Tuning BSA Lightning XL - Opis i foto

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

xeneru
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 06 września 2011, 10:02
Tematy: 0
Lokalizacja: S.G.S-SG3M-LASC Lebanon
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xeneru »

Opis rzeczywiście fantastyczny. Efekt piekny!
:!:
Co do BSA Lightning'a XL: karabinek wyglaga bardzo sympatycznie, zwłaszcza w drewienku i jest składny. Do minusów zaliczyłbym: wierzga :) :mad: !!! Cena w moim przekonaniu nowego karabnka jest zbyt wysoka. Za tę cenę zdecydowanie lepiej kupić HW lub Dianę. No, chyba że niedrogo używany.

GAS STRUT oczywiście da się zamontować THEOBENA, można taki zakupić w BAR'ze. Będzie na wylocie równe 240 m/s.
Pasja strzelania jest brutalna tylko w swoim powierzchownym wyrazie, w rzeczywistości służy do egzorcyzmowania przemocy.
Awatar użytkownika
DoktorPio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 323
Rejestracja: 22 listopada 2008, 21:23
Tematy: 24
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: DoktorPio »

Hmm gas śrut fajna sprawa ale ?
No właśnie chodzą opinię że ten system ma swoje wady chodzi o to ze podczas używania w niskich temperaturach poprzez kurczenie się materiałów następują nieszczelności i spada ciśnienie w komorze gas śrutu :-/ No i wówczas lipa , nie ma mozliwosci ponownego dopompowania ciśnienia do komory ;| Co innego system Theobena tam jak wiadomo możemy dopompować ciśnienia.

ps. danze co mogę to pomogę ;)
HW 100S FSB 5-15x40, Hatsan AT44 LW BULLPUP
HW 97K 3,5-10x40, AirArms ProSport 4-12x40, BSA Lightning XL 3-9x40, FX Phyton 4-16x40, CZ200 Diopter
Awatar użytkownika
DoktorPio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 323
Rejestracja: 22 listopada 2008, 21:23
Tematy: 24
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: DoktorPio »

xeneru pisze:Opis rzeczywiście fantastyczny. Efekt piekny!
:!:
Co do BSA Lightning'a XL: karabinek wyglaga bardzo sympatycznie, zwłaszcza w drewienku i jest składny. Do minusów zaliczyłbym: wierzga :) :mad: !!! Cena w moim przekonaniu nowego karabnka jest zbyt wysoka. Za tę cenę zdecydowanie lepiej kupić HW lub Dianę. No, chyba że niedrogo używany.

GAS STRUT oczywiście da się zamontować THEOBENA, można taki zakupić w BAR'ze. Będzie na wylocie równe 240 m/s.

Fakt że wierzga :-D Ale zapewne mniej niż nie jeden Hatsan, Crosman , QB , BMK czy AirMaster
Diana a na pewno HW ma lepsza kulturę pracy i mniejszego kopa :-D
Ale karabinek jest bardzo składny zgrabny i poręczny zawsze go chciałem mieć w swojej stajni :-D
HW 100S FSB 5-15x40, Hatsan AT44 LW BULLPUP
HW 97K 3,5-10x40, AirArms ProSport 4-12x40, BSA Lightning XL 3-9x40, FX Phyton 4-16x40, CZ200 Diopter
Awatar użytkownika
danze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 01 marca 2006, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Nadarzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: danze »

Dzięki!
Właśnie mam taki karabinek i te same problemy i właśnie tak go remontuję :-D
mam wspaniałą , dokładną i prostą instrukcję i właśnie to jest najlepszy przykład na potwierdzenie przydatności takich tematów.
Dziękuję DPio i posłałem kolejne PW .
...coraz bardziej doceniam każdą wolną chwilę i spędzam ją robiąc to co lubię.
xeneru
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 06 września 2011, 10:02
Tematy: 0
Lokalizacja: S.G.S-SG3M-LASC Lebanon
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xeneru »

DoktorPio pisze: Diana a na pewno HW ma lepsza kulturę pracy i mniejszego kopa :-D
Ale karabinek jest bardzo składny zgrabny i poręczny zawsze go chciałem mieć w swojej stajni :-D
:P

Fakt :!: A ja miałem... też z GAS STRUT'em od Theoben'a (nie od AWT). Trudno było powiedzieć, co było lepsze sprężyna czy Gas Strut. Na dłuższą metę z Gas Strut'em ręka ciut bardziej mi się męczyła. Pozytywnym zaskoczeniem jest to, że Lightning jest również w wersji ambi, a ja jestem leworęczny. W końcu stwierdziłem, że nie może być dwóch słońc pod jednym niebem, przynajmniej w naszym wymiarze :-D I został AA PS, osada custom, leworęczna.
Pasja strzelania jest brutalna tylko w swoim powierzchownym wyrazie, w rzeczywistości służy do egzorcyzmowania przemocy.
Awatar użytkownika
Spidi!
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1851
Rejestracja: 16 października 2012, 00:45
Tematy: 18
Lokalizacja: NS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Spidi! »

mnie najbardziej w XL podoba się to, że pomimo dużej mocy karabinek lekko się naciąga a samo zamykanie lepsze niż w HW, brak tradycyjnej kostki jest na plus
Awatar użytkownika
DoktorPio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 323
Rejestracja: 22 listopada 2008, 21:23
Tematy: 24
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: DoktorPio »

Ja jeszcze wymyśliłem taki patent poprawiający stabilizację lufy ! To jest na spawanie tigiem dwóch paseczków które po doszlifowaniu na odpowiedni wymiar powodują niwelowanie ewentualnego luzu lufy na boki :-D

Obrazek
HW 100S FSB 5-15x40, Hatsan AT44 LW BULLPUP
HW 97K 3,5-10x40, AirArms ProSport 4-12x40, BSA Lightning XL 3-9x40, FX Phyton 4-16x40, CZ200 Diopter
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Post autor: hogan »

Może się sprawdza w praktyce, ale nie estetyczne jak dla mnie ( sorry ) z tego co widzę było to już jak robiłeś opis ponad rok temu.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
Awatar użytkownika
DoktorPio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 323
Rejestracja: 22 listopada 2008, 21:23
Tematy: 24
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: DoktorPio »

hogan pisze:Może się sprawdza w praktyce, ale nie estetyczne jak dla mnie ( sorry ) z tego co widzę było to już jak robiłeś opis ponad rok temu.
Tak to napawanie tych punktów było zrobione jeszcze przed całym tuningiem. Fakt że nie wygląda to idealnie ale ciężko jest spawarką TIG położyć równiutką ścieżkę :-D
Ale najważniejsze że spełnia swoja funkcję :-D
HW 100S FSB 5-15x40, Hatsan AT44 LW BULLPUP
HW 97K 3,5-10x40, AirArms ProSport 4-12x40, BSA Lightning XL 3-9x40, FX Phyton 4-16x40, CZ200 Diopter
mateusz61
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 25 września 2012, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: mateusz61 »

Pamięta ktoś jaką średnice ma cylinder oraz jaki jest skok tłoka w tym karabinku?
tomasz_zet
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 03 czerwca 2014, 22:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Kabaty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tomasz_zet »

DoktorPio,
przeczytałem wątek, popodziwiałem zdolności i nadziwiłem się, skąd u licha takie pęknięcie osady. Dzisiaj wyszedłem postrzelać i co się okazuje???... moja BSA Lightning XL SE jest u mnie od nowości z Mil..pl Przeszła lekki tuning w Cekaus. I tyle. Wystrzelała ponad 3 paczki śrdutu (prawie cztery) i co? I dziś widzę pęknięcie podobne jak na pierwszych fotkach tego wątku. Z obu stron. Idzie od obudowy spustu do miejsca na kciuk. Co jest?
Ani rzucania ani upadku karabinek nie zaznał. Jeździ w opakowaniu, stoi w pokrowcu w pionie. Jeździ w aucie w pokrowcu na gąbce. Ki czort?

Znaczy - teraz czekam cierpliwie, aż trachnie do końca. Jestem "lekko" zaskoczony.
Awatar użytkownika
DoktorPio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 323
Rejestracja: 22 listopada 2008, 21:23
Tematy: 24
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: DoktorPio »

No cóż "taki mamy klimat" :wink: a tak na serio to jak przeczytałeś ten post to już wiesz jak naprawić ową usterkę. Powodzenia
HW 100S FSB 5-15x40, Hatsan AT44 LW BULLPUP
HW 97K 3,5-10x40, AirArms ProSport 4-12x40, BSA Lightning XL 3-9x40, FX Phyton 4-16x40, CZ200 Diopter
kolx20
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kolx20 »

Witajcie, a czy taki spust w lightningu xl se ktoś przerabiał? wydaje mi się, że za twardość tego spustu odpowiada ta nieszczęsna sprężyna :evil:

Obrazek

PS a czy jako podkładki na prowadnicę mogę dać łożyska igiełkowe wzdłużne ?
Zoraki HP-01 (wszystko inne sprzedane - kompletuje od nowa)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”