25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Awatar użytkownika
Ygreg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 539
Rejestracja: 27 marca 2009, 14:40
Tematy: 23
Lokalizacja: Łazy k/Zawiercia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: Ygreg »

W imieniu naszych słowackich kolegów informujemy o najbliższych zawodach z cyklu: Field Target liga 2022 SAFTA.
Dwudniowe zawody odbędą się w dniach 25-26 czerwca w niewielkiej odległości od naszej południowej granicy w miejscowości Smolnik w dniach 25-26 czerwca. Miejsce zawodów na mapie goole.
O szczegółach zawodów możecie poczytać pod tym linkiem: SAFT Liga FT 2022 - Smolnik oraz dokonać rejestracji. Informacje są napisane po słowacku, ale posługując się translatorem google można w łatwy sposób zapoznać się ze szczegółami ogłoszenia.
Dla polskich uczestników organizatorzy wyrażają zgodę na opłatę 15Euro startowego za każdy dzień zawodów dokonać w biurze zawodów podczas rejestracji.
Link do listy zapisanych uczestników
Z Polski wybiera się na zawody już kilkoro strzelców FT, zapraszamy innych chętnych do rywalizacji na klasycznym torze FT zlokalizowanym w urokliwej, historycznej wsi w Tatrach słowackich w kraju koszyckim.
Roar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1116
Rejestracja: 09 maja 2003, 16:35
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: Roar »

Zapowiada się świetne strzelanie dla FT. Gdybym miał trochę bliżej... Ale i tak pewnie z 7-8 osób od nas tam pojedzie.
Awatar użytkownika
joker-os
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 lipca 2016, 21:40
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: joker-os »

Ktoś się orientuje o ograniczeniach dla karabinków na miejscu?
_____FT____ :502:
Awatar użytkownika
Paulo76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 01 marca 2017, 19:17
Tematy: 4
Lokalizacja: Pszczyna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: Paulo76 »

15j
STEYR Challenge FT + S&B
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: Januszpelle »

Wyrwane z regulaminu: - "Protest: do 10 min. od zakończenia zawodów z kaucją 15 € na ręce organizatora. W przypadku nieuprawnionego protestu kaucja przepada na rzecz organizatora."
W Kanionie 2019 roku, trochę kasy PFTA by zarobiła z tego tytułu? :-D
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
Ygreg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 539
Rejestracja: 27 marca 2009, 14:40
Tematy: 23
Lokalizacja: Łazy k/Zawiercia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: Ygreg »

Ta forma kaucji obejmuje protesty natury generalnej. Np. nieregulaminowa figurka, jakieś niedozwolone zdaniem zawodnika elementy karabinka u innych uczestników, itp. "grube tematy". To nie dotyczy reklamacji niesprawnej, zaciętej figurki w danym momencie zawodów. Zresztą to jest punkt regulaminu słowackiej federacji, a nie międzynarodowej WFTF 😀.
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: red5555 »

A ja tak z du** trochę włożę kij w mrowisko... :621:
Termin zawodów na Słowacji pokrywa się z terminem zawodów pucharu PFTA w Poznaniu...
Wiem że nie ma przymusu i każdy może sobie jechać albo nie jechać na jakie zawody chce, albo jechać gdzie mu bliżej, ale...

Patriotyzm lokalny i wspieranie w pierwszej kolejności krajowej organizacji i krajowych klubów zwłaszcza przez czołowych członków PFTA powinien obowiązywać...
AMEN
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
Awatar użytkownika
joker-os
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 lipca 2016, 21:40
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: joker-os »

Problem w tym, że w Polsce w ogóle nie są organizowane zawody FT tak jak to się dzieje w innych krajach i zawody takie jak ME pokazały, że jako Polacy strzelamy mega równo i blisko siebie, ale na tle międzynarodowy już wypadamy „średnio” co pokazuje, że nie jesteśmy ostrzelani na dystansach typowych dla FT. Jestem za tym aby Polskie zawody były dla nas PRO tylko niestety na „odczepne” dostawione 7/10 figurek bo regulamin każe to trochę mało moim zdaniem, aby rzeczywiście móc stawać w szranki na innych imprezach.

To oczywiście moje zdanie :) nie każdy musi się ze mną zgodzić ;)
_____FT____ :502:
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: Januszpelle »

joker-os pisze: 19 czerwca 2022, 20:41 Problem w tym, że w Polsce w ogóle nie są organizowane zawody FT tak jak to się dzieje w innych krajach

To może poprosić organizatorów zawodów FT, by pokazali swoje rozpiski torów, tak jak my to robimy i stanie się jasność.
Dla przypomnienia zawody HFT.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
joker-os
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 lipca 2016, 21:40
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: joker-os »

Drogi Januszu.
Problem w tym, że nawet po ME tego nie znalazłem lub źle szukałem ;)
_____FT____ :502:
Awatar użytkownika
Ygreg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 539
Rejestracja: 27 marca 2009, 14:40
Tematy: 23
Lokalizacja: Łazy k/Zawiercia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: Ygreg »

Maciek, dokładnie takie same wnioski wyciągnąłem z naszego ostatniego pobytu dla całej polskiej ekipy po ostatnich ME. Polskie tory łączone naszpikowane HZ 15mm na 23m i HZ 25mm na 37m niewiele przypominają klasyczny tor FT z którym trzeba się zmierzyć na zagranicznych, mistrzowskich zawodach. Proszę tu wszystkich "wujków dobra rada" służących podpowiedzią, że jak mam możliwość się zmierzyć w Polsce z 15kami i 25ami na dalszych dystansach niż stoją za granicą - to jest właśnie właściwa droga do przyszłego mistrzostwa - o poniechanie tych rad. Dostawianych 7/10 celów FT, jak napisał Maciek, na naszych torach PFTA (więc tych o największym poziomie trudności FT) wystarcza maksymalnie na 5 do 6 stanowisk zawodów typu WFTC. A jak myślicie? odliczając kolejne 5 stanowisk z postawami wymuszonymi to na pozostałych 14 stanowiskach są już tylko HZ14 do 20m i HZ25 do 35m? Nic bardziej mylnego, nadal królują HZ40mm na najdalszych dystansach.
Piotrek, patriotyzm to szerokie pojęcie. Patriotyzm Zarządu i jak napisałeś "krajowych klubów" powinien wspierać maksymalnie zawodników FT, którzy w 98% jadą na zawody typu WFTC na własny koszt (2% zostawiam na 3 żelowe znaczki i opłatę startową drużyny), a nie "karać" ich w tym roku brakiem możliwości startu w 2 dniowych zawodach Pucharu PFTA w Kuklówce kolidującej z terminem WFTC 2022 we Włoszech. Ten problem był znany i sygnalizowany przez strzelców FT od lutego. Nic nie dało się zrobić w tym temacie - widocznie czasami patriotyzm zamyka się twardo na linii granicy państwowej. Mam nadzieję, że tak nie jest, ale przemyka mi taka myśl - że jednym z argumentów, żeby nic nie zrobić w tym temacie było: po co dla małej grupki, która i tak nie przywiezie z założenia miejsc na podium zmieniać terminarz dla pozostałej, licznej rzeszy strzeleckiej?
Dwa powyżej opisane przemyślenia skłoniły mnie i kilku strzelców FT do wzięcia sprawy w swoje ręce i poszukania alternatywnych zawodów, które bardziej zbliżają nas do światowej czołówki. Jak będzie na Słowacji? Nie wiem - obiecuję rzetelną relację z podejścia organizatorów i jakości ustawionych torów FT.
serpa
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 15 marca 2015, 22:50
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: serpa »

Dziękuję wszystkim za przybycie. Trasy w Smolniku należą do najtrudniejszych na Słowacji. Gratulacje dla Pawła za umieszczenie go w oba dni zawodów. Nie mogę się doczekać kolejnych spotkań.

Wyniki: Nie mogę tu umieścić pliku PDF, więc chociaż link do naszego forum ...

http://forum.ft-hft.sk/viewtopic.php?f= ... 1&start=10

Foto:
Awatar użytkownika
Ygreg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 539
Rejestracja: 27 marca 2009, 14:40
Tematy: 23
Lokalizacja: Łazy k/Zawiercia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: Ygreg »

Peter,
w imieniu polskich zawodników dziękujemy za miłe przyjęcie na Waszych zawodach.

Gdyby naszym forumowiczom zabrało determinacji w poszukiwaniu wyników zamieszczę dwa obrazki z wynikami.

Dzień pierwszy (sobota)
Smolnik dz. 1.jpg
Dzień drugi (niedziela)
Smolnik dz. 2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Roar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1116
Rejestracja: 09 maja 2003, 16:35
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: Roar »

Gratulacje. ;) Słyszałem, że w tym miejscu komplety to nie padają. Trochę kątów tam chyba jest... :)
Dziękuję za piękne zdjęcia z tego niesamowitego miejsca.
Zapewne również mieliście patelnię i zero cienia,a śrut topił się w locie.

Ładne karty startowe z logo federacji światowej oraz europejskiej.
Awatar użytkownika
Photomaker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 27 marca 2017, 21:14
Tematy: 37
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Moderatorzy PFTA

Re: 25-26 czerwca - Słowacka Liga FT 2022 - Smolnik

Post autor: Photomaker »

Napiszcie jak ogólne wrażenia z zawodów, bo na zdjęciach miejsce wygląda prze fajnie na strzelanie :) jak organizacja ? jak tor, faktycznie typowo FT ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Archiwalne ogłoszenia”