TX200 Kolba Orzech

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
KRUSZON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 01 lipca 2022, 12:45
Tematy: 1
Lokalizacja: Porąbka (okolice Bielska-Białej
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

TX200 Kolba Orzech

Post autor: KRUSZON »

Witam,
Chciałbym rozpocząć przygodę z wiatrówkami pneumatycznymi przyszłościowo HFT i padł na wybór TX200 Mk3 lub HC jeszcze nie zdecydowałem.
Kochani może to dla was nie jest takie ważne lecz dla mnie jest bardzo, chodzi o wykonanie Kolby w Orzechu włoskim.
Jest jakieś oznaczenie w popularnym sklepie:
- TX200 Mk3 4,5 mm - orzech R/H
- TX200 HC 4,5 mm - orzech włoski AA

Co znaczą końcówki R/H i AA ? Jaka jest różnica w kolorze kolby lub strukturze?

Zależy mi żeby nie był to ciemny orzech i najlepiej żeby był bez wysokiego połysku, tak jak np. na tych zdjęciach poniżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Również bardzo by mi pomogło jeżeli ma ktoś z was TX200 w orzechu i podesłał jakieś fotki:)
Z góry za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny!
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TX200 Kolba Orzech

Post autor: Yurko »

R/H to zapewne "RIGHT HAND"
AA - to nie wiem, ale Air Arms ma również osady o nazwie "AMBIDEXTROUS" - czyli uniwersalne. Natomiast w ofertach sklepowych, to pewnie "nic" nie znaczy... :wink:

Z tego co wiem, w wiatrówkach AA (użyłem tu tych liter jako skrótu nazwy producenta) kolby z orzecha są matowe. Błyszcząca, czyli polakierowana była by zapewne, gdybyś zamówił bukową...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TX200 Kolba Orzech

Post autor: adnikauto »

KRUSZON pisze: 10 lipca 2022, 14:05 Również bardzo by mi pomogło jeżeli ma ktoś z was TX200 w orzechu i podesłał jakieś fotki:)
Z góry za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny!
Fotki powiadzasz, duzo na nich nie widac, orzechowa osada jest fabrycznie matowa... pozniej /po latach uzytkowania / konserwacji moze nabrac polysku po stosowaniu np. Tru-Oil/


Nowy z podelka...

Obrazek
Obrazek


Po 4- 5 latach...

Obrazek
Obrazek

Zaczyna sie lekko blyszczec, pomimo ze strzelany tylko pare razy do roku...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
dreng
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2020, 22:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: TX200 Kolba Orzech

Post autor: dreng »

Orzeszek, wiadomo- ładny jest, ale... trochę miętki w porównaniu do buka. Natomiast teraz najnowsze osady bukowe są pokrywane lakierem, owszem, ale on jest matowy. Nie świeci się, jak.. no wiadomo. Także można też rozważyć zakup takiej wersji, tym bardziej że jest tańsza, a potem można dołożyć do nowej, robionej na miarę. Z czego się zechce i właściwie wyważonej. Jak dla mnie to właśnie osada TXa jest jego słabszą częścią. TX w wersji Mk3 leci na ryj, akurat mnie to przeszkadza bardziej niż materiał osady. Odczucie czysto moje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”