Tłumik

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Wioskowy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 20 stycznia 2022, 19:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Tłumik

Post autor: Wioskowy »

Witam
Dojrzałem do faca,no ale jak wiadomo wszem i wobec to jest głośne . No więc jak wszyscy to czytający już wiedzą, szukam tlumik albo wykonawcę.
Rurka ta nie ma wyglądać, ma tłumić. Za wszelkie informacje czy nawet sugestie z góry dziękuję.
Wioskowy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 20 stycznia 2022, 19:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik

Post autor: Wioskowy »

Takie małe wyjaśnienie z mojej strony.Czytam to forum już jakiś czas i czasem jestem zafascynowany wiedzą niektórych użytkownikow.Zarejestrowałem się specjalnie po to ,żeby zadać pytanie o tłumik. Wachlarz do wyboru jest duży, ale pewności co do działania żadnej.
Miałem nadzieję na 2-3 podpowiedzi, a tu tylko jedna insynuacja ,że ( chcem szczelac do ptaszków ). Jeśli tylko jeden dzbanek się wypowiedział,to powoli tracę wiarę w ludzi.
Wioskowy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 20 stycznia 2022, 19:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik

Post autor: Wioskowy »

Strzelam również ze sztucera i dubeltowki. Na strzelnicy myśliwskiej nie można używać tłumika ,w uszach mam stopery. Do wiatrówki mogę zamontować tlumik ,więc pytam jaki byłby w miarę dobry.
RIKO58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, 14:48
Tematy: 3
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik

Post autor: RIKO58 »

Witam, pytasz się kolego jaki byłby dobry ,nie ma tłumika uniwersalnego to raz ,koledzy Ci wytłumaczyli prawie wszystko tylko należałoby zapytać chce FAC mogę tym strzelać i chcę ciszej i tu podać rodzaj karabinka PCP mam osłonę lufy albo nie, bo chcę tłumik nakręcać bezpośrednio na lufę podać kal i moc i koledzy po FACu coś doradzą . :-D
Wioskowy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 20 stycznia 2022, 19:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik

Post autor: Wioskowy »

Moja wiara w ludzi wraca. Wiem, że nie ma rzeczy do wszystkiego. Mam dwa sztucery w różnych kalibrach,chyba nie muszę tłumaczyć po co. Nie było moją intencją dowiedzieć się jak to się robi ,a kto , lub gdzie można kupić. Tlumik jest mi potrzebny do galatiana 4,5 z oryginalną iglica.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik

Post autor: wichura »

.177, .22, .25, .30, .44
Wioskowy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 20 stycznia 2022, 19:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik

Post autor: Wioskowy »

Dzięki wichura , o taką wiadomość mi chodziło.
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 293
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik

Post autor: rek »

RIKO58 pisze: 27 stycznia 2022, 20:40 Witam, pytasz się kolego jaki byłby dobry ,nie ma tłumika uniwersalnego to raz (...)
Ehh.. umiejętność czytania między wierszami... Najlepszy tłumik mam od RIKO58, i np. Serwis "wichurowy" się nie umywa (cóż za akronim, 2 znaczenia)
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik

Post autor: wichura »

Mam tłumiki czterech różnych "forumowych producentów", z jednych jestem zadowolony bardziej, z innych trochę mniej, ale nie z powodu słabego tłumienia, a raczej wagi. Produktów enginepol-a i SW nie posiadam, ale przynajmniej ten pierwszy na "zielonej stronie szmocy" jest chwalony za jakość. To że RIKO58 robi skuteczne tłumiki - dobrze wiedzieć, (choć być może na AH ma inny nick i jego wyroby taż posiadam :wink:). Szkoda tylko że od razu w swoim poście nie napisał " określ jaki masz sprzęt, zaradzimy". Chyba że wytwarza tłumiki wyłącznie dla siebie i znajomych, to OK, nie musi się tym "chwalić" :piwo: .
.177, .22, .25, .30, .44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”