Co kupić do 1200zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Tommyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 23 maja 2018, 13:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Tommyy »

A zaintrygowało mnie to i wszedłem na oficjalną stronę marki, czyli Diany. No i tam podane jest .. 320 m/s
https://www.diana-airguns.de/en/product ... tormriderr
Czyli jednak Niemcy jakiejś modyfikacji dokonali w tym karabinku i go podciągnęli w górę.
Chyba,że jak pisze Yurko jest to piękna manipulacja ciężarem śrutu.. Bo że oszukują tak bezczelnie to raczej odpada.
Może na YT będzie jakiś test tego karabinka. I ktoś realnie pomierzył.
dragonblade
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 24 września 2008, 13:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: dragonblade »

Kup taki, który ma w opisie te 320m/s.
240 jest dla pedauf i szkoda se tym gitare zawracać.

A tak poważnie... zdajesz sobie sprawę jaką energię będzie mieć śrut o wadze 0.55g wystrzelony z taką prędkością?
Steyr LG110 + Vortex Diamondback HP 4-16x42
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Yurko »

... a zwróciłeś uwagę jaka na tej stronie jest podana energia? "27J ! Taką energię, przy prędkości 320 m/s daje śrut 0,52g, ale myślę, że to nie tak i pewnie maksymalna energia jest na śrucie 0,67g i prędkości trochę ponad 280 m/s, ale nie ważne. Gdzie Ci sprzedadzą taką Dianę z 27J energii? Na pewno ani nie w Niemczech ani nie w Polsce. A jedyną rzeczą w którą wierzę, że Niemcy mogli trochę poprawić, to mechanizm spustowy...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Tommyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 23 maja 2018, 13:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Tommyy »

Aaa. Na to nie zwróciłem uwagi. Bo wszędzie na polskich stronach podawali że do 17J i na tej niemieckiej stronie na ten parametr nie spojrzałem.
Czyli lepiej wziąć to co tańsze nie dopłacając extra za znaczek Diany.
Tommyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 23 maja 2018, 13:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Tommyy »

dragonblade pisze: 31 sierpnia 2020, 14:28 Kup taki, który ma w opisie te 320m/s.
240 jest dla pedauf i szkoda se tym gitare zawracać.

A tak poważnie... zdajesz sobie sprawę jaką energię będzie mieć śrut o wadze 0.55g wystrzelony z taką prędkością?
Pojęcia nie mam, bo fizyka to nie jest moja najmocniejsza strona.
A moje doświadczenia z wiatrówkami to strzelanie z 15-17 metrów do puszek (głównie po energetykach) z wiatrówki o prędkości początkowej 106 m/s.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Yurko »

A teraz powiem Ci jeszcze jedną rzecz na temat wyssanych z palca danych technicznych. Ta sama wiatrówka Stormrider sprzedawana w hiszpańskich sklepach ma prędkość śrutu 305 m/s. Taka prędkość to im chyba wychodzi z hiszpańskiego limitu 24J ?
Karabinek jest zgrabny i lekki i nie za drogi. Czy Diana jest poprawiona względem Artemis to trzeba by chyba zapytać kogoś kto taką Dianą się bawił. Ja mogę powiedzieć tyle, że Onix Initzia, która jest taką "hiszpańską Dianą" i która się praktycznie niczym się od oryginalnego SPA PR900W nie różni, na śrucie 0,55g ma 274 m/s. Czyli "tylko" niecałe 21J.

A praktycznie przy takim małym kartuszu nie warto mieć więcej niż 10-12J. Na 15m wystarczy... :)
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”