Tippman 22lr; CZ 457 czy AR15 .223 +konwersja na 22lr?

Moderator: Moderatorzy WBP

DaroN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2023, 15:01
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Tippman 22lr; CZ 457 czy AR15 .223 +konwersja na 22lr?

Post autor: DaroN »

Pytanie do Was, bo kręcę się z myślami od jakiegoś czasu.... Najpierw założenie:
Chcę kupić karabin.
Zwykle strzelanie na zakrytych, więc 25...50m, ale co jakiś czas wybieram się na 100 m... a może zdarzyć się, że będzie więcej?
Amunicja wiadomo - ceny nie są małe, a stosunek .223 do 22 lr to 60...80 gr vs. 2,30 PLN za sztukę.
Podobają mi się AR15, ale CZ 457 LRP czy MRT też wygląda super.....
Co wybrać? Piszą i filmują, jak z CZ 457 strzelają 10ki na 100 a nawet 200 i więcej .... Czy z Tippmana 22lr 16" też będzie zabawa na dalsze odległości? a z drugie strony, CZ nie ma mechanicznych celowników, a z lunetą na 25 m to ... sam nie wiem :)
A może w ogóle kupić dorosłego AR15 do zabawy na 100 i więcej, a do zabawy na krótkiej strzelnicy dokupić konwersję? Piszą, że do 50 m też można trafiać całkiem całkiem.
Może ktoś ma, miał podobne dylematy? Najfajniej byłoby kupić wszystko, ale budżet nie pozwala...
Nie walczę o puchar w zawodach. To rekreacja no i parę razy trzeba strzelić konkurencję, żeby licencję przedłużyć. NIe mniej, jest większa frajda ustrzelić środek tarczy, niż obijać blachę, bo tarcza może okazać się zbyt mała :):):)
Ps. nie chcę kupować używki, bo nie znam się na tym a boję się kupić szrota. Nowe, to nowe ;)
A... o optyce czytałem już sporo, ale czy wybór lunety o powiększeniu regulowanym np. 3-9 pozwoli mi postrzelać na 25m, czy to nie będzie zbyt mała odległość?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1005
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 20
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippman 22lr; CZ 457 czy AR15 .223 +konwersja na 22lr?

Post autor: ImTheOne »

Mój kolega ma ArmaLite albo innego budżetowego ARa z budżetową optyką chyba Leupold 3-9 i spokojnie daje radę na 25-100 m z taniej amunicji .223 55 gr.
Gdybym miał chęć na ARa to zrobiłbym dokładnie to, co on.
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippman 22lr; CZ 457 czy AR15 .223 +konwersja na 22lr?

Post autor: PaRa09 »

Miałem AR w 223 w zestawie z konwersją i w moim przypadku to nie zdało egzaminu.
Teraz najwiecej radości daje mi CZ 457 z luneta. Nie widzę broni długiej i 25, nie ma to sensu moim zdaniem.

Na razie jesteś w miejscu " sam nie wiem czego nie wiem ", zastanów co jest dla Ciebie najważniejsze i będzie łatwiej.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
KubaKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 14 listopada 2022, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippman 22lr; CZ 457 czy AR15 .223 +konwersja na 22lr?

Post autor: KubaKK »

Też stałem przed takim dylematem , ale raczej wybiorę CZ 457 do zabawy w snajpera , karabinki 22lr średnio mi się podobają.
A myślałeś może o jakimś karabinku na 9mm ? Amunicja w promkach chodzi po ~1zł/szt , w zależności od lufy zapewne do 100m doleci , a na 50m nie powinno być problemu. Co prawda porządny AR9 swoje kosztuje ,ale chyba SoG coś taniego wypuści , ew. CZ evo , czy inny taki ?
ktojack
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 26 lipca 2022, 19:01
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippman 22lr; CZ 457 czy AR15 .223 +konwersja na 22lr?

Post autor: ktojack »

Strzelania precyzyjnego najlepiej uczyć się zaczynając od pneumatyka.
Potem .22LR i powoli, gdy uznasz że jesteś na wystarczającym poziomie większe kalibry i odległości.
Ale to jeśli chcesz faktycznie, chcesz się nauczyć się precyzyjnego strzelania, a nie tylko "czochrania blach".

Jeśli chcesz "wiele hałasu o nic", czyli strzelasz do blachy na niedużą odległość, to dowolny automatyczny sprzęt z magazynkiem będzie ok.

Jeśli jednak chcesz strzelać do blach, ale na zasadzie dynamiki i dobrych wyników, to nastaw się na kilkaset złotych na każdy trening.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”