Czy karabinki 9mm mają sens?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2446
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: Dexter »

Chyba chodzi o negocjacje szafy z żoną, nie z portfelem :D.
W razie potrzeby kontaktu: 790578409 lub FB https://www.facebook.com/Dexterkrak/
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 323
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: MCH »

Ja nie wiem co Wy z tymi żonami macie?! Moja jest bardzo wyrozumiała i mam trzy sejfy... ale może to dlatego, że to druga żona :583: ;laughing:
Awatar użytkownika
Gregski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 05 września 2023, 10:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Na Kociewiu lub na morzu
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: Gregski »

Dexter pisze: 05 listopada 2023, 12:10 Chyba chodzi o negocjacje szafy z żoną, nie z portfelem :D.
Dokładnie.
Następna szafa żonie się nie komponuje.
Z bronią i akcesoriami mam umowę.
Ona mi ich nie liczy, a ja nie liczę jej butów i torebek.
MCH pisze: 05 listopada 2023, 13:27 Ja nie wiem co Wy z tymi żonami macie?! Moja jest bardzo wyrozumiała i mam trzy sejfy... ale może to dlatego, że to druga żona :583: ;laughing:
Wychodzi, że cztery sejfy będziesz miał przy trzeciej żonie 😉
Tu będzie jakaś głęboka sentencja, tylko w tej chwili nie mam czasu poszukać czegoś odpowiedniego.
katerhasser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 24 kwietnia 2013, 17:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: katerhasser »

PM-y/karabinki w 9 mm wg mnie mają sens ponieważ:
- są lżejsze (z wyjątkiem UZI ale ten może mieć sens z innego powodu),
- są mniejsze i po złożeniu kolby (z wyjątkiem AR9 bo tu kolba się nie składa i jeszcze nie ma stosownych adapterów jak do AR15) wchodzą do średniego plecaczka edc - prawdziwe ccw bez zwracania uwagi na siebie. Mowa oczywiście o krótkich lufach (max. 10''),
- są bardziej wdzięczne do wytłumienia,
- można używać na wszystkich strzelnicach i stosować tańsze blachy.

Powyższe kryteria są istotne dla alternatywy dla zwykłych karabinków oczywiście w pewnych okolicznościach.

Uważam też, że wybór tylko jednego karabinka na 9mm paradoksalnie może być trudniejszy niż wybór tylko jednego na amo pośrednie.
Przy zwykłym karabinku "bojowym" zazwyczaj chodzi o decyzję między systemem AR i AK. Zazwyczaj też mamy oba systemy. Pomińmy na razie Grota i różne bullpupy, bo raczej rzadko są pierwszym wyborem dla cywilów.
W PCC tych opcji jest więcej. Jak ktoś ma AR15 to chciałby mieć i AR9 ale przecież są te wszystkie Scorpiony, Stribogi, H&K, B&T, beretki, MPX, Krissy, różne turki, Rugery i jeszcze AK9.
No za mało miejsca w szafie, za mało promes, za mało $ i przede wszystkim za mało czasu na to wszystko...
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1755
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: xxxam »

katerhasser pisze: 06 listopada 2023, 13:07 - są mniejsze i po złożeniu kolby (z wyjątkiem AR9 bo tu kolba się nie składa i jeszcze nie ma stosownych adapterów jak do AR15)
To jak ja zamontowałem zawias LAW o swojego DB9 5 lat temu ? :-/
Czy to porada typu "to co na szybko wyczytałem w internetach" ?
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1197
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: Hoplofob »

Korzystając z okazji, chciałem zwiększyć swoją wiedzę:

Czy lewarki w kalibrach rewolwerowych (i karabinki rewolwerowe w centralnym zapłonie) są traktowane przez Wasze kluby jako PCC?
Co na to przepisy i regulaminy? :583:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1755
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: xxxam »

Hoplofob pisze: 07 listopada 2023, 13:51 Korzystając z okazji, chciałem zwiększyć swoją wiedzę:

Czy lewarki w kalibrach rewolwerowych (i karabinki rewolwerowe w centralnym zapłonie) są traktowane przez Wasze kluby jako PCC?
Co na to przepisy i regulaminy? :583:
Lewarek jak najbardziej w IPSC PCC i Steel Chalenge (PCC Irons) przy zachowaniu faktora. Jak masz faktor to i do karabinu IPSC można podchodzić
Proszzzz :
katerhasser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 24 kwietnia 2013, 17:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: katerhasser »

xxxam pisze: 07 listopada 2023, 11:33
katerhasser pisze: 06 listopada 2023, 13:07 - są mniejsze i po złożeniu kolby (z wyjątkiem AR9 bo tu kolba się nie składa i jeszcze nie ma stosownych adapterów jak do AR15)
To jak ja zamontowałem zawias LAW o swojego DB9 5 lat temu ? :-/
Czy to porada typu "to co na szybko wyczytałem w internetach" ?
korekta: nie wszystkie AR9 mają zamek, w który można wetknąć "korek" adaptera uderzający w buffer. Np. w SOG AR9 nie da się tego zamontować.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10784
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 61
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: duber »

Sam chciałem dać "zawias" ale pełny zamek.... ;|
308, 7.62x39,7.62x54, 7.65 Browning, 223, 22lr, 9x19, 9x18, 12/70, 357, 38
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1197
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: Hoplofob »

xxxam pisze: 07 listopada 2023, 15:13
Hoplofob pisze: 07 listopada 2023, 13:51 Korzystając z okazji, chciałem zwiększyć swoją wiedzę:

Czy lewarki w kalibrach rewolwerowych (i karabinki rewolwerowe w centralnym zapłonie) są traktowane przez Wasze kluby jako PCC?
Co na to przepisy i regulaminy? :583:
Lewarek jak najbardziej w IPSC PCC i Steel Chalenge (PCC Irons) przy zachowaniu faktora. Jak masz faktor to i do karabinu IPSC można podchodzić
Dzięki!
A jak w zawodach klubowych?
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1755
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: xxxam »

Hoplofob pisze: 07 listopada 2023, 22:22 Dzięki!
A jak w zawodach klubowych?
A jak sobie wymyślą w regulaminie to tak mają. Coraz częściej jakieś komnkurencje pt. PM-cośtam się pojawiają
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1755
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: xxxam »

katerhasser pisze: 07 listopada 2023, 16:24
xxxam pisze: 07 listopada 2023, 11:33
katerhasser pisze: 06 listopada 2023, 13:07 - są mniejsze i po złożeniu kolby (z wyjątkiem AR9 bo tu kolba się nie składa i jeszcze nie ma stosownych adapterów jak do AR15)
To jak ja zamontowałem zawias LAW o swojego DB9 5 lat temu ? :-/
Czy to porada typu "to co na szybko wyczytałem w internetach" ?
korekta: nie wszystkie AR9 mają zamek, w który można wetknąć "korek" adaptera uderzający w buffer. Np. w SOG AR9 nie da się tego zamontować.
owszem są takie zamki, gdzie ciężarek jest jednocześnie du** zamka, ale w wiekszości trzeba po prostu wyjąć ten ciężarek z zamka. I tak to wyglada w instrukcji SOGa :
https://www.google.com/url?sa=i&url=htt ... AdAAAAABAJ
W Diamondbackach były 2 rodzaje zamków, dwa rodzaje iglic i dwa rodzaje pazura wyciągu - 6 możliwych kombinacji
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1755
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: xxxam »

duber pisze: 07 listopada 2023, 16:28 Sam chciałem dać "zawias" ale pełny zamek.... ;|
Poka ten zamek
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10784
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 61
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: duber »

308, 7.62x39,7.62x54, 7.65 Browning, 223, 22lr, 9x19, 9x18, 12/70, 357, 38
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1755
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy karabinki 9mm mają sens?

Post autor: xxxam »

duber pisze: 08 listopada 2023, 10:19 Jest z tylu jak ten
https://kmtactical.net/product/9mm-nitr ... group-bcg/
C'mon Panowie ... 8-) Wywalasz ten duży pin sprężysty, wyciągasz ciężarek i gotowe :-)
Ale o tym żeby dać jak najszybciej po zakupie, a w szczególności po usunięciu ciężarka, duży cieżki bufor dedykowany do AR9 to wiecie? Chyba że elaborujecie specjalnie pod PCC tak jak ja :-)
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2023, 10:46 przez xxxam, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”