HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Moderator: Moderatorzy WBP

mysstick
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 26 sierpnia 2025, 19:19
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: mysstick »

Na wstępie jako, że to moje pierwsze pytanie witam serdecznie :)

a przechodząc do sedna jak wynika z tematu jestem m.in posiadaczem pistoletu HS-ECHELON 5,19" TB 3-DOT TRYT kal.9x19mm.
Jak na tą chwilę jestem względnie zadowolony, lecz spust ma on dość "twardy" więc chciałbym spróbować zmiany spręzynek i tu pytanie do Was czy widzieliście gdzieś może dostępne te z linku poniżej? ewentualnie cokolwiek innego?

https://powderriverprecision.com/prp-sp ... d-echelon/
SA Echelon (3-Dot, gwint), HS H11 Hellcat Pro, LFA Leo Tac. 16", SOG 10,5" FDE, Huglu Mohac 9mm, Hammerli Tac R1, Kel-Tec P17, Ata Neo X, Doruk Eternal
Piotrek1985x
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 07 listopada 2024, 19:51
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: Piotrek1985x »

Tez sie czailem na te sprezynki , ale w PL od dawna niedostepne nigdzie . Ale kompletne spusty z tej firmy sie pojawily . Kupilem, zalozylem i jest bajka .
Springfield 1911 loaded , Beretta 92FS , Taurus 627
radziodm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 grudnia 2024, 07:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: radziodm »

Potwierdzam, jest bardzo duża różnica. Mam cały zestaw ze spustem. Jest jakieś 2mm luzu dochodzimy do ściany i jest przełamanie. Dużo lżej, niż oryginale. Ale jedno jest pewne tarczowego z niego nie zrobisz.
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 446
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: Hornet_AW »

Także jestem ciekaw czy po zmianie tych sprężyn efekt będzie taki sam tylko na spuście fabryczny. :roll:
mysstick
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 26 sierpnia 2025, 19:19
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: mysstick »

radziodm pisze: 04 listopada 2025, 23:05 Potwierdzam, jest bardzo duża różnica. Mam cały zestaw ze spustem. Jest jakieś 2mm luzu dochodzimy do ściany i jest przełamanie. Dużo lżej, niż oryginale. Ale jedno jest pewne tarczowego z niego nie zrobisz.
Dzięki za opinię. Kupuję zatem te dostępne w PL.
a tarczowego, że nie zrobię? hm no cuż będzie pretekst aby kupić ocś jeszcze :)
Hornet_AW pisze: 04 listopada 2025, 23:52 Także jestem ciekaw czy po zmianie tych sprężyn efekt będzie taki sam tylko na spuście fabryczny. :roll:
będę eksperymentował i najpierw wymienię same sprężyny.
Piotrek1985x pisze: 04 listopada 2025, 21:22 Tez sie czailem na te sprezynki , ale w PL od dawna niedostepne nigdzie . Ale kompletne spusty z tej firmy sie pojawily . Kupilem, zalozylem i jest bajka .
ja zrobię w odwrotnej kolejności :)
SA Echelon (3-Dot, gwint), HS H11 Hellcat Pro, LFA Leo Tac. 16", SOG 10,5" FDE, Huglu Mohac 9mm, Hammerli Tac R1, Kel-Tec P17, Ata Neo X, Doruk Eternal
UzytkownikBroni
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 15 lipca 2025, 20:13
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: UzytkownikBroni »

Cześć. A gdzie je chcesz kupić? Poluje na nie już od roku...
mysstick
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 26 sierpnia 2025, 19:19
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: mysstick »

UzytkownikBroni pisze: 08 listopada 2025, 22:24 Cześć. A gdzie je chcesz kupić? Poluje na nie już od roku...
w salonie broni kupiłem...i czekam. Do weekendu pewnie dojadą :gun2:

https://www.salonbroni.pl/spust-powder- ... it-echelon
SA Echelon (3-Dot, gwint), HS H11 Hellcat Pro, LFA Leo Tac. 16", SOG 10,5" FDE, Huglu Mohac 9mm, Hammerli Tac R1, Kel-Tec P17, Ata Neo X, Doruk Eternal
OGLocDogg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2026, 18:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: OGLocDogg »

Hej,

obadaj ten sklep w Czechach:
https://www.cesar-shop.com/shop/prp-spr ... attr=17169

Pozdro
ig2205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 20:10
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: ig2205 »

Nie Czechy, tylko Lublana w Słowenii.
Wszystko razem jakieś 43 euro, transport trwał 16 dni.
Jak znajdę trochę czasu to spróbuję założyć.
OGLocDogg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2026, 18:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: OGLocDogg »

Tak. Tez pozniej sie jorgnalem, ze to Slowenia.
Wyniklo z tego, ze najpierw szukalem w Czechach :-D

Tez juz do mnie przyszly, lecz nie ma mnie jeszcze w domu i nie moge stestowac.

Mozesz dac znac, jak zalozysz i jakie sa Twoje odczucia.

Pozdro
ig2205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 20:10
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: ig2205 »

Byłem dzisiaj na strzelnicy i ogólnie jestem zadowolony.Poprawiła się zdecydowanie praca spustu, opór jest dużo mniejszy niż był,łagodniejsze jest też przełamanie.Reset wydaje mi się jednak trochę dłuższy niż był.
bazkomp_m
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 02 sierpnia 2023, 11:21
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: bazkomp_m »

odgrzewam wątek, chcę kupić
https://strzelambolubie.eu/zespol-spust ... precision/

czy samodzielny montaż jest w porządku czy może to jakaś większa filozofia? I czy do Echelona Compact będzie to pasowało? nie mogę się nigdzie tego dowiedzieć.

chciałbym także wymienić ten pręt, wiecie gdzie można w u nas w kraju coś takiego kupić ewentualnie jak/przez kogo - to ściągnąć?
do polski nie wysyłają. Ktoś to wymieniał i ma jakieś uwagi w tym temacie?

https://www.apextactical.com/guide-rod- ... ct-pistols
oskpoz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 19 marca 2024, 13:40
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: oskpoz »

Cała wymiana spustu na PRP jest dość prosta z wyjątkiem wymiany samego języka spustowego - potrzebny jest dość cienki wybijak. Gdyby nie to, to cała wymiana zajmuje max 5 minut :)
Obrazek
bazkomp_m
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 02 sierpnia 2023, 11:21
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HS-ECHELON 5,19 i sprężynki

Post autor: bazkomp_m »

to w takim razie się zdecyduje na własnoręczne podłubanie, a coś w temacie tego pręta, ma to w ogóle większy sens?
czyli compact lub FS nie ma różnicy w tym upgrade?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”