Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

krzycho146
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 01 listopada 2022, 19:49
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: krzycho146 »

Witam
Panowie potrzebuję pomocy w wyborze karabinu do 7000.Zastanawiam sie nad Sabatti TLD (Uzywana),Howa 1500,ATA ALR Ronge range?Może interesuje mnie najlepszy wybór w tych pieniądzach,co byście osobiście wybrali i dlaczego ten a nie inny?
mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: mieszko1vp »

Mam howe w 223 i 308 ,oraz Ata Turqua.Ata ma znacznie lepsze wykonanie,zamek bardziej mi pasuje.Kupilem ate,bo chcialem strzelać z lzejszej amo-gwint 1:11,niestety moja lubi amo 180gr,gdzie howa 1:10 168gr. Co do skupienia,niby Kwiatek strzelał do zapałek,ja nie moge zejść do 1 moa
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: HotDoc »

Nie wiem jak teraz wyglądają ceny, ale swojego Savage 12 FTR w .308 kupiłem parę lat temu koło 7000 PLN. Mówiąc o takich pieniądzach masz na myśli samą broń czy całość z optyką itp?
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
turcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 09:29
Tematy: 7
Lokalizacja: Szczęsne GM
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: turcin »

Ja zamówiłem Sako S20 jednak nie mieści się w budżecie do 7k, natomiast Tikka T3X UPR zdaje się, że tak. Gorzej chyba z dostępnością. Jest ciekawy test tego karabinka vs. Bergara B14. Tylko chyba w kalibrze 6,5 Creedmoor ale w 308 pewnie też robi robotę. Też chciałem kupić Hove 1500 w osadzie Oryx ale trafiłem na test gdzie gość miał problem z pobieraniem nabojów z magazynka przy mniej energicznej pracy podczas przełądowania. Nie wiem jednak czy to ogólny problem czy też on miał. W każdym razie dałem sobie spokój żeby mieć więcej czasu na świadomy wybór. Sako wybrałem po podstawowym kursie snajperskim jaki miałem okazję niedawno zrobić. Link do tego materiału o Tikka:
Gra w Tetrisa nauczyła mnie jednego, jak się dopasujesz to znikniesz.
Pompka Mossberg, Arex Delta Gen 2, Czesia P09 9x19, Bergara B14 BMP 6.5 Cm, Canik Rival, CZ457 24"
mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: mieszko1vp »

Oryx do howa to chyba najgorsza osada.w 223 wystarczylo spilować blokadę zamka zeby pobierał amo.teraz ceny howy poszły w góre.jeszcze w marcu kupilem zelazo za 2600.Lufy mają bardzo dobre,reszta taka spartańska
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3662
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: bezduszny »

krzycho146 pisze: 01 listopada 2022, 19:54 Witam
Panowie potrzebuję pomocy w wyborze karabinu do 7000.Zastanawiam sie nad Sabatti TLD (Uzywana),Howa 1500,ATA ALR Ronge range?Może interesuje mnie najlepszy wybór w tych pieniądzach,co byście osobiście wybrali i dlaczego ten a nie inny?
A do czego będziesz go używał ?
Strzelanie do tarczy na punkty.. co sugeruje ciężki TLD (7.5kg) czy może głownie coś "taktycznego" na co wskazuje ATA ALR ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 373
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: piotrjub »

Jak do tarczy to na egun pokazał się jeden z najlepszych możliwych zestawów. Cena na pewno osiągnie granicę około 2 tys EUR może dojdzie do 2250EUR, trochę poza budżetem ale warto https://www.egun.de/market/item.php?id=18503966#img
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3662
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: bezduszny »

Tylko taki karabin ma sens u kogoś kto jest świadomy tego co kupuje, wie do czego będzie używał i.... potrafi się tym posłużyć.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
turcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 09:29
Tematy: 7
Lokalizacja: Szczęsne GM
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: turcin »

Jak nie potrafi to się nauczy. Faktycznie warto wiedzieć do czego będzie używany. Dlatego wstrzymałem się, zrobiłem kurs i teraz wiem. Myślę że taka droga ma duży sens. Oprócz zdobycia wiedzy i umiejętniści można przyłożyć się do różnych karabinów i porozmawiać z użytkownikami oraz z prowadzącymi. Wiele się wyjaśni i oszczędzi się czas, nerwy i kasę z powodu błednych zakupów.
Gra w Tetrisa nauczyła mnie jednego, jak się dopasujesz to znikniesz.
Pompka Mossberg, Arex Delta Gen 2, Czesia P09 9x19, Bergara B14 BMP 6.5 Cm, Canik Rival, CZ457 24"
KonradTu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, 13:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: KonradTu »

HotDoc pisze: 15 listopada 2022, 15:59 Nie wiem jak teraz wyglądają ceny, ale swojego Savage 12 FTR w .308 kupiłem parę lat temu koło 7000 PLN. Mówiąc o takich pieniądzach masz na myśli samą broń czy całość z optyką itp?
Teraz 12 FTR kosztuje około 8,5. Za około 7 można mieć Savage 10GRS.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: Spitfire24 »

bezduszny pisze: 19 listopada 2022, 11:28 Tylko taki karabin ma sens u kogoś kto jest świadomy tego co kupuje, wie do czego będzie używał i.... potrafi się tym posłużyć.
Najlepsza recenzja do zakupu takiego karabinu.
turcin pisze: 19 listopada 2022, 12:08 Jak nie potrafi to się nauczy.
Albo szybko się zniechęci.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 373
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: piotrjub »

Ja jestem zwolennikiem kupna najlepszej broni od razu. Wszyscy znajomi którzy kupili przykładowo NcRado mieli zauważalnie lepsze wyniki. Zawsze jest problem czy możemy tyle wydać od razu. Jak ktoś lubi i chce strzelać to na pewno się nie zniechęci, ogromną radość sprawia trafianie tam gdzie praktycznie chcesz aby ta kulka poleciała. Parę dni temu kolega kupił NcRado w kalibrze 284Win, moja opinia była taka że stwierdziłem że ta broń umożliwi ci wygranie praktycznie każdych zawodów na świecie, to będzie zależało tylko i wyłącznie od ciebie. Nowe NcRado mają dwie wady sam system i zamek są trochę za mocno zahartowane (zwykły śmiertelnik tego praktycznie nie zauważy, modele przed 2015 rokiem są według mnie lepsze) a lufy teraz z uwagi na dostępność częściej dają Walterowskie (w nowych jednostkach kupowanych w NcRado). Lufa to nie problem bo przykładowo nowa lufa Krieger czy Bartlain to koszt około 5 tys zł i mam z powrotem broń jak nową a i tak nawet dodając ten koszt znacznie poniżej ceny nowej broni. Gdybym nie miał paru sztuk NcRado sam bym kupił ten co jest na egun tym bardziej że ma to co uwielbiam dropport :-D
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: Popeye »

Piotrze, poszło nieco taniej ale : "Kein Verkauf außerhalb Deutschlands"
Czasem są elastyczni sprzedawcy, a czasem jak się taki uprze to jeszcze jest się w stanie obrazić na Ciebie i nawrzeszczeć w mailu :)
Za tą cenę to warto było.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: abersfelderami »

"Kein Verkauf außerhalb Deutschlands"
Fachowo "Kein Verkauft außerhalb Deutschland", ..............merytorycznie to masz racje.

PS: "Deutschland" zawiera wszystkie landy.
Nie gniewaj sie za zwrocenie uwagi, mala rzecz, ale.................
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc w zakupie karabinu .308 win?

Post autor: Spitfire24 »

Popeye pisze: 14 grudnia 2022, 15:44 Piotrze, poszło nieco taniej ale : "Kein Verkauf außerhalb Deutschlands"
Czasem są elastyczni sprzedawcy, a czasem jak się taki uprze to jeszcze jest się w stanie obrazić na Ciebie i nawrzeszczeć w mailu :)
Za tą cenę to warto było.
Ty zanabyłeś ?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”