Akcja w Bolkowie
Moderator: Moderatorzy WBP
-
Mateusz70
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1581
- Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
- Tematy: 16
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Akcja w Bolkowie
Są nowe informacje w mediach:
Bardzo szybko, bo w sobotę 7 czerwca mężczyzna usłyszał zarzuty. O wszystkim poinformowała Pani prokurator Ewa Węglarowicz-Makowska.
Pierwszy zarzut dotyczy czynnej napaści na funkcjonariuszy przy użyciu samochodu; drugi zarzut dotyczy zniszczenia mienia, tj. uszkodzenia tego samochodu, a także radiowozu i elewacji sklepu, natomiast trzeci zarzut dotyczy posłużenia się podrobionymi tablicami rejestracyjnymi przypisanymi do innego pojazdu - powiedziała na łamach “Faktu” prokurator Ewa Węglarowicz-Makowska z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.
Okazało się, że mężczyzna w samochodzie nie przebywał sam. Razem z 34-latkiem w aucie była 26-letnia pasażerka. Podejrzany przyznał się do winy, a sąd przystał na wniosek o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla niego. Kobieta natomiast nie jest podejrzana i została wypuszczona do domu.
Czytaj więcej: https://smakosze.pl/sprawca-dramatu-pod ... -am-090625
Czyli jednak uszkodził też radiowóz. O dziecku w samochodzie nie ma wzmianki. Nie wiadomo, czy są jakieś oficjalne zastrzeżenia co do przeprowadzenia całej akcji przez policjantów, tylko w artykule jest śródtytuł Szalona akcja policji
Czytaj więcej: https://smakosze.pl/sprawca-dramatu-pod ... -am-090625
Bardzo szybko, bo w sobotę 7 czerwca mężczyzna usłyszał zarzuty. O wszystkim poinformowała Pani prokurator Ewa Węglarowicz-Makowska.
Pierwszy zarzut dotyczy czynnej napaści na funkcjonariuszy przy użyciu samochodu; drugi zarzut dotyczy zniszczenia mienia, tj. uszkodzenia tego samochodu, a także radiowozu i elewacji sklepu, natomiast trzeci zarzut dotyczy posłużenia się podrobionymi tablicami rejestracyjnymi przypisanymi do innego pojazdu - powiedziała na łamach “Faktu” prokurator Ewa Węglarowicz-Makowska z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.
Okazało się, że mężczyzna w samochodzie nie przebywał sam. Razem z 34-latkiem w aucie była 26-letnia pasażerka. Podejrzany przyznał się do winy, a sąd przystał na wniosek o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla niego. Kobieta natomiast nie jest podejrzana i została wypuszczona do domu.
Czytaj więcej: https://smakosze.pl/sprawca-dramatu-pod ... -am-090625
Czyli jednak uszkodził też radiowóz. O dziecku w samochodzie nie ma wzmianki. Nie wiadomo, czy są jakieś oficjalne zastrzeżenia co do przeprowadzenia całej akcji przez policjantów, tylko w artykule jest śródtytuł Szalona akcja policji
Czytaj więcej: https://smakosze.pl/sprawca-dramatu-pod ... -am-090625
-
rokada
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 4301
- Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
- Tematy: 0
- Lokalizacja: Warszawa
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Akcja w Bolkowie
Chyba za rzadko bywasz w Polsce, bo wydajesz się nie zdawać sobie sprawy, że tu większość ludzi ma w głębokim poiważaniu to, co im radzą/nakazują policjanci. Wina za to leży po obu stronach - i po stronie ludzi, i po stronie policji - ale to niejako zjawisko systemowe.
Gadałeś z polskimi policjantami o tym, dlaczego wiele osób nie chce "robić wkładki na radiowóz"? Bo te osoby nie chcą mieć problemów z przełożonymi, którzy każą im odpowiadać finansowo za szkody, jakich dozna służbowy pojazd.
-
Wiesio61
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 333
- Rejestracja: 09 stycznia 2024, 16:20
- Tematy: 1
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Akcja w Bolkowie
Niestety masz racjęGadałeś z polskimi policjantami o tym, dlaczego wiele osób nie chce "robić wkładki na radiowóz"? Bo te osoby nie chcą mieć problemów z przełożonymi,
-
arcadius
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 22
- Rejestracja: 15 maja 2017, 12:33
- Tematy: 0
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Akcja w Bolkowie
Nie trzeba miec specjalnych uprawnien do tego. Problem polega na czyms innym. W takiej sytuacji opcje sa 3:
1. Policjant uzywa radiowozu jako SPB. Koszty naprawy radiowozu spoczywaja na komendzie.
2. Radiowoz zostaje uszkodzony przez przestepce. Komenda musi dochodzic swoim praw przed sadem i liczyc na to, ze, przy pozytywnym rozpatrzeniu roszczen, uda sie te pieniadze zwindykowac.
3. Przyklepujemy wine za uszkodzenie radiowozu policjantowi. Policjant ma ubezpieczenie (za ktore placi ze swoich prywatnych pieniedzy). Dodatkowo mozna mu zabrac do trzech miesiecznych pensji na poczet strat w sprzecie.
I jak myslisz, jaka sciezka jest najprostsza dla przelozonych zeby odzyskac jak najszybciej jak najwiecej pieniedzy? Do czego bedzie dazyc postepowanie wyjasniajace prowadzone na komendzie? Oczywiscie policjant moze sie nie zgodzic z rozstrzygnieciem i finalnie to on bedzie sie ciagac z komenda po sadach. Taka jest rzeczywistosc w Polsce.
1. Policjant uzywa radiowozu jako SPB. Koszty naprawy radiowozu spoczywaja na komendzie.
2. Radiowoz zostaje uszkodzony przez przestepce. Komenda musi dochodzic swoim praw przed sadem i liczyc na to, ze, przy pozytywnym rozpatrzeniu roszczen, uda sie te pieniadze zwindykowac.
3. Przyklepujemy wine za uszkodzenie radiowozu policjantowi. Policjant ma ubezpieczenie (za ktore placi ze swoich prywatnych pieniedzy). Dodatkowo mozna mu zabrac do trzech miesiecznych pensji na poczet strat w sprzecie.
I jak myslisz, jaka sciezka jest najprostsza dla przelozonych zeby odzyskac jak najszybciej jak najwiecej pieniedzy? Do czego bedzie dazyc postepowanie wyjasniajace prowadzone na komendzie? Oczywiscie policjant moze sie nie zgodzic z rozstrzygnieciem i finalnie to on bedzie sie ciagac z komenda po sadach. Taka jest rzeczywistosc w Polsce.
-
Dariusz DC
- Moderator

- Reactions:
- Posty: 1284
- Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
- Tematy: 38
- Lokalizacja: Warszawa
- Grupa: Moderatorzy WBP
- Kontakt:
Re: Akcja w Bolkowie
Anonimus wstawiając np fimik, gdzie broń nie była UŻYTA W OGÓLE, na poparcie Twojej niemądrej tezy iż amerykanscy policjanci strzelają do ludzi za byle co, w moich oczach Twoje zachowanie staje się zwykłym pieniactwem.. kończę wszelkie z Tobą dyskusje, bo NIC nie wnosisz poza dziecięcym uporem a podziwiam Kolegę Rubicon, że chce mu się jeszcze polemizować. Wydaje Ci się, że wszystko wiesz zawsze lepiej, kluczem jest tu słowo "wydaje"
DC jeszcze nie 9
-
Piotr_JG
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1327
- Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
- Tematy: 10
- Lokalizacja: Jelenia Góra
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
-
Piotr_JG
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1327
- Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
- Tematy: 10
- Lokalizacja: Jelenia Góra
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Akcja w Bolkowie
Zgadza się. Nikomu się jeszcze nie udało. Dla bohatera, który tego dokona będzie medal im. Szewczyka Dratewki
Piotr
-
colt1988
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 179
- Rejestracja: 20 września 2012, 14:09
- Tematy: 1
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Akcja w Bolkowie
Jedno jest pewne, że byli w trudnej sytuacji która nie zdarza się na codzień. Większość policjantów nie doświadczy czegoś takiego przez całą swoją służbę. Patrząc z fotela widać ewidentnie błędy ale częściowo winne jest też prawo i braki w wyposażeniu.
-
piciu
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 669
- Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
- Tematy: 10
- Lokalizacja: Poznań
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- Kontakt:
Re: Akcja w Bolkowie
Nikt ich nie wyszkolił do takich sytuacji. Ba, nawet najprawdopodobniej nie pokazał filmika z rozwiązaniem takiej sytuacji z dowolnego miejsca na świecie.
Co do strzelania, to w służbach ogólnie leży i kwiczy. Początkujący ipsikowcy mogą się najwyżej uśmiechnąć jak posłuchają jak wygląda strzelanie w Policji i co prezentują sobą "instruktorzy".
Co do strzelania, to w służbach ogólnie leży i kwiczy. Początkujący ipsikowcy mogą się najwyżej uśmiechnąć jak posłuchają jak wygląda strzelanie w Policji i co prezentują sobą "instruktorzy".
-
colt1988
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 179
- Rejestracja: 20 września 2012, 14:09
- Tematy: 1
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Akcja w Bolkowie
Zgadzam się ale trening na strzelnicy nigdy nie odzwierciedla rzeczywistych sytuacji. Najlepszym sposobem w tej sytuacji było unieruchomienie tego pojazdu przy pomocy radiowozu ale pewnie kierowca miał obawy co będzie jak go uszkodzi. Najgorsze że to były słuszne obawy i ktoś później za biurka stwierdził by że niepotrzebnie to zrobił. Najważniejsze że wszyscy żyją , a najbardziej poszkodowani w tym wszystkim będą teraz sami policjanci.
-
WojciechG
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 509
- Rejestracja: 30 października 2024, 18:28
- Tematy: 1
- Lokalizacja: Bruksela
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Akcja w Bolkowie
Akcje też są różne i różniste, ale ćwiczyć trzeba, to nie wyeliminuje błędów ale zawsze je ograniczy.
Co do samej akcji, to po wszystkim łatwo się mądrzyć. Zatrzymać na siłę, a nawet strzelać? Puścić luzem kiedy widać że szalony? Ścigać i narazić osoby postronne? Dać wariatowi się wyszaleć?
Co ta policja ma zrobić? Dać se na..ać na głowę?
Spętanym koniem nie wygrywa się wyścigów, nieokiełznanym też nie.
Co do samej akcji, to po wszystkim łatwo się mądrzyć. Zatrzymać na siłę, a nawet strzelać? Puścić luzem kiedy widać że szalony? Ścigać i narazić osoby postronne? Dać wariatowi się wyszaleć?
Co ta policja ma zrobić? Dać se na..ać na głowę?
Spętanym koniem nie wygrywa się wyścigów, nieokiełznanym też nie.
-
Mateusz70
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1581
- Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
- Tematy: 16
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Akcja w Bolkowie
W nocy leciał taki dziwny film na TVP 1, Nocny patrol, który może nie odzwierciedla realiów, ale pokazuje wyobrażenia o amerykańskiej policji.
Gdyby wszystko w Stanach było tak dobrze, to nie byłoby Black Lives Matter i podobnych. Nie żebym zaraz popierał takie ruchy, ale coś tych ludzi ruszyło. U nas to na standard urasta biadanie, że wszystko źle a u innych jest dobrze.
I żeby mi tu nie wycieli, przez to, co zasugeruję, ale użycie rohatyny powaliło kiedyś Ulricha von Jungingen. Ewentalnie można byłoby użyć broni nieśmiercionośnej w postaci mopa i po twarzy takiemu kierowcy jeździć nim. Może oprzytomnieje. - Wprowadźmy na wyposażenie policjantom.
W każdym razie, poważnie chyba nikt policjantom z Bolkowa nie zarzucił niepoprawnej akcji.
Gdyby wszystko w Stanach było tak dobrze, to nie byłoby Black Lives Matter i podobnych. Nie żebym zaraz popierał takie ruchy, ale coś tych ludzi ruszyło. U nas to na standard urasta biadanie, że wszystko źle a u innych jest dobrze.
I żeby mi tu nie wycieli, przez to, co zasugeruję, ale użycie rohatyny powaliło kiedyś Ulricha von Jungingen. Ewentalnie można byłoby użyć broni nieśmiercionośnej w postaci mopa i po twarzy takiemu kierowcy jeździć nim. Może oprzytomnieje. - Wprowadźmy na wyposażenie policjantom.
W każdym razie, poważnie chyba nikt policjantom z Bolkowa nie zarzucił niepoprawnej akcji.
-
colt1988
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 179
- Rejestracja: 20 września 2012, 14:09
- Tematy: 1
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Akcja w Bolkowie
Jeszcze oficjalnie nie zarzucił ale jest prowadzone postępowanie karne i wewnętrzne, a także są głosy żeby podać do dymisji Komendanta Głównego Policji. No i sama rzecznik KGP skomentowała że nie tak powinna wyglądać ta interwencja także nie jest za ciekawie.
- bezduszny
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 8914
- Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
- Tematy: 124
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Akcja w Bolkowie
Teoretycznie w takiej akcji jak na filmie Policja może użyć auta służbowego do zablokowania bo przepisy pozwalają ... i teoretycznie powinna tak zrobić.
Policjant za ewentualne szkody może być pociągnięty do odpowiedzialności finansowej do 3 pensji.
Na takie sytuacje może mieć wykupioną polisę ubezpieczeniową za którą sam płaci. Koszt to jakieś 30-50 PLN miesięcznie i PZU płaci szkody jak pamiętam do 20.000 PLN
Czy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej..... decyduje przełożony.
W ramach dupochronki..
lepiej tego nie robić i tak zrobili, że nic nie zrobili choć formalnie mogli i wiedzieli o tym, że mogą.
Policjant za ewentualne szkody może być pociągnięty do odpowiedzialności finansowej do 3 pensji.
Na takie sytuacje może mieć wykupioną polisę ubezpieczeniową za którą sam płaci. Koszt to jakieś 30-50 PLN miesięcznie i PZU płaci szkody jak pamiętam do 20.000 PLN
Czy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej..... decyduje przełożony.
W ramach dupochronki..
lepiej tego nie robić i tak zrobili, że nic nie zrobili choć formalnie mogli i wiedzieli o tym, że mogą.
Jeżeli cegła upadła Ci na nogę a nie znasz polskiego... to tak na prawdę nie masz co powiedzieć.
- slepe_oko
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1289
- Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
- Tematy: 8
- Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- Kontakt:
Re: Akcja w Bolkowie
Zadajesz pytania na które powinni wiedzieć. Tak jak Twój przełożony zadawałby tobie w twojej pracy z zakresu twoich obowiązków.WojciechG pisze: ↑10 czerwca 2025, 10:57 Akcje też są różne i różniste, ale ćwiczyć trzeba, to nie wyeliminuje błędów ale zawsze je ograniczy.
Co do samej akcji, to po wszystkim łatwo się mądrzyć. Zatrzymać na siłę, a nawet strzelać? Puścić luzem kiedy widać że szalony? Ścigać i narazić osoby postronne? Dać wariatowi się wyszaleć?
Co ta policja ma zrobić? Dać se na..ać na głowę?
Spętanym koniem nie wygrywa się wyścigów, nieokiełznanym też nie.
Diana 75 Links








