Walther LP500

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: Yurko »

Ja się zastanawiam jak to jest, że na wszystkich oficjalnych obrazkach lufa w wersji Economy wygląda na krótszą:

Obrazek

a na filmikach i zdjęciach pistoletu tej wersji zakupionych egzemplarzy lufa wygląda już "normalnie":

Obrazek Obrazek z tego polskiego filmu.

Obrazek inny LP500 Economy z gripem zmienionym już po zakupie.

I to jest podobno z normalnym kartuszem - 93 ml. Czyli - wyglądało by na to, że na obrazkach Walther-a kartusz jest dłuższy. Ale w ofercie takiego (chyba) nie ma!
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Walther LP500

Post autor: kłapek »

Z LP500 Economy problem sam się rozwiązuje. Już jest niedostępny.
Znalazłem go tylko w jednym sklepie (niby mają na stanie) ale kosztuje stosunkowo dużo względem wersji Expert z 2 kartuszami.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
11Solitary25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 2008, 13:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Police
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: 11Solitary25 »

Witam, tak powoli szukam czegoś dla siebie (10m ++) i zaintrygowały mnie ceny promocyjne Walther LP500:
- obecnie widzę,że wersja Basic (LP500, 'goła' lufa, drewno) to koszt ok 1100~1300 € (+/- 6500zl w krale)
- wersję Expert lub nazwijmy standard to min.1650 € (8500zl)

I teraz pytanie z mojej strony: czy wersje podstawowe o których koledzy wcześniej pisali dostępne z DE w promo za 1100€ to właśnie te modele z gołą lufą (lufa na zewnątrz,bez ochronki) i czarnym grippem ? Warto w ogóle zerkać na ten podstawowy model?

I drugie pytanie: skąd najlepiej sprowadzić Walthera z DE (jakieś przykłady sklepów gdzie często są jakieś fajne promocje ?) ?

PS. Widzę, że zaraz po wersji Basic jest od razu Expert (1650€) ,a następnie już LP500-M za kosmiczne 2200€ (nie liczę tutaj na personalizowane, raczej typowe standardy)

Z góry dzięki za sugestie

BTW. U mnie kolejność wyboru to +/-
LP500/400-->Steyr LP10-->Morini162--> lub chwilowo SnowPeak PP20
Guns For Show, Knives For A Pro
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: Yurko »

Nie polecę Ci jakiegoś konkretnego sklepu, bo ten w którym ja kupowałem sprawił mi trochę problemów. W skrócie, warto się upewnić przed wysłaniem pieniędzy, czy sklep rzeczywiście ma w ofercie to co ma umieszczone na internetowej witrynie. Może się okazać, że promocja jest nieaktualne, dana wersja była zrobiona w limitowanej serii i już nie jest dostępna (to u mnie) albo konkretna wersja modelu została wycofana. To ostanie dotyczy modeli LP500 Economy i ..Competition które można jeszcze spotkać w necie ale nie wiadomo, czy to leżaki magazynowe, czy "oferty bez pokrycia"... :-/

Obrazek

Co do aktualnej najtańszej wersji LP500, nazywanej czasami (w zasadzie chyba rzadko) Basic to ona chyba nie ma gołej lufy. Myślę że lufa jest osłonięta tak samo jak w poprzedniej wersji Economy - cienką aluminiową rurką. Wersja Economy to właśnie ta z czarnym gripem. W pewnym sensie, jest ona lepsza od tej nowej Basic. Economy ma gorszy grip, ale ma nową wersję zakończenia lufy w wyższą muszką dopasowaną do szczerbinki z regulacją bocznego pochylenia oraz lepszą regulację języka spustowego. W wersji "Basic" wykorzystano stary układ szczerbinki z modelu LP400 i analogicznie język spustowy też starszego typu. Tzn, że dla kogoś, kto wykorzystując modułową konstrukcję LP500 chciał podnieść swój standard do wersji np. Expert, musiałby kupić więcej elementów. Z drugiej strony, właściciele LP400 na swoje starsze pistolety specjalnie nie narzekali, więc ta zubożona wersja, użytkowo wcale nie jest zła. Za to ten plastikowy grip jest po prostu ohydny. Nie wiem, czy jest sens szukać takiej wersji tylko po to, by to od razu wyrzucić... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
11Solitary25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 2008, 13:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Police
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: 11Solitary25 »

Super, dzięki serdeczne!
Teraz jak ponownie wkleiłeś zdjęcie rozłożonych modułów- ładnie w myślach złożyłem to do kupy i teraz wszystko wydaje sie być jasne - od dołu Economy/Basic i coraz wyżej komponenty hi-level ;) [Economy odpuszczam, zbyt "ekonimicznie" to on nie wychodzi tak overall]
Guns For Show, Knives For A Pro
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: Dexter »

Miałem okazję ostatnio postrzelać z pięćsetki z mechanikiem, wersja nie dam głowy która ale jedna z tych "wyższych", niebiesko-czarna. Przypadkiem nawet z moim rozmiarem chwytu. Rany, cudo. Szkoda, że jestem zbyt biedny :D.

Zostało mi jeszcze jedno marzenie do zrealizowania. Obmacać i postrzelać z Moriniego CM200.
11Solitary25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 2008, 13:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Police
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: 11Solitary25 »

Niech kolega nie kusi, bo zaraz w kredyty wejdę :-D :621: :033:
Guns For Show, Knives For A Pro
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: pawel992 »

Wersja LP500 która kosztuje w okolicach 1100-1200E nie posiada absorbera, ani otworów w lufie. Brakuje jej też jednej regulacji położenia spustu względem wersji expert. Ma też gorszą szerbinkę - taką jak była montowana w LP300, a teraz w AP20. Nie ma ona regulacji głębokości ani kątu pochylenia.
Jeśli możesz sobie pozwolić, to chyba warto dołożyć :wink:
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223Rem, Tikka T3x CTR 24" .308Win
G17 9x19mm
11Solitary25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 2008, 13:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Police
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: 11Solitary25 »

Dzięki za konkretne podsumowanie (!)
Guns For Show, Knives For A Pro
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: Dexter »

W niecały rok odkąd pomacałem pierwszy raz LP500 i marudziłem, że nie mam gdzie pomacać Moriniego CM200- mam oba. Od dziś, bo przybył mi LP500 :) właśnie. Fajna zabawka. Naprawdę fajna. Ma swoje wady, w każdym modelu można znaleźć coś do czego się można czepić ale działanie LP500 i paleta regulacji do wyboru robią wrażenie.
IMG_20230424_094107.jpg
IMG_20230424_094124.jpg
IMG_20230424_094641.jpg
IMG_20230424_095003.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: boromistrz »

Z którego się lepiej strzela Walther czy Morini?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: Dexter »

Przegapiłem twoje pytanie.

Mi lepiej strzela się z moriniego. Wiele osób powie odwrotnie. Porównując pistolety z topki- tu już gust ma wiele do powiedzenia.
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: boromistrz »

Czy LP500 ma problemy z nietrzymaniem wagi spustu jak jego poprzednicy?
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: Yurko »

A to było przy normalnym spuście, elektronicznym, czy obu? Ja mam elektroniczny, ale jestem kompletnym "amatorem" i może brakuje mi subtelności by to wyczuć. Natomiast co do mechanicznego, to ten w LP500 wygląda jak żywcem skopiowany z wersji 400. Tyle tylko że zrobili z tego łatwo wymienny moduł:

Obrazek

Co do elektronicznego, to pewnie o tym wspominałem - ładowanie bateryjki, w tym konieczność zdejmowania rękojeści oraz jej rzeczywista pojemność - to trochę Walther-owi nie wyszło... :-?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP500

Post autor: boromistrz »

Takie cuda były w spustach mechanicznych a skoro ten z LP500 wygląda tak samo jak ten z LP400 to słabo...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”