No niestety informacje masz nieaktualne , jego syn zmarł w szpitalu. Czyli ma na koncie teściową i dwoje dzieci i kużwa dostał zarzuty spowodowania śmierci . Spowodować śmierć to można jadąc samochodem , oczywiści na trzeźwo bo moim zdaniem po pijaku to już zabójstwo.Informacja była podana ,że zastrzelił wlasną córkę i tesciową. To czyje dziecko listonosza?
No i po.. broni.
Moderator: Moderatorzy CP
-
Wiesio61
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 333
- Rejestracja: 09 stycznia 2024, 16:20
- Tematy: 1
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
-
el_capitan
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 46
- Rejestracja: 13 stycznia 2025, 15:01
- Tematy: 0
- Lokalizacja: Zlocieniec
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
Czyli 3 głowy z legalnej sztuki strażnik SW. Przepraszam nie doczytałem, że syn też nie żyje.
Czyli 3 X art 148 par 2 ust 3 k.k.
Dożywocie bez możliwości przedterminowego zwolnienia.
Pasuje wszystkim kwalifikacja prawna przestępstwa?
Normalny człowiek by dostał taka pajdę.
Przepraszam "zwykły człowiek" bo użycie normalny nie pasuje, bo edytowałem post to nie będę zmieniał treści.
Czyli 3 X art 148 par 2 ust 3 k.k.
Dożywocie bez możliwości przedterminowego zwolnienia.
Pasuje wszystkim kwalifikacja prawna przestępstwa?
Normalny człowiek by dostał taka pajdę.
Przepraszam "zwykły człowiek" bo użycie normalny nie pasuje, bo edytowałem post to nie będę zmieniał treści.
-
GunMeat
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 82
- Rejestracja: 19 września 2024, 12:16
- Tematy: 0
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
Rozszerzone samobójstwo, opóźniona aborcja ...
Dostanie 15, wyjdzie po 10 ...
:red-label:
Dostanie 15, wyjdzie po 10 ...
:red-label:
-
el_capitan
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 46
- Rejestracja: 13 stycznia 2025, 15:01
- Tematy: 0
- Lokalizacja: Zlocieniec
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
-
Wiesio61
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 333
- Rejestracja: 09 stycznia 2024, 16:20
- Tematy: 1
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
Panowie, mylicie się , gostek dostał zarzut spowodowania śmierci , za umyślne grozi od 6 miesięcy do 8 lat. Jak sądzicie ile dostanie ? Ja myślę, że po odbyciu kary powinno się go przywrócić do służby , takich nam trzebaRozszerzone samobójstwo, opóźniona aborcja ...
Dostanie 15, wyjdzie po 10 ...
Mam nadzieję, że się mylę.
A tak przy okazji : jeżeli to co usłyszałem w telewizorni jest prawdą, o postawieniu zarzutów , to oznacza ,że gostek jest przytomny i w dobrej formie.
Jak na osobę, która próbowała popełnić samobója , to cudowne uzdrowienie . Żal, ze nie dotyczy to jego ofiar.
No i proponuje zakończyć dyskusję , czarny proch jest więcej wart
- Mumin_
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1505
- Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
- Tematy: 14
- Lokalizacja: między Polską a Czechami
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
"Ponad sto osób w ciągu pięciu lat zmarło po interwencjach policjantów". To słabiutko. Bez interwencji policjantów w ciągu pięciu lat w Polsce zmarło prawie dwa i pół miliona osób.Zampano pisze: ↑01 kwietnia 2025, 11:58 Broń nam chcą zabierać, regulować nas chcą, a sami stanowią jedno z większych zagrożeń w kraju:
https://tvn24.pl/polska/policja-ponad-s ... -st7545558
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej
Слава Україні!
Слава Україні!
-
rokada
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 4302
- Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
- Tematy: 0
- Lokalizacja: Warszawa
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
Nie musiał - patrz UoBiA art. 15 ust. 6.el_capitan pisze: ↑01 kwietnia 2025, 17:45 do wniosku do WPA musiał dołączyć badanie psychologa z listy WPA
-
el_capitan
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 46
- Rejestracja: 13 stycznia 2025, 15:01
- Tematy: 0
- Lokalizacja: Zlocieniec
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
Moja niewiedza. Byłem przekonany, że SW są tylko zwolnieni z egzaminu na kolekcję (prawo, budowa broni, strzelanie). Prawda jest jak napisałeś UoBiA art. 15 ust. 6 wskazuje, że nie stosuje się ust. 3 wymogu badań do pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich, jeżeli strażnik SW ma przydzieloną broń służbową.rokada pisze: ↑01 kwietnia 2025, 23:53Nie musiał - patrz UoBiA art. 15 ust. 6.el_capitan pisze: ↑01 kwietnia 2025, 17:45 do wniosku do WPA musiał dołączyć badanie psychologa z listy WPA
To to też muszę przeprosić za "faux pas" psychologów z listy WPA Wrocław bo wniosek na kolekcję strażnika SW z Prusic przeszedł bez ich udziału.
Czyli tak naprawdę to wniosek proforma, bo broń na kolekcję strażnik SW dostaje w oparciu art.114 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 o Służbie Więziennej Dz.U.2024.1869. i jest napisane w ust. 2 że właściwy przełożony strażnika odpowiada za kierowanie go na badania psychologiczne. A oglądałem w TV jak się wypowiadali "wzorowa służba, żadnych problemów".
I trzy głowy w rodzinie. Grubo.
- Abad
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 259
- Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
- Tematy: 8
- Lokalizacja: ELE
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
Pięć osób nie żyje, mimo że mogłoby żyć w przeciwieństwie do tych dwóch i pół miliona. "Słabiutko"?Mumin_ pisze: ↑01 kwietnia 2025, 22:31"Ponad sto osób w ciągu pięciu lat zmarło po interwencjach policjantów". To słabiutko. Bez interwencji policjantów w ciągu pięciu lat w Polsce zmarło prawie dwa i pół miliona osób.Zampano pisze: ↑01 kwietnia 2025, 11:58 Broń nam chcą zabierać, regulować nas chcą, a sami stanowią jedno z większych zagrożeń w kraju:
https://tvn24.pl/polska/policja-ponad-s ... -st7545558
Solidarność zawodowa też powinna mieć granice. A w sprawie zabójcy z SW (bo tak trzeba go nazwać) chyba niektórym włączył się tryb oblężonej twierdzy i już szukają dla niego usprawiedliwień.
12GA, .223 Rem, 9x19, .32 ACP, 22LR, .177
- Smerf
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 458
- Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
- Tematy: 11
- Lokalizacja: Łódź
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
To zwykły BYDLAK i powinien natychmiast dostać jedyną karę - śmierć. I to szybko bo koszty utrzymania bydlaka są.
Darek vel Smerf
"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
- teku
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1261
- Rejestracja: 15 listopada 2022, 20:49
- Tematy: 20
- Lokalizacja: Tarnów
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- Kontakt:
Re: No i po.. broni.
To forum o broni i pisanie grypserą "głowy" w temacie zabójstwa dzieci jest co najmniej niesmaczne.
Kolega "garował", że takie słownictwo z pod celi?
Kolega "garował", że takie słownictwo z pod celi?
.177, .22, .223, .25, 7.62×25, 7.62x39, 7,62×51, 7,62x63, .32ACP, 9x18, 9x19, .44, 12/70, i.... była statyka jest IPSC 
-
Dariusz DC
- Moderator

- Reactions:
- Posty: 1284
- Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
- Tematy: 38
- Lokalizacja: Warszawa
- Grupa: Moderatorzy WBP
- Kontakt:
-
krzychu22lr
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1958
- Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
- Tematy: 4
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
Poprawię Cię: gdyby to był cywil KROPKA to byłby huczek. A gdyby pan Służbista Więzienny użył czarnoprochowca, to by to tak samo traktowali jak teraz.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
-
rokada
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 4302
- Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
- Tematy: 0
- Lokalizacja: Warszawa
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
I bardzo dobrze, że tak jest. Inaczej mielibyśmy do czynienia z sytuacją z gatunku "Doktor Jekyll i pan Hyde".el_capitan pisze: ↑02 kwietnia 2025, 03:15 Byłem przekonany, że SW są tylko zwolnieni z egzaminu na kolekcję (prawo, budowa broni, strzelanie). Prawda jest jak napisałeś UoBiA art. 15 ust. 6 wskazuje, że nie stosuje się ust. 3 wymogu badań do pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich, jeżeli strażnik SW ma przydzieloną broń służbową.
Swoją drogą, takie sytuacje chyba występowały (a może i nadal występują). O ile dobrze pamiętam, jakiś czas temu żołnierz, zajmujący stanowsko dowódcy plutonu czy kompanii zmechu, opisywał, że żetony nie chcą mu wydać pozwolenia, bo ma parę mandatów od drogówki.
-
Zbigniew Rybka
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1010
- Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
- Tematy: 24
- Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: No i po.. broni.
Koledzy, przypomnijcie sobie (jeżeli macie wystarczająco dużo lat albo interesujecie się historią), w jaki sposób został w Polsce wprowadzony stan wojenny i pomyślcie sobie, że coś takiego może się powtórzyć z powołaniem się na równie enigmatyczne argumenty co podawane wtedy. I Wasze dywagacje na temat "jak" i "czy można" wydają się naprawdę nieistotne. Wyciągacie coraz głupsze przykłady powodów ograniczeń w posiadaniu broni, a tego wcale nie potrzeba do odebrania wszystkim broni w ciągu 24 godzin. Na razie się na to zupełnie nie zanosi, więc przestańcie, proszę, mnożyć byty ponad potrzeby (tzw. brzytwa Ockhama), czyli wymyślać rzeczy niestworzone, zajmijcie się strzelaniem i udowadniajcie w ten sposób, że posiadanie broni ma sens. Urzędnicy do biur, pisarze do piór, strzelcy na strzelnice!
I nie marnujcie zasobów internetu na (głupie) wymyślanie powodów tego, czego chcielibyśmy uniknąć.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.








