Rejestracja broni (Kaliber strzelby, wiele jednoetek na jednym wniosku).

Moderator: Moderatorzy WBP

Kot Ciapuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 30 września 2022, 19:33
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja broni (Kaliber strzelby, wiele jednoetek na jednym wniosku).

Post autor: Kot Ciapuch »

Koledzy,
Poproszę o pomoc osoby obyte z naszą kochaną papierologią.

Muszę zarejestrować broń, wzór mam ale mam dwa pytania:
1. Czy na jednym wniosku można zarejestrować razem strzelbę i karabin (Dwie oddzielne promesy do celów sportowych) kupione w różnych sklepach.
2. Jaki kaliber wpisać w strzelbie 12/76 oraz 12/70.
Nie mam legitymacji posiadacza broni to pierwsze zakupy.
Canik TP9 SF ELITE TUNGSTEN, Eternal Gladiator Dynamic 20” Advanced, Tippman ARMS M4-22 Elite-S 12.5"
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni (Kaliber strzelby, wiele jednoetek na jednym wniosku).

Post autor: kozichwost »

Możesz ale na wniosku jasno napisz że chcesz rejestrować broń do celu sportowego
- karabin kalibru XX
- strzelbę kalibru XX
We wniosku wpisujesz taki kaliber jaki masz w umowie/fakturze zakupu
Przepraszam - pan tu nie stał
Kot Ciapuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 30 września 2022, 19:33
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni (Kaliber strzelby, wiele jednoetek na jednym wniosku).

Post autor: Kot Ciapuch »

Dzięki,
Ale w strzelbie jest 12/76 to kupię 12/70...?
Canik TP9 SF ELITE TUNGSTEN, Eternal Gladiator Dynamic 20” Advanced, Tippman ARMS M4-22 Elite-S 12.5"
Awatar użytkownika
Bergarowicz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 05 lipca 2022, 18:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni (Kaliber strzelby, wiele jednoetek na jednym wniosku).

Post autor: Bergarowicz »

ich nie obchodzi jaki kaliber wpiszesz w wniosku - ich obchodzi tylko to co sprzedawca wpisał na fakturze ewentualnie umowie kupna.
Kot Ciapuch pisze: 17 października 2022, 21:25 Dzięki,
Ale w strzelbie jest 12/76 to kupię 12/70...?
kupisz bez problemu
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni (Kaliber strzelby, wiele jednoetek na jednym wniosku).

Post autor: Mumin_ »

Kot Ciapuch pisze: 17 października 2022, 20:32 1. Czy na jednym wniosku można zarejestrować razem strzelbę i karabin (Dwie oddzielne promesy do celów sportowych) kupione w różnych sklepach.
Jakim wniosku? Broń się rejestruje na podstawie dowodu zakupu. Możesz (ale nie musisz) do tego dołączyć pismo przewodnie z krótkim opisem, o co chodzi.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
roniin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 22 września 2015, 20:05
Tematy: 2
Lokalizacja: SGL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni (Kaliber strzelby, wiele jednoetek na jednym wniosku).

Post autor: roniin »

Mumin, chcesz mi powiedzieć, że udało Ci się zarejestrować broń w naszym WPA, bez SUPER ważnego wniosku czy tam pisma przewodniego jak to nazwałeś ? :651:
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni (Kaliber strzelby, wiele jednoetek na jednym wniosku).

Post autor: Mumin_ »

Nooo... tak :) Przynosiłem fakturę i książeczkę, wychodziłem z książeczką. Ostatnim razem wysyłałem pocztą, to napisałem pisemko o treści "realizując obowiązek wynikający z Art. 13. ustawy o broni i amunicji rejestruję .... zakupiony w celu kolekcjonerskim dnia ... na podstawie faktury nr ... (w załączeniu)."
I teraz troszkę żałuję, bo w efekcie w rubryce "Cel posiadania broni**" mam wpisane "K" (w cudzysłowie!) ;laughing: ;laughing:
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni (Kaliber strzelby, wiele jednoetek na jednym wniosku).

Post autor: fafudrak »

roniin pisze: 20 października 2022, 22:02 Mumin, chcesz mi powiedzieć, że udało Ci się zarejestrować broń w naszym WPA, bez SUPER ważnego wniosku czy tam pisma przewodniego jak to nazwałeś ? :651:
Do Olsztyna wysyłamy książeczkę i fakturę/y (lub umowę). Nic więcej. Po maks 2 tygodniach książeczka jest już w domu.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni (Kaliber strzelby, wiele jednoetek na jednym wniosku).

Post autor: VIS »

Kot Ciapuch pisze: 17 października 2022, 20:32 ....
1. Czy na jednym wniosku można zarejestrować razem strzelbę i karabin (Dwie oddzielne promesy do celów sportowych) kupione w różnych sklepach.
2. Jaki kaliber wpisać w strzelbie 12/76 oraz 12/70.
Nie mam legitymacji posiadacza broni to pierwsze zakupy.
Ad. 1: Możesz wszystko zrobić na jednym wniosku. Kiedyś miałem kumulację rejestracyjną. Rejestrowałem jeden egzemplarz na sport, drugi na kolekcję, trzeci egzemplarz wyrejestrowywałem, a jeszcze jeden przerejestrowywałem na inny cel (z kolekcji na sport). Wszystko na jednej kartce papieru, tylko po kolei wypunktowałem czego oczekiwałem od WPA.

Ad. 2: mając kaliber 12/76 kupisz amunicję 12/76, 12/70 a zdarzyło mi się nawet raz kupić nawet 12/65.

PS. Odnośnie pytania pierwszego, to koledzy mają rację jeżeli chodzi o potrzebę pisania wniosku. Można wysłać fakturę (umowę) i książeczkę nawet bez pisma przewodniego. Tylko moim zdaniem kultura wymaga określić czego od urzędu oczekujemy. Jak nie załączysz wniosku o zarejestrowanie broni to i tak go składasz. Prawo cywilne przewiduje formę dorozumianą. Wysyłasz fakturę i książeczkę (jak jeszcze nie masz lub jak masz pełną to załączasz zdjęcie) to Policjant się domyśli o co chodzi to masz sprawę załatwioną. Tylko jest jedno ale. Jak oczekujemy od kogoś szacunku to musimy najpierw taki szacunek okazać. Cytując śp. Jerzego Cieślę - z urzędem rozmawia się wyłącznie na piśmie. Pismo przewodnie to taka forma rozmowy.

Analogicznie: Wchodzisz do kiosku, palcem pokazujesz paczkę chusteczek higienicznych i kładziesz 10 zł. Sprzedawca kładzie na ladę chusteczki, odliczoną resztę i paragon. Zawarliście umowę (bo taka transakcja jest formą umowy) kupna sprzedaży, nawet nie ustną a dorozumianą. O ile przyjemniej by było jakby po wejściu do sklepu powiedzieć dzień dobry, proszę o .... . Dziękuję i życzę miłego dnia. Uzyskany efekt podobny, ale poziom rozmowy zupełnie inny.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”