Savage Arms - brak w ofercie semi-auto

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3661
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Savage Arms - brak w ofercie semi-auto

Post autor: bezduszny »

Czy tylko mi się wydaje albo nie mogę znaleźć na stronie...
ale firma Savage zrezygnowała z produkcji karabinów semi-auto ?
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2023, 06:50 przez bezduszny, łącznie zmieniany 1 raz.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage Arms ......

Post autor: jarecki13 »

Tak potwierdzam , na tą chwilę nie ma ich w katalogu , na amerykańskich forach piszą różne rzeczy typu , że wystraszyli się nowej ustawy odnośnie semi auto , jedni mówią ,że to chwilowe a inni ,że się im ten rynek nie opłaca bo AR 15 jest pełno ,pisałem już w zeszłym roku (listopad) do Savage Arms jak się ma gwarancja skoro modeli semi auto nie ma już w katalogu na 2023 r i dostałem taką wiadomość ,,We still manufacture the MSR 15. For international parts or warranty issues, please contact your local distributor . Jak to się ma ciężko powiedzieć , najlepiej chyba spytać się dystrybutora na Polskę może będzie tak łaskawy i podzieli się tą informacją dla społeczeństwa.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage Arms ......

Post autor: Spitfire24 »

Informacja uzyskana od przedstawiciela na Polskę.

"Savage nie oferuje od niedawna semi-auto na USA, dlatego nie ma ich w katalogu, ale je produkuje na eksport.
Z MSR-15 tylko model Recon, a z MSR-10 Hunter, Long Range i Precision. Ale robią tak, że produkują je 2 razy do roku w ilości jakie zamówili w preorderze zagraniczni dystrubutorzy. Hubertus ma obecnie u siebie duży zapas MSR-ów."

Także bez paniki :-D
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2023, 17:06 przez Spitfire24, łącznie zmieniany 1 raz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage Arms ......

Post autor: jarecki13 »

No i serduszko już spokojniejsze , tak na marginesie jak dla mnie jest to jeden z mniej docenianych arełów na rynku w USA jak i w Polsce , z tego co wyczytałem to firma trochę za późno zaczęła produkcję semi auto gdzie rynek w USA już był bardzo nasiąknięty innymi AR15 tak więc ciężko było się jej wybić na tle innych modeli. Co do samego karabinka mogę tylko powiedzieć ,że brałem go ze względu na rodzaj lufy QPQ Melonite , 1/8 twist i 5R co przy doświadczeniu firmy przy produkcji luf daje naprawdę rewelacyjne wyniki na tarczy i to nawet z amunicją 55gr , jakość wykonania i spasowania elementów też jest bez zastrzeżeń a nowy spust (poznać po wybitej literce s na nim ) jak dla mnie jest rewelacyjny nie wspominając już ,że posiada komorę wylde , szkoda tylko ,że cena jego poszła do góry i nie produkują już lover reciever z tymi fikuśnymi udziwnieniami , ale najwidoczniej zmienili chyba firmę która robi im te elementy , można to porównać po cechowaniach na upper receiver i lover czy są takie same jakie miała starsza wersja , ewentualnie księgowy tnie koszta produkcji :027:
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage Arms ......

Post autor: jarecki13 »

tutaj jest fajny test tego Recona
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage Arms ......

Post autor: noel »

Właśnie wczoraj wpadł mi w ręce MSR-15 Recon 2.
I na tyle mi się spodobał, że również zacząłem szukać informacji na stronie producenta.
Dzięki za powyższe informacje.

Za kwotę poniżej 7000 zł, Recon 2 wydaje się być bardzo korzystną ofertą. Egzemplarz, który oglądałem robi bardzo dobre wrażenie. W standardzie miał zamontowany kompensator oraz bardzo przyzwoity mechanizm spustowy, dużo lepszy od tzw. Milspec-a.
Oprócz nieco luźnej kolby, całość bardzo dobrze spasowana.
sirocco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 20:32
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage Arms ......

Post autor: sirocco »

Mam MSR15. Świetna broń w tej cenie. Jak się pytałem Poklewskich to dostałem te same info co Spitfire24. Ten który produkowany jest obecnie różni się trochę od tej wersji początkowej ale nie ma powodów do obaw. Ja mam tego najnowszego a kolega tego starego, oba są super.
wz. 48, KK150, CZ75 Omega, Ruger 512 Mk III i...
grzempek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 15:21
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage Arms ......

Post autor: grzempek »

Mam Recona2.0 juz 3 rok. Przewalone kilka tysięcy. Świetny karabin. na 150m submoa na 55gr. (ggg, norma tactical, magtech tactical). Dopowiem, ze mam rowniez PWSa i dopiero po wymianie sprężyn spustu na JP, zaczął dorównywać temu z Recona
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”