Kraków

Moderator: Moderatorzy CP

Zephyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 19:34
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kraków

Post autor: Zephyr »

Jak znajdziesz to daj znać - chętnie bym się tam na nitro wybrał.
"Scio me nihil scire" [Sokrates]... i ja :-D
Awatar użytkownika
Grzehuu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 07 września 2021, 19:30
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kraków

Post autor: Grzehuu »

MaciekSz pisze: 08 listopada 2021, 19:25 Poszukaj namiarów na strzelnicę LOK w Nowej Hucie przy ul. Dymarek. Straszne zadupie, ale dawniej nie było problemów.
ostatnio byłem na tej strzelnicy i na 25 m kolega strzelał z rewolweru czarnoprochowego
co chwile ładował
więc chyba można

więcej szczegółów tutaj
http://kslokhts.pl/?page_id=441

dokładna lokalizacja strzelnicy
https://www.google.pl/maps/@50.0667351, ... authuser=0
„Znacznie więcej niż dobrym słowem zdziałasz dobrym słowem i spluwą.“ — Al Capone
Habano
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 27 października 2021, 19:50
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kraków

Post autor: Habano »

Strzelnica LOK HTS w Pleszowie

Dojazd: od ulicy Igołomskiej należy skręcić w Dymarek, później w Jeżynową (droga gruntowa), od ulicy widoczny jest mały drogowskaz z napisem "STRZELNICA", przy obiekcie dostępny jest parking, dla osób niezmotoryzowanych najbliżej znajduje się przystanek Meksyk NŻ (linie 10, 21). Generalnie jak ja to okrślam, nie jest to już Nowa Huta, tylko Zahucie, przokropne zadupie ;laughing:

Obiekt: otwarty od czerwca 2021, na stanowiskach podwyższenie zrobione z wylewki betonowej, wszystko otoczone ścianami/blachą, jest zadaszenie, całość podzielona na osie 50m i 25m. Na osi 25m jest chyba 5 stanowisk, na 50m wydaje mi się, że jest więcej, ale zliczę następnym razem ile jest dokładnie. Dla osób towarzyszących jest też miejsce poza stanowiskami strzeleckimi żeby usiąść.

Czy można strzelać z czarnego prochu? Tak! Żeby strzelać samemu trzeba mieć odpowiednie kwity. Jeśli takich nie mamy to strzelamy z instruktorem.
Osobiście posiadam tylko blankiecik z warszawskiego ZKSu o przejściu szkolenia z bezpiecznego używania broni czarnoprochowej, być może dzięki jego okazaniu Panowie patrzyli na mnie trochę bardziej przyjaźnie. Na początku jeden z nich stał za mną praktycznie cały czas i obserwował, kiedy uznał, że jestem w miarę roztropnym człowiekiem, to strzelałem w zasadzie sam.

Koszt: Z własną bronią 30PLN/h, za opiekę instruktora dodatkowe 30PLN.
Mnie za 2h wyszło 90PLN, uważam że uczciwie.

Godziny otwarcia: wtorek, czwartek, sobota 11:00-16:00 (na stronie jest do 18:00, ale obecnie ze względu na wczesny zmrok, brak oświetlenia i mały ruch Panowie zamykają wcześniej).

Stanowisko: jest gdzie rozłożyć się ze swoim szpejem.
Obrazek

Panowie zarządzający obiektem bardzo mili, choć nie obyło się bez dyskusji, że w sumie jak to tak można kupić sobie broń bez pozwolenia, przecież to nie wiatrówka i wypadałoby jakoś to uregulować :)

Ogólnie rzecz biorąc POLECAM! Na pewno będzie to moja Mekka czarnoprochowa w Krakowie, choć mieszkam na drugim końcu miasta i dojazd zajmuje mi godzinę...

Jak ktoś ma ochotę wspólnie podymić, to pewnie wybiorę się znowu w przyszły wtorek o 11:00 :516:
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kraków

Post autor: Darlon »

jeżeli tą cenę uważasz za uczciwą... no cóż... wiele strzelnic traktuje strzelców czarnoprochowych inaczej bo co ty się w godzinę nastrzelasz przy tej prędkości przeładowania... w tej cenie to żadna konkurencja dla Bochni gdzie możesz spokojnie postrzelać na 100m a niedługo i na więcej. pasternik zaorali to się ludziom zaczęło wydawać że mogą doić strzelców jak na komercyjnych i angoli na kawalerskich. smutne.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Hawel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 11:08
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kraków

Post autor: Hawel »

Gdzie to jest Strzelnica LOK HTS w Pleszowie bo jakos tam bylem i nie znalazlem...polna droga Jezynowa a strzelnicy zero...
piotr.dun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 20:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kraków

Post autor: piotr.dun »

Strzelnica Kulowa w Pleszowie (LOK HTS)
535 726 141
https://maps.app.goo.gl/kNKEhRCRv3AXgsNi9
Hawel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 11:08
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kraków

Post autor: Hawel »

Dzieki...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Adresy strzelnic - Informacje”