Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

slav
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: slav »

Trafić na nieuczciwego sprzedawcę każdy może i w zasadzie żadna to sztuka. Ja ostatnio na tym forum kupiłem butlę, z legalizacją, wszystkim i co? I w butli masa syfu a zawór źle wkręcony i przepuszcza przy najmniejszej próbie nabicia.
"Jak może być butla niezdatna do użytku skoro przeszła legalizację na 10 lat???" było odpowiedzią na moje pytanie, czy możemy umówić się na zwrot, jeśli butla okaże się wadliwa.

Butlę dało się małym nakładem poskładać do stanu używalności, ale jak długo zawór posiedzi tego nikt nie przewidzi.


No cóż, zaryzykować, sparzyć się i... więcej nie zaufać "sprzedaży" przez forum. Niestety tacy goście psują opinię tym uczciwym, i to najbardziej boli i w nich uderza.

Wątek pod tytułem "od tego nie kupuj" byłby całkiem zasadny, ale z drugiej strony ryzyko jest wkalkulowane w tego rodzaju transakcje (bo to przecież tanio, taniej niż w sklepie)
Awatar użytkownika
Maciek85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 19:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maciek85 »

@JKA tym gazem, o ile Ci jeszcze został, możesz śmiał napełniać zapalniczki ;)
Maciek
-----------------------------------

LG400
VORTEX
Awatar użytkownika
tklub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 27 lutego 2013, 13:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: tklub »

:) no to trzeba być kompletnym ... żeby kupować raz po raz same używki. Przecież dziecko w przedszkolu wie, że pistolecikowe używki czy to z różnych for czy z alledrogo sprzedają w beznadziejnym stanie. Kto dobry, zadbany sprzęt sprzedaje za grosze? Jeśli coś ma być porządnej jakości to musi swoje kosztować.

Gratuluje kolekcji - na zdjęciach rzeczywiście wygląda to (to) imponująco.
Terrormachine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 05 października 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Terrormachine »

Witam.Ja kupiłem na ol...x Tex mod.3 a to nie zabawka.Miał być sprawny,a nie wypluwa nawet śrutu z lufy...Facet na początku miły,zdziwiony.A na drugi dzień usunął konto z ol...x i wyłączył telefon.Straciłem chyba 2 stówki.Myślicie,że jest sens iść na policję?Na tym samy portalu kupiłem wcześniej C357,z opisu b.doby stan.Jednak przyszedł podrapany,w dodatku pomazany w miejscach otarcia jakąś farbą.Ale technicznie sprawny,więc nie robiłem afery.Na forum też kupiłem pistolet,kaburę i złego słowa nie powiem-opis rzetelny,uczciwi ludzie.Z ol...x się wyleczyłem!
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: telli »

Terrormachine pisze:.Myślicie,że jest sens iść na policję?
Nie warto, zapewne pierwszym pytaniem będzie, czy masz pozwolenie na broń 8-)
Mała szkodliwość itd...
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
Terrormachine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 05 października 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Terrormachine »

Też tak myślałem...trudno.Ale Tex się "ułożył"przez te 3 dni i szczela,słabo,ale zawsze to coś...
Awatar użytkownika
Raymanol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 22 czerwca 2007, 08:07
Tematy: 13
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Raymanol »

Rozbierz i przesmaruj, na 90% pomoże.
Ja staram się kupować tylko na forum, ew na allegro. do takich ogłoszeń nie mam zaufania...
BMK-19;
Łucznik wz.1970;
Haenel Sport Modell 49a (w trakcie renowacji)
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Yannu »

Recepta brzmi: przesyłka za pobraniem z opłaconym sprawdzeniem zawartości paczki. Łącznie 25zł.
Terrormachine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 05 października 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Terrormachine »

Teraz kupuję nowe,albo na forum-nie zawiodłem się.Ostatnio kupiłem tu fajną TT-kę(pozdrawiam sprzedającego :516: )Na alledrogo też czasami kupię.Ale i tak wolę na forum,albo nówkę :piwo:
Awatar użytkownika
superan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 01:18
Tematy: 0
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: superan »

Witam. To w takim razie pochwale się i ja.
Tydzień temu kupiłem przez ol-x Hatsana 25 Supercharger Quadro Trigger 5,5mm z zamontowanym Vortexem.
Oczywiście cena atrakcyjna, 250zl z wysyłką. Niestety wysyłka, bo 200km nie pojadę.
Treść ogłoszenia:
Witam mam do sprzedania wiatrówke Hatsan 25 Supercharger.Został załozona sprzezyna gazowa Vortex w najmocniejszej wersji HP,wymieniona uszczelka tłoka na zeppto,wymieniona uszczelka portu ładowania,poprawiony spust,wszystko przesmarowane i gotowe do strzelania.Do zestawu dodaje 2 sprezyny jedna orginalna 2 tuningowa,dłuzszy tłumik uszczelka lufy,dokumenty i orginalne pudełko,Stan super ,bardzo mocna i celna.Wiatrówka nie przekracza 17 J
Pyatałem czy napewno wszystko ok, jak moc itd:
Witam.Tak aktualne.Niewiem ile m/s nie mam chrona,ale z 20 metrów przebija blachodachówke
(...)
Nabita jest do 150 barów orginalnie w sklepie Sharg.W tej chwili tak ale mozna nawiercic otwór w cylindrze i wystarczy tylko łoze odkrecic do regulacji.Pozdrawiam
(...)
Z vortexa moze z tydzien strzelalem. Sprzedaje bo kupilem striikera. Jakos lepiej mi sie z kolba strzela
(...)
Oczywiscie wszystko jest sprawne. Nie sprzedam za ... zl. Moge wyslac za ... z przesylka i ani groszaniej. Pozdrawiam
W ten poniedziałek odebrałem. Wszystko ładnie, na chrono pokazało 11J Jedyne co to po paru strzałach wypadła jedna śróbka od body.
Pomyślałem, że pewnie skoszony gwint. Ok w domu odkręciłem chwyt i ukazał mi się taki widok... :shock:



Oderwane przednie mocowanie mechanizmu i byle jak naprawiane. Tak żeby tylko jakoś wystrzeliło te parę razy u klienta.
Dzwoniłem nie odbiera, napisałem mu co o tym sądzę, ale to już bardziej dla sportu. Zresztą szkoda moich nerwów. Dokładnie wiedział co sprzedaje, a ja zapłaciłem za naiwność.
Na szczęście zespół spustu kosztuje "tylko" 75zł. Zamówiłem, wymienię, zapomnę, bo nawet po tym wydatku jest to jeszcze atrakcyjny zakup.
Mogę podać nick tego typa na portalu ogłoszeniowym, żeby ktoś inny się nie nadział.
Gość jest z Sobótki i twierdził, że jest też zarejestrowany na bron.iwebie, lecz nie znam nicka.
CP1 PCP, M11, P10, P15. Lider45.
Awatar użytkownika
cezare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 16 maja 2011, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: cezare »

ja ostatnio kupiłem hw40, poczciwego trabanta - dałem 340 pln, na OLX - więc przejechalem się po niego te 70km z Krakowa - ( akurat sobota, sprzątanie - więc wybyć z domu nawet zasadne ) sprzęt chula znakomicie - rozebrałem go do ostatniej sróbki szukając jakiegoś patractwa - nie znalazłem nic.. złożyłem . przesmarowałem - i z podpórki z 25 raz za razem tanim śrutem diablo pykam na wylot puszki weekendowo .. lubię podjechać, pogadać - zobaczyć sprzedającego = to nie jest tak, ze wszysyc ludzie są źli ;). HW miał jedynie wymieniane truglo - bo ktoś mu muszkę ewidentnie przypalił .. spiłowałem precyzyjnie w imadle zachowując kąty, spolerowałem elementy spustu- jest miodny !. i nie przepłaciłem.
HW40 / FWB601 PCP + Nikko C-More X10 2-20x44 - Military approved grade true 10x zoom parfocal scope
Kasiamoz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 czerwca 2023, 12:22
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Kasiamoz »

Temat jest bardzo stary ale jak go przeczytałem w większości wypowiedzi to chyba nit nie napisał dwóch najważniejszych rzeczy.

1. Ludzie co sprzedają swoje sprzęty często to robią z jakiegoś powodu, być może co jakiś czas wadliwego działania, rzadziej że kupili coś bardziej dopasowanego do siebie.

2. Najważniejsze jest to, że każdy materiał ma swoją żywotność obliczaną w cyklach. Pistolet to nic innego jak mechanizm - jaki można oszacować jego żywotność na bazie zastosowanego materiału. Kupując używany jest duże prawdopodobieństwo ze części mają już licznik daleko posunięty co do krańcowej wytrzymałości materiału.

W przypadku pistoletów szczególnie zabawek i replik pewnie zepsuje się coś z tłokiem lub blokadą tłoku. Czasami pęknie inny element od naprężeń. W przypadku broni strzeleckiej będzie już mniej celna o ile była eksploatowana na skutek wytarcia lufy jak i być może zmęczenia części mechanizmu, co jest rzadsze jeśli były konserwowane.
Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: mari0 »

1. Ludzie co sprzedają swoje sprzęty często to robią z jakiegoś powodu, być może co jakiś czas wadliwego działania, rzadziej że kupili coś bardziej dopasowanego do siebie.
Mówisz chyba o sobie, ja np sprzedałem swój pistolet jak i karabin syna w pełni sprawny, spokojnie mogłem dać na nie gwarancję (zresztą karabin jest używany do dnia dzisiejszego u mnie w klubie). Dwa pistolety pneumatyczne kupiłem również jako używany jakieś cztery lata temu tutaj na forum i sprzęt był w pełni sprawny. Jedynie co to zmodyfikowałem Moriniego stricte pod siebie. Reasumując nie generalizowałbym tak i wrzucał wszystkich do jednego worka.
2. Najważniejsze jest to, że każdy materiał ma swoją żywotność obliczaną w cyklach. Pistolet to nic innego jak mechanizm - jaki można oszacować jego żywotność na bazie zastosowanego materiału. Kupując używany jest duże prawdopodobieństwo ze części mają już licznik daleko posunięty co do krańcowej wytrzymałości materiału.
Następne generalizowanie. Jakoś Margolina ode mnie z klubu, który ma wystrzelane .... nikt nie jest w stanie tego stwierdzić, jak i CZ spokojnie bym kupił.

Reasumując powyższy komentarz był chyba napisany aby nabić sobie licznik.
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Jka »

Trochę tych licznikowych wpisów u tego użytkownika dzisiaj poczyściłem.

Admin.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 374
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: emi »

I dobrze, bo po co gościu zarejestrował się na forum? Chce funkcjonować w środowisku pasjonatów strzelectwa, a swoją bytność tutaj rozpoczyna od posądzeń o nieuczciwość.
Kim trzeba być..?
Emi
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”