Remington Bulldog

Moderator: Moderatorzy CP

escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 16
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Remington Bulldog

Post autor: escobar »

Witam szanownych forumowiczów od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wykonania projektu Bulldog na bazie Remingtona .36 krótko napisałem temat na niebieskim , można sobie zerknąć, ciekawi mnie ten temat ale mam wątpliwości na ile to legalne bo to jednak przeróbka broni , natomiast w Uobia napisane mało przejrzyście a co do samej broni części istotne to chyba tylko szkielet i bęben bo lufa jest bez komory nabojowej , z tym że projekt Bulldog wymaga ingerencji też w szkielet . Czy ktoś ma konkretną wiedzę w tym temacie , może ktoś wykonał taki projekt .
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington Bulldog

Post autor: bruner23 »

Chcesz coś krótkiego to są już gotowe rewolwery. Nie szkoda Ci psuć sprawnego egzemplarza ? Po tej przeróbce będzie już tylko gorzej.
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 16
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington Bulldog

Post autor: escobar »

Tak masz rację są fajne wersje np. Cattleman czy Snub jednak chciał bym w swojej kolekcji mieć coś nie tuzinkowego , nie chcę i nie mam zamiaru niszczyć w pełni sprawnej broni , szukam rewolweru już lekko zmęczonego , kupiłem już Remingtona .36 z myślą o tym projekcie ale okazał si ę zbyt dobrym egzemplarzem i postanowiłem że ta sztuka zostanie taka jaka jest więc będę szukał dalej egzemplarza który by si e do tego nadawał . Nadal jednak mam wątpliwości czy można legalnie taki projekt wykonać .
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington Bulldog

Post autor: Darlon »

w zasadzie to jeśli zrobi ci to rusznikarz to nie powinno być problemu. według prawa nie możesz zmieniać kalibru, zatajać przeznaczenia przedmiotu, czyli zrobić z niego np laski czy strzelającej rękojeści parasola itp. nie możesz też wykonać konwersji na amunicję scaloną. prawo nie jest do końca jasne konkretnie w kwestii cp, choć to broń jednak. patrząc po tym co ludzie robią np z systemem M4 albo nawet AK to twoja modyfikacja nie powinna być jakoś bardzo problematyczna. idź do rusznikarza, ale dobrego, nie takiego co sprzedaje strzelby "CP" na olx i spytaj. mając jednak na uwadze kraj w jakim żyjemy, licz się z tym że jak trafisz na jakiegoś bardzo upierdliwego gliniarza i sędziego który to akurat będzie hoplofobem to pewnie dostaniesz jakiś absurdalny wyrok na podstawie chorej interpretacji przepisów
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 16
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington Bulldog

Post autor: escobar »

Dzięki decyzja podjęta :-D
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1944
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington Bulldog

Post autor: Dexter »

A ja w przepisach nie widzę żadnych przeciwwskazań dla TAKIEJ przeróbki. Może się mylę a może koledzy mają lekką paranoję :).
escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 16
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington Bulldog

Post autor: escobar »

W przepisach wielu rzeczy nie widać ale to nie o to chodzi decyzje podjąłem że robię projekt po konsultacji z rusznikarzem . :502:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”