Limit czerwonych książeczek?

Moderator: Moderatorzy WBP

Stolem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 23 czerwca 2022, 12:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: Stolem »

bezduszny pisze: 27 listopada 2022, 18:52 tylko elektronika będzie ?
zero papierowego potwierdzenia ?
Mam/miałem taką nadzieję,
aczkolwiek opis (dość enigmatyczny) jest tutaj: https://www.gov.pl/web/mswia/system-rej ... -broni-srb
Na jego podstawie, logicznie rzecz biorąc, każdy upoważniony organ będzie miał dostęp do SRB co oznacza, że wystarczy potwierdzić tożsamość osoby posiadającej broń aby potwierdzić legalność jej posiadania.
Na tej podstawie zakładam, może nadmiernie optymistycznie, że również papierowy dokumencik (czerwona książeczka) zniknie.
Bo trudno mi sobie wyobrazić jakby to miało dalej w takiej papierowo-elektronicznej formie funkcjonować.
Możliwe jest też, że nadal zostanie zachowany reżim papierowy w relacji Policja-posiadacz broni co byłoby absurdalne, ale w tym kraju wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: bezduszny »

To by było dobre rozwiązanie.
Wszystkie podmioty posiadające koncesję miał by wtedy dostęp do jakiejś części zasobów... i idąc na zakupy musisz tylko posiadać dowód tożsamości w jakimś tam standardzie bezpieczeństwa.

Czy zniknie ?
Podejrzewam, że będzie jak z prawem jazdy... będziesz miał, będziesz mógł robić wpisy ale nie będziesz miał obowiązku go nosić ze sobą oraz okazywać w czasie "czynności".
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: LARPAK »

bezduszny pisze: 28 listopada 2022, 08:40
LARPAK pisze: 28 listopada 2022, 08:10 No dobrze, ale do czego zmierzasz bo gonisz swój ogon.
Do niczego.
Próbuję Ci uświadomić, że czasem lepiej te kilka dni po zakupie pierwszej broni nie wypuszczać się z nią na strzelnicę i poczekać aż system "przetrawi" informację o tym, że ją posiadasz....
a wożenie ze sobą decyzji i FV może czasem (w skrajnej sytuacji) nie wystarczyć.
A niby dlaczego ma nie wystarczyć?

Dlaczego radzisz, aby z nową bronią się nigdzie nie wybierać dopóki nie będzie wpisu w legitymacji i broni w systemie na właściciela/posiadacza, ale kompletnie ignorujesz opisaną przeze mnie sytuację, którą każdy posiadacz przechodzi przy każdym zakupie czyli droga sklep - miejsce przechowywania.

Ludzie jeżdżą po kilkaset kilometrów w jedną stronę po broń i to nawet komunikacją publiczną i nie mają takiej paranoi jak Ty.
Próbujesz stworzyć poradę dla problemu, którego nie ma i sam stworzyłeś ów problem.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: bezduszny »

Bo co innego "wsadzić w samochód" i jechać do domu a co innego chodzić z nią po strzelnicach.

Dlaczego tak radzę ?
By uniknąć jakiś drobnych ale możliwych niedogodności jak w skrajnym przypadku spędzenie kilku godzina na komisariacie przy potwierdzaniu legalności jej posiadania.
Czy jest to możliwe ? Owszem jest.
Każdy robi jak uważa.. i tyle :one:
LARPAK pisze: 28 listopada 2022, 09:14 Próbujesz stworzyć poradę dla problemu, którego nie ma i sam stworzyłeś ów problem.
Przyjedź do mnie i porozmawiaj .. sam się przekonasz.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: Dexter »

To teraz jeszcze gładko przejdź do takiego przypadku (skoro już omawiamy wymyślone sytuacje): książeczka w WPA, nowa sztuka broni (jeszcze gorzej: pierwsza w tym kalibrze a do tego Z AMUNICJĄ) w szafie w domu i CYK, kontrola! Dzielnicowy dzwoni po wsparcie, wchodzą z drzwiami, glebują Cię, skuwają, żona krzyczy, dzieci płaczą, pies szczeka, wiozą Cię na Łubiank... tfu, komisariat i też masz parę godzin w plecy! Co wtedy? Może od razu po zakupie deponować na policji? No ale przecież trzeba by ją tam jakoś dostarczyć...

Cóż można dodać...
Próbujesz stworzyć poradę dla problemu, którego nie ma i sam stworzyłeś ów problem.
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: tribal »

A ja chciałem z dwóch książeczek przepisać w jedną, sprzedaje się kupuje i nie chcieli.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: bezduszny »

Dexter pisze: 28 listopada 2022, 09:38 To teraz jeszcze gładko przejdź do takiego przypadku (skoro już omawiamy wymyślone sytuacje): książeczka w WPA, nowa sztuka broni (jeszcze gorzej: pierwsza w tym kalibrze a do tego Z AMUNICJĄ) w szafie w domu i CYK, kontrola!
A co mówi prawo o takich kontrolach ?
Nie mówię o nadużyciach w kontrolach ale o kontrolach zgodnych z prawem.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: Dexter »

Że powinna być umówiona? (Nie wiem, strzelam, że o to chodzi). Ale co to zmienia czy spodziewana czy niespodziewana kontrola? I tak nie masz legitymacji :) więc jesteś podejrzany typ z bronią.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: LARPAK »

bezduszny pisze: 28 listopada 2022, 09:26 Bo co innego "wsadzić w samochód" i jechać do domu a co innego chodzić z nią po strzelnicach.

Dlaczego tak radzę ?
By uniknąć jakiś drobnych ale możliwych niedogodności jak w skrajnym przypadku spędzenie kilku godzina na komisariacie przy potwierdzaniu legalności jej posiadania.
Czy jest to możliwe ? Owszem jest.
Każdy robi jak uważa.. i tyle :one:
LARPAK pisze: 28 listopada 2022, 09:14 Próbujesz stworzyć poradę dla problemu, którego nie ma i sam stworzyłeś ów problem.
Przyjedź do mnie i porozmawiaj .. sam się przekonasz.
Nie, to żadna różnica bo:
- możesz mieć wypadek drogowy w drodze ze sklepu i służby znajdą tą broń,
- możesz zostać napadnięty i broń zostanie skradziona.

Według tego co proponujesz to broń po zakupie lepiej zostawić w sklepie na przegląd rusznikarski i wrócić po nią dopiero mając legitymację z prawidłowym wpisem.

Jak dobrze, że takimi rzeczami się nie przejmuję bo bym chyba nie dał rady.

O czym mam z Tobą rozmawiać i gdzie przyjeżdżać?
Chcesz ze mną porozmawiać o swoich problemach, lękach i obawach?
Nie rozumiem tego wpisu.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: bezduszny »

Dexter pisze: 28 listopada 2022, 10:07 Że powinna być umówiona?
Nie.
Masz tu temat kontroli niezgodnych z prawem poruszony : https://trybun.org.pl/2016/05/28/policyjna-kontrola/
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: bezduszny »

LARPAK pisze: 28 listopada 2022, 10:21 O czym mam z Tobą rozmawiać i gdzie przyjeżdżać?
Chcesz ze mną porozmawiać o swoich problemach, lękach i obawach?
Nie rozumiem tego wpisu.
Ależ nieeeee....
Pójdziemy na piwo i golonkę (sprawdzić czy nie jest muzułmaninem albo weganem/wegetarianem) i w towarzystwie dowiesz się o praktycznej stronie procedur kontroli od osób które je robią.
Swoje optymistyczne podejście do tego będziesz mógł zweryfikować z praktyczną stroną. :one:
Za piwo i golonkę płace ja :)
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: LARPAK »

No i?
Jak ktoś się uprze to będziesz mógł mieć przy sobie cały statem, komendanta WPA a i tak kontrolę da się przeciągnąć.

Tylko o czym to świadczy?

Pomijasz to o co pytam - sytuacje i to jak wszystko funkcjonuje dla udowodnienia czego?
Podajesz pewne rzeczy i co lepiej robić czy nie robić, ale pomijasz w tym fakt drogi sklep - dom bo to nie jest strzelnica i jakby w innym miejscu żadnej kontroli nie mogło być, która wykryje ów broń. Może ona wyjść też w wyniku zdarzenia losowego.

Kupisz broń używaną w sklepie, będziesz chciał zawieźć ją do rusznikarza jadąc ze sklepu - kontrola u rusznikarza i dostajesz rykoszetem.

Normalnie lepiej broni nie kupować!
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: bezduszny »

LARPAK pisze: 28 listopada 2022, 11:19 Pomijasz to o co pytam - sytuacje i to jak wszystko funkcjonuje dla udowodnienia czego?
po raz n-ty napiszę...
dla udowodnienia legalności posiadania broni

Możesz sobie interpretować po swojemu ustawę.. i masz takie prawo.
Proza jest inna. Czy przyjmiesz to do wiadomości czy nie, to nie mój problem... ale nie pisz "świeżakom", że problemu nie ma i zupełnie nic im nie grozi.
LARPAK pisze: 28 listopada 2022, 11:19 Normalnie lepiej broni nie kupować!
Trzeba znać dzialanie systemu.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1610
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: Artkor »

Taka mnie myśl naszła czytając wątek:
Wolałbym spędzić godzinkę czy dwie na komisariacie wiedząc że sprawa i tak się wyjaśni bo nic złego nie zrobiłem niż pisać czarne scenariusze których prawdopodobieństwo zaistnienia jest bliskie zeru.
W sumie ta godzinka na komisariacie kosztowałaby mnie dużo mniej nerwów i stresu niż życie w ciągłym strachu przed tym co jakiś niedouczony kontroler może wymyślić.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Limit czerwonych książeczek?

Post autor: LARPAK »

bezduszny pisze: 28 listopada 2022, 11:27
LARPAK pisze: 28 listopada 2022, 11:19 Pomijasz to o co pytam - sytuacje i to jak wszystko funkcjonuje dla udowodnienia czego?
po raz n-ty napiszę...
dla udowodnienia legalności posiadania broni

Możesz sobie interpretować po swojemu ustawę.. i masz takie prawo.
Proza jest inna. Czy przyjmiesz to do wiadomości czy nie, to nie mój problem... ale nie pisz "świeżakom", że problemu nie ma i zupełnie nic im nie grozi.
LARPAK pisze: 28 listopada 2022, 11:19 Normalnie lepiej broni nie kupować!
Trzeba znać dzialanie systemu.
No ale przecież to ten system na to zezwala.
A co w przypadku umowy użyczenia?

Pomijasz fakt problemu, który sam wyolbrzymiasz i który istnieje tylko jak pojedziesz na strzelnicę, ale jak już ze sklepu z bronią pojedziesz to go nie ma bo żadnej kontroli czy wypadku nie będzie.

Daj już spokój bo Twoje wywody do niczego nie prowadzą i nie odzwierciedlają rzeczywistości bo to o czym piszesz to marginalne sytuacje i jakoś nie czytamy o nich na forum.

Strach pomyśleć jakie masz obawy na temat tego jak z bronią trzeba było jechać osobiście w celu rejestracji przez całe województwo czy chociażby przez pół.

Jedynym straszącym tutaj jesteś Ty.

Wszem i wobec nawet ś.p. 9 x 19 pisał, że na strzelnicę nie mając legitymacji możesz jechać z decyzją + fakturą.

Polecam zamknąć ten wątek bo nic on nie wnosi, a niektórzy piszą tutaj prawo na nowo.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”