Pytanie do myśliwych na forum

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
asasello
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2263
Rejestracja: 04 marca 2004, 15:18
Tematy: 173
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: asasello »

Panowie zamysłem tematu było legalne strzelanie w plenerze na duże odległości bez potrzeby krzywdzenia kogokolwiek i czegokolwiek.
Z rozważaniami dotyczacymi poprawnej polszczyzny jaki i 5 przykazania prosze znaleśc sobie inne miejsce.
Gyözö
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Gyözö »

Czynisz Waść uwagi o ortografii....
a to cytat:

który uwarza, że błyskawiczne tępo przyrostu postów
Panie Moderator!
Zbierasz Pan sobie archiwum usuniętych postów? ? ? A jakbyś Pan lupką po forum przejechał szukając: "uwarzam, niespodziewałem się, błyskawiczne tępo, starzu, awykonalna" to autor wyskakuje jak królik z cylindra. Dla ułatwienia dodam, że jest to ta sama osoba, która na posty odpowiada "Hał, hał" co też jest błędem - winno być hau (onomatopeje też nieopanowane).

Moje zdanie jest takie, że to Pan odpowiadasz za wybór tego moderatora. Lenin, co prawda mówił, że i kucharka nadaje się do rządzenia państwem. Nie sądzę, by Pan, weteran walki z komunizmem, hołdował praktycznemu zastosowaniu tej ideologii. Jakieś absolutne minimum to powinno obowiązywać. Hunwejbinów też.

Z naleznym szacunkiem
Gyözö
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 651
Rejestracja: 20 listopada 2003, 12:44
Tematy: 24
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Samuel Hawken »

Wybacz drogi Asasello, że zaśmiecam Twój temat, ale chęć kopnięcia myśliwego w dupę jest u mnie tak silna, jak Twoje pragnienie "legalnego strzelania w plenerze". Mógłbym oczywiści link do opisu myśliwskich igraszek zamieścić w temacie "Myśliwska inicjatywa", gdyby nie to, że nasz czujny moderator, którego credo życiowe brzmi
mrmmrm pisze:Ja się nie zastanawiam, bo nie ma nad czym
temat zamknął.
1864
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 05 sierpnia 2004, 11:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 1864 »

Strzelanie w plenerze....możemy tylko sobie pomarzyć.
Strzelanie sportowe ( rekreacyjne) i szkoleniowe może się odbywać tylko na strzelnicach. Używanie w plenerze broni rażącej na odległość jest wykroczeniem. Myśliwi mogą używać broni jedynie na polowaniach. Przystrzeliwanie i zawody w strzelaniu myśliwskim mogą się odbywać również tylko na strzelnicach.
Praktyka dot.przystrzeliwania jest taka, że co najmniej jeden myśliwy w Polsce kończy karierę łowiecką a zaczyna karierę kryminalisty. Przyczyna jest zwykle taka, że pocisk ugodził człowieka; nikt przecież nie mógł przypuszczać, iż w jakichś krzakach , kilometr-dwa od takiego strzelca, baba z sąsiedniej wsi zbierała grzyby, czy się wypróżniała a jak usłyszała strzały, bała się ujawnić - prawda? .
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

To jest zastanawiajace. Dlaczego wszyscy na siebie warcza? My mamy za zle mysliwym. Oni wystepuja przeciw nam (a scislej - przeciw posiadaniu JAKIEJKOLWIEK broni bez pozwolen badan egzaminow itp.). Strzelcy sportowi patrza krzywo na nas my sie z nich wysmieramy bo maja dziwne ubranka (betonowy kubraczek i sruby regulacyjne to sa sie nie moze poruszac). A potem jednym tchem chcemy miec NRA. Czyli organizacje, ktora bedzie bronila naszych interesow. Oczywiscie kazdy na swoim podworku taka organizacje zalozy bo ci z innego podworka sa zli. Wlasciwie od pewnego czasu nalezaloby kasowac polowe postow jako bezsensownych. To nie jest uwaga do nikogo personalnie!!! Ale mozna pomyslec jak wprowadzic nasza ulubiona bron do polowan. Co trzeba zmienic? Juz probowalem. Trzeba zmienic limic 1000J w odleglosci 100m od lufy. Zwroccie koledzy uwage. Taki mysliwy z Hawkenem czy Kentucky bedzie chyba nam blizszy niz z czyms innym. W USA sa wydlzone okresy polowan dla ludzi z CP. Podobnie jest we Wloszech czy Francji. Jako ciekawostke - pan Pedersoli poluje uzywajac dubetowki odprzodowej. Mysle ze niechec poszczegolnych grup strzeleckich do niczego nie prowadzi.

MarekP
Do naszego ulubionego Wegra. Cos Ci dolega? Masz żółtą kartke

MarekP
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

Marku
Takie "warczenie" to przecież takie typowo polskie.................
Najbardziej dziwi mnie to ze ze jak ktoś nie lubi np. mysliwego/ wiatrówkowicza itp to jest bardzo zdziwiony jak jego mozna nie lubic .......................... :wink:
Awatar użytkownika
yogz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 383
Rejestracja: 09 marca 2003, 20:08
Tematy: 27
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yogz »

coraz więcej kłótni na tym forum - na wiatrówkowym tego nie widzę. Od pewnego czasu robi się niesmacznie. Forum jest prywante - ok, obowiązują w nim pewne narzucone zasady - ok. Dobrym obyczajem jest gdy zasad tych przestrzegają również gospodarze. Przypomina mi się wierszyk Jana Brzechwy - Kwoka.
Jak tak dalej pójdzie, to szanowni koledzy będą wymieniać swoje poglądy w dość ograniczonym gronie - reszta będzie miała dość. Przypuszczam, iż mój post zostanie z powodów wynikających z obowiązujących "zasad" usunięty - trudno.
pozdrawiam,
Yogz
______________________________
9x19, .308W, 7x64, 12/76
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

Wymienianie "krytycznych" uwag na temat grup hobbystycznych oraz "myslacych inaczej" jest dosc nudne.................. dla mnie osobiscie "srednio interesuje" czy ktos lubi czy nie np "strzelca w kurtce strzeleckiej " czy mysliwego itp..............jego prawo ( nie lubić) a co mi do tego ??? Napewno nie przestanę kogoś lubić lub szanować bo komus tam sie KTOŚ nie podoba ( bo nie lubi i juz... ).................. a juz napewno nie stosuję "odpowiedzialnosci zbiorowej" w swoich osądach ( konkretnych ludzi)
Paweł
Moze powołamy forum : " nie lubię sk.....syna .iweb.pl "..... :D

PS Jak znam zycie to my "współczujemy" strzelcom sportowym w "kubraczkach" a oni nam " smoluchom"........ :P
Awatar użytkownika
mrmmrm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 04 czerwca 2004, 03:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mrmmrm »

Samuel Hawken pisze:Wybacz drogi Asasello, że zaśmiecam Twój temat, ale chęć kopnięcia myśliwego w dupę jest u mnie tak silna, jak Twoje pragnienie "legalnego strzelania w plenerze". Mógłbym oczywiści link do opisu myśliwskich igraszek zamieścić w temacie "Myśliwska inicjatywa", gdyby nie to, że nasz czujny moderator, którego credo życiowe brzmi
mrmmrm pisze:Ja się nie zastanawiam, bo nie ma nad czym
temat zamknął.
Gdybyś ten link umieślił w temacie "Myśliwska inicjatywa" to również nie byłby on na temat.
Jeśli tak bardzo lubisz dogryzać myśliwym to trzeba było stworzyć nowy temat "Dogryzanie myśliwym" i tam co jakiś czas podawać linki i pisać swoje komentarze.

Widzę, że zrozumienie dwóch słów: "NA TEMAT" sprawia niektórym poważny kłopot i stąd decyzja Marka(której konsekwencji trochę się obawiam).
To naprawde nie jest takie trudne, wystarczy chwile przed wysłaniem postu zastanowić się "czy to ma związek nie z kontekstem, a z tematem" i jeśli nie ma, a bardzo chcemy ów tekst zamieścić to utworzmy nowy temat. Tak łopatologicznie, ale chyba trzeba.

Samuel Hawken miło mi, że przeglądasz wszystkie moje wypowiedzi, ale prosiłbym, abyś nie wyrywał ich z kontekstu i nie dostosowywał do swojego.
To ma na celu sprowokowanie mnie? :roll:
Jeśli chcesz to zacznę usówać Twoje wydumane teksty pod moim adresem - daj znać, jeśli o to chodzi.
Cyrograf15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1716
Rejestracja: 15 listopada 2004, 23:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cyrograf15 »

Samuelu uwaga!!! Niektóre kotowate pewne własne braki nadrabiają władzą, ale jak" nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera"...
Wojtek
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

To powoli robi sie forum "DOKOPYWANIA"........................ :evil: ato mysliwym a to bractwom kurkowym a to wyczynowcom .............itp :?
Tomeks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 28 września 2004, 23:31
Tematy: 0
Lokalizacja: niedaleko od Szczecina
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Tomeks »

Zacząłem temat "Mysliwska inicjatywa" nie po to by dokładać mysliwym, ale by zwrócic uwagę na działania potężnego lobby, które z czystej miłosci bliźniego próbuje wbić nam i wiatrówkowiczom nóż w plecy.
Oczywiscie że narzekania i połajanki nic nam nie pomogą, ale dobrze wiedzieć zawczasu ze cos się w lesie rusza.
Awatar użytkownika
mrmmrm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 04 czerwca 2004, 03:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mrmmrm »

Cyrograf15 chyba niewiele zrozumiałeś...

Poprostu nie wiem co mają na celu wypowiedzi Samuel Hawken...
Może chce mnie do czegoś sprowokować - dlatego pytam: do czego ?
Awatar użytkownika
yogz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 383
Rejestracja: 09 marca 2003, 20:08
Tematy: 27
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yogz »

Niektórzy ludzie w związku szukają moim zdaniem tematu zastępczego - zajęcy brak więc poszukajmy sobie wroga. Mogę was zapewnić, że nie wszyscy myśliwi tak myślą ( jestem tego przykładem :wink: ). Tym niemniej trzeba pokazywać, iż nasze hobby nie jest tak groźne dla otoczenie jak starają się to ukazać. Polowanie z CP być może stanie się kiedyś możliwe - pytanie, czy nie spowoduje to problemów z dostępnością do broni dla innych.
pozdrawiam,
Yogz
______________________________
9x19, .308W, 7x64, 12/76
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

Kółko sie zamkneło............CP-owcy nie lubia np mysliwych ( bo chcą zabrać zabawki a konkretnie Zarzd PZŁ - z tego co sie orientuję ale to nie jedyna grupa patrzaca "krzywo" na CP w Polasce ) a np mysliwi boją sie "zwierza" w lesie a pani Basia ze któs bedzie strzelał na osiedlu.......)
Błedne koło a własciwie "kwadratura koła" takie nakrecanie niecheci do innych nawet jak temat jest na całkiem inny temat............. na zaszadzie:
Do widzenia .............a ciocia Genia..................
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”