Decyzja WPA a mandat skarbowy

Moderator: Moderatorzy WBP

michalwalc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 13:20
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: michalwalc »

Cześć!

Czekam na decyzję z WPA o pozwolenie na kolekcjonerkę. Dziś trafiła mi się taka sytuacja, że urzędniczki z urzędu skarbowego
nałożyły na mnie mandat 1000 zł za nie wydanie paragonu (mandat karny). Czy to może być problem?
Osobiście wydaje mi się, że jest to mandat karny czyli jak w przypadku mandatu nałożonego np przez drogówkę. Mandat oczywiście zapłacę może nawet jutro.
Glock 19x MT 9mm --- Diamondback CCMLB .223 rem
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: wujo1 »

UOBiA:
... "skazanym prawomocnym orzeczeniem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, b) skazanym prawomocnym orzeczeniem sądu za nieumyślne przestępstwo:"

Mandat nie jest narzędziem w postępowaniu karnym skarbowym. Popełniłeś wykroczenie, a nie przestępstwo.
michalwalc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 13:20
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: michalwalc »

Czyli raczej się nie przejmować, tak? Dodam tylko ze ostatni mandat dostałem w 2018 r za brak pasów. Przynajmniej tak mi sprawdził Pan Dzielnicowy xd
Glock 19x MT 9mm --- Diamondback CCMLB .223 rem
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: wujo1 »

Myślę, że pasami to powinieneś się przejmować. Jazda bez pasów autem z airbagiem może stanowić niebezpieczeństwo poważnego zabrudzenia airbaga w razie wypadku. Wówczas handlarz będzie miał problem z przygotowaniem auta do stanu "bezwypadkowa igła wiążąca dziadka do kościoła".

Jeżeli zaś chodzi o mandat skarbowy, to dla uspokojenia weź ten mandat w rękę i przeczytaj podstawę prawną za jaką zostałeś ukarany. Będzie tam wymieniony artykuł i kodeks. Sięgając do źródła dowiesz się czy popełniłeś przestępstwo czy wykroczenie. Wówczas będziesz miał spokojny sen i nie będziesz musiał polegać na opinii anonimowego wujka z netu.
michalwalc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 13:20
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: michalwalc »

... nałożoną karę grzywny za popełnienie wykroczenia skarbowego z art. 6255 w zw z art. 6254

Czyli rozumiem że jest to wykroczenie?
Wiem że to głupie pytanie ale już rok trwa procedura pozwolenia, czekam teraz na decyzję i była by lipa gdyby na ostatniej prostej się wyłożyć.

BTW
Czy ktoś wie kiedy osoba jest prześwietlana przez WPA?
Czy jest to robione przed skierowaniem na egzamin?
No bo trochę słabe by to było że każą płacić za egzamin, a później dopiero biorą się za sprawdzenie czy ktoś nie miał jakiś wyroków etc dyskfalifikukacych.
Glock 19x MT 9mm --- Diamondback CCMLB .223 rem
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: MCH »

michalwalc pisze: 09 listopada 2022, 23:33 Czyli raczej się nie przejmować, tak? Dodam tylko ze ostatni mandat dostałem w 2018 r za brak pasów. Przynajmniej tak mi sprawdził Pan Dzielnicowy xd
Pamiętam lata temu przeprowadzoną w czasie postępowania w WPA rozmowę z dzielincowym, który robił wywiad. Pan policjant stwierdził, że jak wrzucił mnie na bęben to mu papieru zabrakło przy wydrukach moich mandatów ;laughing: Pół żartem, pół serio to było... ale nie wpłynęło na pozytywne rozpatrzenie sprawy w WPA.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: arturo111 »

Jeżeli procedura pozwolenia trwa już rok to coś z Tobą musi być nie tak.
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
michalwalc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 13:20
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: michalwalc »

Procedura trwa rok bo w listopadzie 2021 r. złożyłem papiery do stowarzyszenia, w lutym miałem teorie która zdałem za pierwszym razem. W czerwcu miałem egzamin ale oblałem na kbksie i zdałem dopiero 19 października.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2022, 18:21 przez michalwalc, łącznie zmieniany 1 raz.
Glock 19x MT 9mm --- Diamondback CCMLB .223 rem
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: wujo1 »

To żadnej procedury jeszcze nie rozpocząłeś.
Nie przejmuj się. Wykroczenie nie dyskwalifikuje. Też miałem mandat ze skarbówki za opóźnienie w złożeniu deklaracji.
michalwalc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 13:20
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: michalwalc »

Nie rozumiem dlaczego wg. Ciebie nie rozpocząłem procedury. Chyba że czegoś nie wiem xd
Skoro już mam opinie dzielnicowego, zdany egzamin na policji i oczekuje decyzji o wydanie pozwolenia na broń to w takim razie kiedy ta "procedura" się zacznie? Jak będę składał wniosek o promesy czy rejestrował pierwszą sztukę broni?

Serio, po prostu pytam. Zero złośliwości z mojej strony 😊
Glock 19x MT 9mm --- Diamondback CCMLB .223 rem
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: Mateusz70 »

Chyba, że to nie był mandat, tylko coś innego. Mandat, więc wydaje się, wykroczenie zaszło. Mało szkodliwe wykroczenia, to właściwie codzienność (nie warto wyciągać stąd daleko idących wniosków). Wystarczy rowerem się po chodniku przejechać - nie polecam, ale tak. Kiedyś przeszedłem, jak zwykle przez jezdnię i zapisali, mandatu nie dali, jednak pouczyli (dodam, że od lat tam nie przechodzę). Mieli braki w notesie, bo nic się nie działo.
O tym egzaminie na policji coś byś napisał w jakimś temacie (może nowym/innym). Ludzie tu w różnych tematach piszą przeraźliwe posty. Najwyraźniej boją się tego, jak ognia.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Decyzja WPA a mandat skarbowy

Post autor: wujo1 »

michalwalc pisze: 11 listopada 2022, 18:19 Nie rozumiem dlaczego wg. Ciebie nie rozpocząłem procedury. Chyba że czegoś nie wiem xd
Skoro już mam opinie dzielnicowego, zdany egzamin na policji i oczekuje decyzji o wydanie pozwolenia na broń to w takim razie kiedy ta "procedura" się zacznie? Jak będę składał wniosek o promesy czy rejestrował pierwszą sztukę broni?

Serio, po prostu pytam. Zero złośliwości z mojej strony 😊
To źle Cię zrozumiałem. Pisałeś, że od roku "rozpocząłeś procedurę", zapisując się do klubu. Źle zrozumiałem. Będzie dobrze, nie martw się mandatem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”