplarzy broni i na tą liczbę składają się m. in. następujące rodzaje, typy i modele broni:
I. broń bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm:
1) pistolet sportowy do strzelań precyzyjnych,
2) karabin sportowy,
II. broń centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm:
3) pistolet centralnego zapłonu,
4) karabin centralnego zapłonu,
III. broń gładkolufowa:
5) strzelba gładkolufowa,
IV. broń przystosowana do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego):
6) pistolet,
7) rewolwer,
8) karabin,
9) strzelba.

Zamierzam również kolekcjonować wyłącznie broń palną sportową różnych rodzajów, typów i modeli. W chwili obecnej nie jestem w stanie określić po ile egzemplarzy broni każdego rodzaju będę mieć w swojej kolekcji. Ten szeroki zakres zainteresowań w zakresie broni sprawia, że na początek wielkość kolekcji, która z natury rzeczy nie jest i nie może być zbiorem zamkniętym, oceniam szacunkowo i wstępnie na liczbę 30 okazów. I dlatego wnoszę o wydanie pozwolenia na taką właśnie ilość broni.

Nadmieniam także, że chcę korzystać z broni na świadectwo jaka jest w moim macierzystym klubie strzeleckim i dlatego wnoszę o dopuszczenie mnie do posiadania broni podczas uczestnictwa, organizacji lub przeprowadzania strzeleckich zawodów sportowych.

Informuję, iż rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami przed wydaniem decyzji, gdy organ Policji dojdzie do wniosku, iż należy wydać decyzje zgodne z moimi żądaniami z niniejszego podania.

Mając powyższe na uwadze wnoszę jak na wstępie.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2020
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzór podania o pozwolenie kolekcjonerskie KWP Katowice

Post autor: Dexter »

Żeby złożyć podanie nie trzeba wzoru... Po prostu piszesz pismo w którym piszesz o co Ci chodzi. Teraz na wszystko chcecie ludzie wzór? Nikt już nie potrafi samemu sformułować swoich myśli? Jezu... Dobra. Robię się stary ale za "moich" czasów ludzie jeszcze potrafili wyrazić o co im właściwie chodzi. Teraz nikt już tego nie umie? Jak obecnie ludzie radzą sobie w osiedlowym warzywniaku jeśli nie ma tam wzoru kupowania pomidorów?
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzór podania o pozwolenie kolekcjonerskie KWP Katowice

Post autor: VIS »

Wyżej wymieniony wzór wniosku przewiduje stare dopuszczenie do posiadania broni. Teraz nie nie ma celu dopuszczenia ale jest rodzaj broni do jakiej jest petent dopuszczony.

Poza minimalnymi wymaganiami o co wnosimy dobrze jest napisać ze dwa czy trzy zdania jakiego rodzaju bronią się interesujesz, typu: interesują mnie wszelkie rodzaje broni palnej, ale w szczególności interesuję się bronią używaną w czasie II wojny światowej (używaną przez Policję w okresie międzywojennym; czy bronią rosyjską z okresu zimnej wojny, albo rzadko występującymi na rynku egzemplarzami typu pistolet jednostrzałowy na nabój karabinowy, broń konstrukcji Derringrera itp.) Ale to już zostawiam Twojej indywidualnej ocenie.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”