Oś 50 m.

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: jarek1300 »

emi pisze: 08 lipca 2022, 19:02 *Nie bywam na strzelnicy zbyt często, ale nieraz strzelałem z zawodnikami (za zgodą trenerów) na pawilonie pneumatycznym, a CP grzmiał za drzwiami. Może nie trenowała sekcja, a byli wolni strzelcy. Jesteście zawodnikami, ale .....
Trzeba zrozumieć, że młodzi trenują wyczyn i ponoszą ogromny wysiłek.
Zarząd nie przedstawił Wam swoich zamiarów do CP?
Cześć emi ;)

jeśli podczas treningów naszej klubowej młodzieży było słychać strzały CP to prawdopodobnie dyżurny ZKS tego nie dopilnował i wpuścił na oś 50m strzelców CP.
Jeżeli natomiast było inaczej można taki grafik treningów ustalić ponownie a dyżurny powinien pilnować żeby obie strony tego grafiku przestrzegały.
Wtedy jak to napisałeś "wyczyn" młodzieży nie będzie zagrożony i strzelcy CP, których niestety dla mnie stawiasz w dalszej kolejności jako zawodników
będą mogli trenować i zdobywać wysokie lokaty na zawodach krajowych i zagranicznych bo na takie też jeździmy.

Pozdrawiam Jarek
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Telesfor »

Kolega EMI trafnie choć między wierszami oddaje filozofię klubu. Za starty i medale młodzieży klub dostaje punkty za które są pieniądze z MKoL/Ministerstwa . Wymierna korzyść dla każdego klubu. Dobry młodzik ,junior czy tzw. młodzieżowiec w nurcie ISSF jest dla klubu wart kilkaset tysięcy złotych.

Ja czy Ty Jarku, a nawet wszyscy razem czarnoprochowcy nie jesteśmy warci ułamków tych kwot, razem z naszymi składkami, abonamentami,startowymi.
Wrzód na d.. i kłopot.
Czarnoprochowcy z założenia nią mają pozwolenia, często licencji...Klub ich dopuszcza z łaski, a jak wiadomo łaska na pstrym koniu jeździ. Ale halo! Te czasy się kończą, kto tak myśli , robi cholernie duży błąd!! Większość z nas ma licencję ,patenty, pozwolenia całkiem pełne szafy S1.Nie jesteśmy na łaskawym chlebie klubu.Strzelamy nie tylko CP,ale bardzo dużo innych konkurencji scalonych. Ja któregoś roku dostałem niespodziewanie dyplom za najaktywniejszego zawodnika coś ponad 60 osobostartow w roku, na zawodach klubowych.
Są kluby, które cenią swoich zawodników i są z ich osiągnięć dumni. Nie ZKS. Rekordowa ilość medali Mistrzostw,Pucharów Polski, rozlicznych Grand Prix nie stanowi tu żadnej wartości a dumy nie przeliczysz na pieniądze . Stąd też takie traktowanie. Nie dziwi pogardą dla starych dziadów robiących huk i przeszkadzających za pomocą CP tym co cichutko strzelają z bocznego zapłonu,precyzyjnie a nie tak jak my, zawodnicy MLAIC...
A przecież wiadomo, że CP to jest hałaśliwe , a scalaki nie :)
Ech szkoda tu dyskutować ,pewne rzeczy się nie zmieniają , a nic tak dobrze nie robi Zarządom wszelkich klubów i stowarzyszeń sportowych jak
kasa i prestiż..
Awatar użytkownika
Drużu
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 2015, 15:01
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Oś 50 m.

Post autor: Drużu »

Całe szczęście Telesforze że mnie uprzedziłeś w tym wpisie :piwo: albowiem nie udałoby mi się chyba tak celnie i dyplomatycznie tego ująć.

My gorszej kategorii sportowcy z patentami i licencjami PZSS niestety CP jako wiodące ;laughing:
Awatar użytkownika
Drużu
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 2015, 15:01
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Oś 50 m.

Post autor: Drużu »

WYŁĄCZENIE OSI 50M
15 lipiec 2022
W związku z trwającymi pracami remontowymi oś 50m będzie niedostępna do odwołania.
Za utrudnienia przepraszamy.
:651:
Teraz już dla wszystkich , całkiem i bezterminowo. No nic nie wiadomo. :512:
Awatar użytkownika
Trusia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 21 czerwca 2015, 18:48
Tematy: 16
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Oś 50 m.

Post autor: Trusia »

Podobno na tydzień maksymalnie dwa.
Pożyjemy zobaczymy 8-)
Pozdrawiam

Marcin T.
Mój YT https://www.youtube.com/channel/UCdmimD ... 3tZIpgw5RA
Instagram : strzelectwo_sportowe
Jarowit
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 06 czerwca 2018, 19:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Jarowit »

Awatar użytkownika
Trusia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 21 czerwca 2015, 18:48
Tematy: 16
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Oś 50 m.

Post autor: Trusia »

Z informacji na stronie ZKS wymika, że z broni krótkiej nie można strzelać na dystansie 50m.
Czyli po tym całym remoncie nie można trenować konkurencji Donald Malson i Pulawski.
A jak z zawodami, czy ta oś w tej formie spełnia wymagania PZSS o rozgrywaniu konkurencji MLAIC w zawodach wpisanych do kalendarza PZSS takich jak Puchar Polski itp.?
Pozdrawiam

Marcin T.
Mój YT https://www.youtube.com/channel/UCdmimD ... 3tZIpgw5RA
Instagram : strzelectwo_sportowe
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Telesfor »

Każda oś 50 m , na której bezpiecznie dopuszczony jest karabin CP spełnia te wymogi dla zawodów w konkurencjach Donald Malson i Pułaski (nie Puławski !!!!! https://planetalife.com/rozrywka/4120-a ... =getinform).
A jeśli w zawodach spełnia to zakaz treningów jest niezrozumiały. Być może ktoś coś źle zrozumiał, lub bez sensu zinterpretował? Trzeba to wyjaśnić ale nie z dyżurnym tylko z osobami decyzyjnymi.
Awatar użytkownika
Trusia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 21 czerwca 2015, 18:48
Tematy: 16
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Oś 50 m.

Post autor: Trusia »

Jarku nie czepiaj się przecinków :-D.
Komunikat na stronie jest jednoznaczny i nie ma tu mowy i interpretacji :568:

"Ogłaszamy zakończenie prac remontowych na osi 50m dla strzelań czarnoprochowych i z bocznego zapłonu. Od soboty 30 lipca oś będzie czynna. Ze względu na ograniczoną ilość stanowisk do strzelania z broni krótkiej CP, prosimy o uprzednie rezerwowanie stanowisk telefonicznie.
Strzelania z broni krótkiej odbywają się wyłącznie na dystansie 25m i czas korzystania ze stanowiska wynosi 1,5h."

Kwestią dopuszczenia do zawodów jest minimalna ilość dostępnych stanowisk do danych konkurencji i stąd pytanie czy taka ilość stanowisk na 25m jest wystarczająca?
Pozdrawiam

Marcin T.
Mój YT https://www.youtube.com/channel/UCdmimD ... 3tZIpgw5RA
Instagram : strzelectwo_sportowe
Awatar użytkownika
Roman K.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 września 2012, 01:41
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Roman K. »

Może powieje zmianami i będzie prawie normalnie- zobaczymy na GP Mazovia?
Dzięki Ci Hubciu :-D
PS. ale dlaczego musimy się tak męczyć ?
Nie używam PW, proszę o pytania tylko na maila.
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Telesfor »

"PS. ale dlaczego musimy się tak męczyć ?"
Bo czarnoprochowic twardym musi być a nie miętkim s...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”