Karabin Maroszka

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

oldi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 11 marca 2012, 15:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

45

Post autor: oldi »

..co do Maroszka od p. Tobysa to korzystał On z pomocy Wacka U. z Chicago vel Zakopane, który to posiada rzeczony karabin oryginał-komplet.
...co do VIS .45 cena jak na razie zaporowa - ok. 20 tysi PLN no bo produkcja jednostkowa; ewnt. przy liczniejszych ? zamówieniach zapewnie spadnie.
Wartość tego pistola sztuczna, choć to jest jak zwykle punkt widzenia. Jak ma być rarytas to musi kosztować, seria już nie będzie podniecać zwłaszcza, że jest to REPLIKA.

Podobno są prowadzone rozmowy /naciski ?/ w sprawie wyposażenia Kompanii Rep. w w/w sprzęt. Ciekawe czy są w gronach decyzyjnych osoby czujące "bluesa" no bo co do istoty, jak również kosztów NIKT nie podważa.
MOC TRUCHLEJE
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TommyT »

oldi pisze:Wartość tego pistola sztuczna, choć to jest jak zwykle punkt widzenia. Jak ma być rarytas to musi kosztować
Nie kolego - jak sam przeprowadzisz prace badawczo/konstrukcyjno/prototypowe to zrozumiesz, że taki pistolet, w dodatku nie seryjny - musi tyle kosztować jeżeli producent chciałby mieć chociaż w części zwrócone koszta). Więc nie wydaje mi się, żeby ta cena była sztuczna.
nitro i powietrze
oldi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 11 marca 2012, 15:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

45

Post autor: oldi »

..spokojnie; napisałem właśnie, że to kwestia punktu widzenia ! choć w dobie sprzętu CNC, drukarek 3D oraz programów do obliczeń komputerowych to.... nie demonizujmy !
Nigdy i nikomu nie deprecjonowałem trudów i wysiłku włożonego w prace nad "czymś tam" i tym bardziej do wyceny własnej pracy ale jak to powyżej przedstawiłem jest jak jest.

Niezależnie od niuansów technologii i materiałoznawstwa tudzież specyfikacji wytrzymałościowej p. Tobys zapewne miał już wzorzec, doświadczenie z innymi konstrukcjami i świadomość energii jaką przenosi nabój 45ACP i nie sądzę aby na nowo " odkrywał Amerykę"
Naturalnie NIE ODBIERAM PANU TOBYSOWI niczego z trudu wniesionego w tworzenie produktu końcowego, zwłaszcza że znam jego różne prace / jestem posiadaczem kolbo-kabury do VIS-a wykonanej przez niego -SUPER wykonanie/.
Tym samym pozdrawiam Go !
MOC TRUCHLEJE
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Re: 45

Post autor: Old Cadet »

oldi pisze: Podobno są prowadzone rozmowy /naciski ?/ w sprawie wyposażenia Kompanii Rep. w w/w sprzęt.
Podobno nie są. Są natomiast plany zrobienia reprezentacyjnej wersji msbs-a.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”