prezent dla taty

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Rafal199999
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 sierpnia 2021, 12:12
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: prezent dla taty

Post autor: Rafal199999 »

Muszę przyznać że na zwykłym hawke x4 AO stara się jak może widzę że go ogranicza optyka z tad mój pomysł na prezent. Na 50etrow max możemy strzelać przy czym nie zawsze na taka strzelamy
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: prezent dla taty

Post autor: Yurko »

Hawke ma bardzo duży zakres regulacji na wieżach - to pewien plus, bo Vortex tak nie ma. Ale nie da się wycelować do czegoś, czego się nie widać. A nawet, jeśli w Vortex-ie ustawi się to samo powiększenie, obraz powinien być o klasę lepszy. Tyle tylko, że ten krzyż to niestety, nie Mildot tylko BCD wyskalowany w MOA. Poza tym, w stosunku do Hawke-a Vortex musi być ustawiony dalej od oka. Mniej więcej o szerokość palca... :one:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: prezent dla taty

Post autor: Ultra3000 »

Na 50 m strzelam że sprężyny (HW97). Proponuję jednak lunetę. Nie polecam Delta Opical Titanium. Posiadam chińska Discovery VT-T powiększenie do 18x w pierwszym planie. Spokojnie da się strącać figurki 15 mm regularnie.
Tu mój filmik ze strzelania na 30 i 50 m jakby co..

Z pustego to i Salomon nie strzeli...
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: prezent dla taty

Post autor: rokasa58 »

Yurko pisze: 01 października 2022, 23:12 Ale nie da się wycelować do czegoś, czego się nie widać. A nawet, jeśli w Vortex-ie ustawi się to samo powiększenie, obraz powinien być o klasę lepszy. Tyle tylko, że ten krzyż to niestety, nie Mildot tylko BCD wyskalowany w MOA.
Akurat miałem tą lunetkę / Vortex/ i na 40m da się trafić patyczek od szaszłyka :-D Zdjęcie na zoomie,ale odległość 38m
Obrazek
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Rafal199999
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 sierpnia 2021, 12:12
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: prezent dla taty

Post autor: Rafal199999 »

Patyczki na tym.dystansie wymagają mega wprawy szacun :piwo: Głównie chodzi o to, że jeżeli w Vortex ma przyzwoite szkła w stosunku do ceny i trzyma się "kupy" :-D to myślenie nad zamiennikami typu hawke vantage SF4-16x44 albo valiant zephyr 4-16x50 AO mają jakiś większy sens ?
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3655
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: prezent dla taty

Post autor: bezduszny »

Za ciut więcej (kilka stówek) można kupić lunetę firmy ELEMENT.
Zastanawiałem się swego czasu nad taką, bo w "macaniu" nie była zła. Przez najtańszą (coś koło 1.6k) nie patrzyłem ale te droższe i owszem... i do .22LR na 100-200m było by OK.
Szkła fajne.


Może warto nad takim pomysłem się pochylić ? (firma z linku jest chyba importerem ale obsługa miła)
https://www.pcphunters.com/48-lunety/s- ... ent_optics

Trochę podrożały jednak...
a chodziło mi o ten model SFP https://www.pcphunters.com/lunety-mysli ... 0-sfp.html

Można też spojrzeć na stronę kolegi z forum..
http://lunety.eu/index.php?topic=2.0
Czasem ma fajne szkło w dobrej cenie... a sprzęt nowy i on solidny.
Sam kupowałem u niego.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: prezent dla taty

Post autor: rokasa58 »

Rafal199999 pisze: 02 października 2022, 08:33 Patyczki na tym.dystansie wymagają mega wprawy szacun :piwo: Głównie chodzi o to, że jeżeli w Vortex ma przyzwoite szkła w stosunku do ceny i trzyma się "kupy" :-D to myślenie nad zamiennikami typu hawke vantage SF4-16x44 albo valiant zephyr 4-16x50 AO mają jakiś większy sens ?
Szkła są przyzwoite,Hawke z własnego doświadczenia odradzam na sprężynę,używałem Sidewindera i gubił nastawy. Jeśli już wyżej,to polecam SWFA z pow. 10 lub 12.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Rafal199999
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 sierpnia 2021, 12:12
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: prezent dla taty

Post autor: Rafal199999 »

Super dziękuję za rade :piwo: jeszcze pozwolę sobie zachaczyć o temat celownika firmy valiant zephyr, z tego co staram się doczytać nie ma zbyt wiele informacji. Czy jest wgle sens rozpatrywać ten celownik?
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: prezent dla taty

Post autor: Yurko »

Zależy jak bardzo chcesz ryzykować. Valiant nie jest taką firmą jak Vortex, czy nawet Hawke, tzn. istniejącą od lat i dobrze znaną, o której łatwo zebrać dużo opinii. W tym drugim przypadku, może nie zawsze pochlebnych... :wink:

Czeski Valiant, co nie jest niczym złym ani wyjątkowym, robi swoje lunety w Chinach. Widać, że jeszcze się w tej współpracy dociera. Pierwsze wersje lunet Lynx i Themys miały kompletnie beznadziejny mechanizm wież. Te lunety nadal zalegają w sklepach. Zdaje się, że teraz szykuje się już trzecia (chyba też nieoficjalnie) wersja Lunx-ów... Ale wracając do tematu, ostatnie promocje między innymi Zephyr-ów też wiążą się z tym, że ten model będzie wycofywany lub "odnawiany". Nie wiem czy jest w nim coś złego, ale nowe wersje (i to oficjalnie) będą miały nowe wieże i ulepszone pokrycie szkieł:

Obrazek
Zephyr NEW 4-16x50 SF SIR https://www.valiant-optics.com/riflesco ... x50-sf-sir

Domyślam się, że nie będziesz na niego czekał, szczególnie że pewnie będzie też miał i nową cenę, która niekoniecznie Ci się spodoba. Drugie pytanie to, czy warto ryzykować kupowanie wycofywanego produktu o którym trudno znaleźć jakieś opinię użytkowników? :583:

Niby zniżka jest rewelacyjna, ale moim zdaniem na prezent lepiej kupić coś pewnego. :033:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Rafal199999
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 sierpnia 2021, 12:12
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: prezent dla taty

Post autor: Rafal199999 »

Brzmi rozsądnie cieszę się, że tak podeszłes do tematu :piwo: jestem wdzięczny za Pomoc :piwo: :piwo: :piwo:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”