Replika noża do kostiumu

Łuki, noże, szable, maczety... ale też latarki, GPSy i inne gadżety

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Szymcypt
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 15 listopada 2014, 22:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Replika noża do kostiumu

Post autor: Szymcypt »

Witam. Mam pewien dylemat, na który odpowiedzi nie mogę znaleźć. Otóż robię kostium z gry Assassins Creed a jak wiadomo ma on ukryte noże przy karwaszach. Zgodnie z ustawą nie mogę tego mieć jako ostrza. I takie pytanie: "Co to jest ostrze". Czy jak zrobię ten nóż kompletnie tępy i z zaokrąglonym szpicem to czy mogę mieć coś takiego przy sobie jako replikę bądź ozdoba?

PS: Widziałem na jednej stronie taki nóż do kupienia, gdzie autor zastrzegał sobie, iż nóż nie jest naostrzony więc wolno go mieć.
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 812
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maniusel »

W ustawie jest mowa o "ostrzach ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,". Zrób karwasze które od wewnętrznej strony przedramienia są otwarte - tak aby wsuniete (schowane) ostrze było widoczne. Dzięki temu unikasz problem z jego ukryciem.
Jeśli przebierasz się za Altaira lub pierwszego Ezio to takie ostrze jest poprawne:
http://nerdreactor.com/wp-content/uploa ... Creed1.jpg
W nowszych częściach jest już całkowicie ukryte...
http://download.gamezone.com/uploads/im ... -blade.jpg

Proszę tu masz obrazek jak zrobić aby ostrze było cały czas widoczne i uniknąć zarzutu o jego ukryciu:
http://fc02.deviantart.net/fs71/i/2011/ ... 3exu9l.jpg
Oczywiscie obuduj karwaszem, ale zostaw tą prowadnicę widoczną.
Compro...
Szymcypt
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 15 listopada 2014, 22:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szymcypt »

No widzisz, mój kostium to już jest cosplay więc nie mogę sobie pozwolić na taką szynę z szuflady. Dlatego pytałem o to, co jest kwalifikowane jako nóż. Na upartego, jeśli dobrze zaostrzę drewno, to też można zabić (kiedyś włócznie były drewniane).

JAk już pisałem, znalazłem na necie specjalne ostrze do tego kostiumu. Linka nie wstawię bo dopiero się zarejestrowałem.

Ten rekwizyt jest w pełni metalowy a przy okazji nie wygląda jak nóż. W opisie jest wzmianka o licencjonowaniu ze względu na brak zaostrzenia. Zresztą na zdjęciach widać brak szpica. Więc może ostrze, jak sama nazwa wskazuje to kawałek zaostrzonego przedmiotu

Chciałbym ci jednak podziękować za zdjęcie nr 1 (z Altairem). Takiego designu nie widziałem
Awatar użytkownika
Izaak
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 09:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Izaak »

O ile się orientuję, to przepis ten jest dość ambiwalentnie skonstruowany... Chyba trudno będzie ci coś doradzić, bo to jak zinterpretowany będzie ten przepis zależy od osoby, która w razie czego może mieć jakieś wątpliwości co do twojego prawego postępowania ;) niektórzy kładą nacisk na część dotyczącą ukrycia bez względu na to czy coś jest ostre czy nie, śliska sprawa generalnie
Bullet in my head...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń biała, survival i militaria”