Odwoławcze badania Lekarskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Preacher001
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 09 sierpnia 2025, 09:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: Preacher001 »

Bo ja już na kolejne badania na pewno nie pojadę. I nie zamierzam tracić czasu na jakieś " resortowe " brednie niemające nic wspólnego z rzeczywistością.
pistol_waw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 18 lutego 2010, 19:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: pistol_waw »

Twoje skargi są daremne, tracisz tylko czas i pieniądze. Każdy kolejny wniosek będzie skutkował odwołaniem od badań. W obecnym stanie prawnym jak nie przejdziesz badań odwoławczych to nie dostaniesz pozwolenia. Pozostaje broń klubowa/bezpozwoleniowa/inne hobby. I żaden adwokat w niczym tu nie pomoże.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2075
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: wujo1 »

Preacher001 pisze: 13 września 2025, 17:38 Bo ja już na kolejne badania na pewno nie pojadę. I nie zamierzam tracić czasu na jakieś " resortowe " brednie niemające nic wspólnego z rzeczywistością.
:-D :-D :-D
Preacher001
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 09 sierpnia 2025, 09:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: Preacher001 »

Jesteś w błędzie, poszły skargi i już jest odzew, np. z BSW o zawieszeniu dzielnicowego, oraz o postępowaniu ws poświadczenia nieprawdy. I badania są do uwalenia. Takie mam info ze NSA oraz BSW. Bo nie powinno się to w ogóle wydarzyć.
Preacher001
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 09 sierpnia 2025, 09:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: Preacher001 »

8-)
kal_800
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 05 kwietnia 2024, 00:04
Tematy: 28
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: kal_800 »

To jest bardzo ciekawa sprawa - daj znać jak to się skończy, chociaż osobiście nie widzę tutaj wyjścia od strony formalnej. Musiałbyś jakoś wykazać, że psycholog, która Ciebie badała popełniła jakiś błąd w sztuce albo była uwikłana w jakiś układ, ale na to muszą być twarde dowody - Twoja opinia, że badanie było ustawione nie jest warta funta kłaków. W każdym innym wypadku wynik badania jest obowiązujący i nie mam pojęcia na jakich zasadach ktokolwiek mógłby te badania uwalić jak piszesz - z tego co wiem nie ma odwołania od nich już. Nie wiem co takiego napisał dzielnicowy w raporcie, ale jak sam pisałeś, NK była faktem, ale nawet gdyby coś nawymyślał, to jest to zupełnie inna sprawa. To jest tak, jakbyś jechał z trupem w bagażniku, Policja by Cię zatrzymała do rutynowej kontroli, Ty masz wszystko w porządku, dokumenty, zero punktów, ubezpieczenie, 0.0 na alkomacie, a funkcjonariusz decyduje się na przeszukanie auta i tego trupa znajduje. Możesz go sobie potem skarżyć, że bezpodstawnie przystąpił do czynności przeszukania, może nawet i BSW go za to ścignie, ale to nie znaczy, że unikniesz odpowiedzialności za ukatrupienie gościa, którego wiozłeś w bagażniku.
Art. 15 ust. 5 UoBiA
W przypadku zgłoszenia zastrzeżeń do treści orzeczeń, o których mowa w ust. 3, organ Policji kieruje osobę na badania lekarskie lub psychologiczne do jednostki publicznej służby zdrowia.
to właśnie ten przepis daje WPA furtkę do zakwestionowania nawet prawidłowego formalnie i pozytywnego orzeczenia, jeśli tylko organ ma „zastrzeżenia co do treści”. Można domniemywać, że gdyby nie nadgorliwy dzielnicowy, to do takiego odwołania by nie doszło, tym nie mniej to badanie się odbyło z takim a nie innym wynikiem, ale być może jest tak, że jest to owoc z zatrutego drzewa i rzeczywiście da się uwalić. Pytanie, czy po restarcie procedury, WPA nie zrobi tego samego - nawet z dobrą opinią nowego dzielnicowego. Dlaczego? Bo mogą.
----
TC GS Trójmiasto GD03 Bravo
KSS Garda Gdynia
9x19,.223,12/70,7.62x39,.44 Magnum,.45 ACP, .38 Special, .357 Magnum
Preacher001
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 09 sierpnia 2025, 09:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: Preacher001 »

Owszem tylko że na każdy przecinek w swoich pismach miałem dowody i to twarde dowody + nagranie badania , które zostało dosłane. Dla WSA widocznie wystarczające skoro wszczęli postępowanie kasacyje + podpisane zeznania rodziny. Wszystko wysłane. Co do trupa to trochę debilny przykład, to raczej tak jakbyś kupił auto od kogoś kto kiedyś przewoził nim " trupa " Ty o tym wiesz a oni by cię zatrzymali do kontroli i zamkli za to że masz auto , gdzie kiedyś był przewożony trup, którego już tam od dawna nie ma i nawet ślady po nim są już zatarte. Bo u mnie tak było z NK na ten moment nawet w Mops mi już nic nie dadzą prócz zaświadczenia o zakończeniu i zatarciu i sama dyrektorka mi mówiła , że to jest zamknięte i zatarte i zakończone przez brak podstaw do tego kontynuacji. Abstrachując , że w tym tygidniu odebrałem już 3 telefony z WPA i BSW z przeprosinami i wręcz blaganiem żebym nie szedł z tym dalej. Do 1 paź mają czas , na pewno wam dam znać.
Jerrod150
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 13 marca 2026, 18:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: Jerrod150 »

No i co mamy marzec 2026 jak skończyła się historia ? Komendant główny policji osobiście dostarczył Ci pozwolenia i przeprosiny ?
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5984
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 61
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: sas88 »

Ba, na srebrnej tacy przyniósł. :-D :)
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
Zyzio2klamki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 520
Rejestracja: 10 grudnia 2024, 21:28
Tematy: 5
Lokalizacja: 49°11′49″N 20°04′12″E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: Zyzio2klamki »

Piszesz, że masz nagranie badania. Psycholog nagrywała badanie? Całe 5 godzin?
Spór powstaje tylko dzięki pysze,
a mądrość jest przy tych, co przyjmują radę.
Ks. Przysłów 13:10
daniellos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 590
Rejestracja: 31 maja 2025, 18:49
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: daniellos »

Jerrod150 pisze: 13 marca 2026, 18:05 No i co mamy marzec 2026 jak skończyła się historia ? Komendant główny policji osobiście dostarczył Ci pozwolenia i przeprosiny ?
Razem z prezentem czyli legendarnym granatnikiem jego poprzednika owiniętym kokardką 🤣
9x19
Cz P10c zwana Jana upiększona kolimatorem Osight SE i latarką TLR.1 HL ;)
Awatar użytkownika
Zyzio2klamki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 520
Rejestracja: 10 grudnia 2024, 21:28
Tematy: 5
Lokalizacja: 49°11′49″N 20°04′12″E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: Zyzio2klamki »

Preacher001 pisze: 09 sierpnia 2025, 09:14
Dawno temu miałem jednorazową przygodę z nk, był to jednorazowy incydent.

Nie pije w ogóle alkoholu
Po czym
Preacher001 pisze: 09 sierpnia 2025, 11:09
Nk wynikła z tego, że raz 5 lat temu nakrzyczałem na członka rodziny a on się wystraszył. Fakt przy pracach ogrodowych wypiłem dwa łyki piwa. (Obecnie od 6 lat jestem już całkowitym abstynentem z własnej woli)

Wiesz ile razy słyszałem podobne tezy? Zwykle od tych co mieli grube przygody z alkoholem oraz agresją. Nikt nie leci na policję, GOPS czy MOPS (o których piszesz raz tak a raz tak) by zgłosić to, że ktoś krzyknął na kogoś.
Pogubiłeś się kompletnie w tym co piszesz na forum. Jeżeli podobnie rozmawiałeś z psychologiem to nie dziw się, że mogą być problemy.
Spór powstaje tylko dzięki pysze,
a mądrość jest przy tych, co przyjmują radę.
Ks. Przysłów 13:10
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 659
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 12
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: Hoz85 »

Ja to uwielbiem te historie. Top 3:

1. Nie piję / łyk piwka wziąłem ale prawko mi zabrali za alko.
2. Nie biję ale dostałem NK / sprawa w sądzie / stary wyrok za błędy młodości.
3. Badania są ustawione bo mnie uwalili.

Wszyscy święci, wszyscy dobre chłopy, tylko świat zły i system poj#&*#y.
Awatar użytkownika
Zyzio2klamki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 520
Rejestracja: 10 grudnia 2024, 21:28
Tematy: 5
Lokalizacja: 49°11′49″N 20°04′12″E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: Zyzio2klamki »

Ja to się nawet obawiam takich podejrzanie trzeźwych, statystyka dowodzi, że najwięcej wypadków spowodowali trzeźwi a nie pijani kierowcy.
Spór powstaje tylko dzięki pysze,
a mądrość jest przy tych, co przyjmują radę.
Ks. Przysłów 13:10
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4349
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 34
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwoławcze badania Lekarskie

Post autor: biper »

Wszyscy święci, wszyscy dobre chłopy, tylko świat zły i system poj#&*#y.
:)
No jak nie, jak tak!

@Zyzio2klamki
No właśnie.. A dodatkowo pijaki najczęściej z wypadkow wychodzą bez szwanku.

A skoro tak.. to jakbyśmy tak wszyscy jeździli nawaleni, to i kolizji powinno być mniej i poszkodowanych w wypadkach też.. :)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”