Strzelnica w okolicy Tomaszów Lubelski / Zamość / Biłgoraj

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
sonofliberty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 16 marca 2015, 01:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelnica w okolicy Tomaszów Lubelski / Zamość / Biłgoraj

Post autor: sonofliberty »

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem tu nowy, dlatego proszę wybaczyć jeśli piszę w nieodpowiednim dziale.

Chciałbym pierwszy raz wybrać się na strzelnicę, aby rozpocząć naukę strzelania z broni palnej, nie czarnoprochowej.

Czy Szanowni Forumowicze byliby tak uprzejmi doradzić mi na jaką strzelnicę najlepiej się wybrać, tzn. gdzie najdokładniej dowiem się co i jak, i będę mógł liczyć na najlepszą opiekę instruktora? Również zależy mi, aby wybór broni obiektowej był duży. Oczywiście chciałbym pozostać przy tej samej strzelnicy także przy następnych wizytach :)

Poszukuję strzelnicy w woj. lubelskim lub podkarpackim, w okolicach: Tomaszów Lubelski / Zamość / Biłgoraj / Krasnystaw / Hrubieszów. To znaczy w miarę blisko tego regionu :)

Na tą chwilę zastanawiam się nad strzelnicą LOK w Tarnobrzegu. Czy to byłby najlepszy wybór dla mnie?
Widziałem też, że trochę bliżej jest strzelnica w Bychawie.

Jeśli posiadacie informacje o tych i innych strzelnicach z mojej okolicy, np. czy instruktorzy są w porządku, z jakiej broni można postrzelać, jakie są koszty, kiedy są czynne, dane kontaktowe, czy trzeba się umawiać, etc., to będę wdzięczny za podzielenie się nimi.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Mateusz
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1557
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 70
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: Rlyeh »

Boligonit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 06 listopada 2014, 11:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Dębica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Boligonit »

jak nie za daleko to polecam
http://strzelka.pl/index.php
Kocham zapach CP po wystrzale :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Ślubek »

W Zamościu funkcjonuje K.S.S. Vis Zamość - ich zapytaj, gdzie strzelają. Swego czasu zawody organizowane były np. na strzelnicy wojskowej w Sitańcu.
Awatar użytkownika
kropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1107
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:54
Tematy: 45
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kropek »

Czołem,

ja strzelam w Bychawie - LOK Bychawa.

Bliżej chyba masz Borowicę - Stowarzyszenie "Patron" w Krasnymstawie
i oczywiście ww. Vis zamojski
.177-.69
Awatar użytkownika
sonofliberty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 16 marca 2015, 01:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sonofliberty »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Gdyby ktoś chciał dodać coś od siebie nt. wymienionych strzelnic lub zaproponować jeszcze inne lokalizacje, to również będę wdzięczny.

Ewentualnie gdyby ktoś poszukiwał takich informacji jak ja, to powiem że narazie udało mi się dowiedzieć, że na strzelnicę LOK w Tarnobrzegu można będzie umawiać się dopiero od 5 kwietnia (i powinno udać się umówić na termin maks. 10 dni po tej dacie). Przynajmniej jeśli ktoś chciałby wybrać się tak jak ja, czyli "z ulicy". Być może ten termin nie dotyczy bardziej wtajemniczonych / zorganizowanych, tego nie wiem.

Strzelnica generalnie jest czynna codziennie, ale za każdym razem trzeba umawiać się na jakiś dzień i godzinę, nie ma czegoś takiego, że dajmy na to "ludzie z ulicy tylko w czwartki od 9 do 13". Wszystko zależy od liczby umówionych osób w danym dniu, czyli od kolejki.

Koszty strzelania:
Wstęp na strzelnicę: 15 zł
Plus koszty naboi (w zależności od naboju, od 50 gr do kilku zł)
Awatar użytkownika
kropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1107
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:54
Tematy: 45
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kropek »

Pamiętaj proszę, że jeśli nie strzelasz na strzelnicy należącej do podmiotu gospodarczego, inaczej firmy zarobkowej, korzystasz nie tylko ze strzelnicy, lecz także z uprzejmości kogoś, kto oddaje Ci swój czas itp. Dlatego stosunki towarzyskie są kluczem do korzystania z większości strzelnic w Polsce, jak mi się wydaje. Strzelnic LOK-u w terenie jest mnóstwo, nie pisze się o nich (na www), bo nie ma tam zawodów według ISSF i pobocza, lecz strzelania LOK-owo-popłuczynowo-wojskowe. Wie o nich grono klubowiczów/członków koła. Tylko od rzutkości członków koła LOK zależy to, jak atrakcyjne są strzelania/zawody.
Tak więc i Ty wkrótce możesz mieć znaczny wpływ na to co i jak się strzela w twojej okolicy. Nie oczekuj na ofertę komercyjnego strzelania w prowincjonalnej Polsce.

Pozdrawiam
.177-.69
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Adresy strzelnic - Informacje”