smith & wesson m&p 15-22

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: xxxam »

leciak pisze: 29 grudnia 2022, 23:26 Glupie pytanie - czy da sie zrobic swap selektora? Bo ten z plastiku jest ... no tak jakos uwiera ;-)
Zaraz ... uwiera cie bezpiecznik a nie uwiera cały karabin z plastiku ? :-) - od 7 lat i >150 tys ten oryginalny działa bez zastrzeżeń. Podobnie jak reszta oryginalnych części. Nie musisz to nie zmieniaj - przerobiłem sporo akcesoriów i modzonych MP15-22. Najlepiej i najdłużej działają te niedłubane
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: xxxam »

A tak poza tym to chętnie odkupię oryginalny spust (albo dwa, trzy) do MP15-22 :-) tudzież inne części z demontażu lub uszkodzone - jakby coś to prv lub 507 179 osiem20
leciak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 26 maja 2014, 12:41
Tematy: 11
Lokalizacja: W-wa | ZKS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: leciak »

xxxam pisze: 30 grudnia 2022, 11:54 Zaraz ... uwiera cie bezpiecznik a nie uwiera cały karabin z plastiku ? :-) - od 7 lat i >150 tys ten oryginalny działa bez zastrzeżeń. Podobnie jak reszta oryginalnych części. Nie musisz to nie zmieniaj - przerobiłem sporo akcesoriów i modzonych MP15-22. Najlepiej i najdłużej działają te niedłubane
Hehe, no powiem, że spodziewałem się czegoś ... lepiej wykonanego. A tak jak patrze na wykończenie elementów to widzę ostry budżet :wink: Ale to sobie tylko tak marudzę. Wiadomo, że nie o to w tym sprzęcie chodzi tylko o niezawodność i dlatego go kupiłem.

A co do selektora -> ciężko chodzi i spodziewałem się klasycznego "klik". Mam wręcz wrażenie, że pęknie ;laughing: Może to kwestia rozłożenia i wyczyszczenia (świeży zakup, nieszczelany)?
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: sql »

Eee, powinno być klasyczne klik..
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
leciak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 26 maja 2014, 12:41
Tematy: 11
Lokalizacja: W-wa | ZKS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: leciak »

Hmm, no właśnie oglądam ten filmik z góry ( i faktycznie jest klik.

Pewnie to leżak jest z 2019 (czy kiedyś) - bo ten niebieski smar na sprężynie w ... zamku(?) już się pokruszył ;laughing: (albo ktoś rączkę dokręcił z letka za mocno) :583:
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: sql »

Ja jak 100 lat temu wymieniałem w swoim chwyt, to nie zauważyłem/wiedziałem i zgubiłem sprężynkę od blokady (jest właśnie tam, pod chwytem) i też jakieś pół roku nie miałem klika - dopóki się nie zorientowałem z jakiego powodu tego klika nie ma :).
Kupiłem za jakieś grosze sprężynkę, wstawiłem i klik magicznie wrócił na swoje miejsce.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
leciak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 26 maja 2014, 12:41
Tematy: 11
Lokalizacja: W-wa | ZKS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: leciak »

Znalazłem przyczynę. Zdziebko za mocno osadzony selektor - znaczy kiepsko odlany. Przejechałem papierem ściernym (selektor) i chodzi lżej (i już klika).

Teraz walcze z takim niebieskim szajsem na spreżynach, bo sie kruszy. Skrobałem to szczotką ale marnie to idzie. Macie pomysł w czym to wymoczyc?
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: PaRa09 »

A w czym przeszkadza niebieski kolor na sprężynie ? Wpływa na działanie karabinka ?
Tej sprężyny nie widać podczas strzelania.

Też lubię pogrzebać w tym sprzęcie, i parę zmian wprowadziłem.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: woytas »

Czy ten niebieski shit nie oznacza jakiś słabszych sprężyn?
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
leciak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 26 maja 2014, 12:41
Tematy: 11
Lokalizacja: W-wa | ZKS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: leciak »

Nie no, sprzęt nowy, kupiony w znanym sklepie. Nie mam pojęcia co to jest, ale się kruszy i dlatego chcę się tego pozbyć (bo po co mi "piasek" w komorze ;laughing: ).

No dobra, to teraz znalazłem OCB:
ponoć była akcja serwisowa i te niebieskie sprężyny są OK a inne nie.

(source: https://www.cybershooters.org/?page_id=602)

Obrazek
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: woytas »

Ja też mam takie niebieskie i w żaden sposób mi to nie przeszkadza.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: xxxam »

leciak pisze: 01 stycznia 2023, 20:31 Znalazłem przyczynę. Zdziebko za mocno osadzony selektor - znaczy kiepsko odlany. Przejechałem papierem ściernym (selektor) i chodzi lżej (i już klika).

Teraz walcze z takim niebieskim szajsem na spreżynach, bo sie kruszy. Skrobałem to szczotką ale marnie to idzie. Macie pomysł w czym to wymoczyc?
Więcej strzelać, mniej grzebać tam gdzie nie trzeba
Uważać z dokręcaniem chwytu - łatwo zerwać plastikowy gwint w komorze
Niebieska sprężyna to jedna z kilku akcji na MP15-22, niby jest mocniejsza, ale miałem na warsztacie gen1 z nieoznakowanymi sprężynami i też działały poprawnie. Jakoś niedługo po tym była akcja z wymianą zamków z powodu odpaleń poza komorą, z tego co pamętam to nie u wszystkich i nie do końca sprężynka rozwiązała problem. Niestety w przypadku OBD w smisie zazwyczaj pazur wyciągu idzie się j.... bać i trzeba go szukać
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: polemass »

leciak - wrzuc ta niebieska sprezyne w plyn hamulcowy lub roztwor sody kaustycznej?
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: sql »

xxxam pisze: 03 stycznia 2023, 13:21Niestety w przypadku OBD w smisie zazwyczaj pazur wyciągu idzie się j.... bać i trzeba go szukać
Pazur wyciągu, to jeszcze jak Cię mogę - można kupić kilka Volquartsenów na zapas i jest git. Gorzej ze sprężynką i tym metalowym dynxem - tylko oryginalne, a czeka się wieki.

Chciałem poruszyć inny temat - łoża.
Jako, że wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Polski w Mini Rifle, stwierdziłem że odkurzę pajęczyny z mojego miniaka i troszkę go stjuninguję :-).
Wymieniłem spust (Geissele SD-3G działa super - zbija wszystko), wstawiłem porządną muchę i teraz mnie trochę łoże swędzi w oko.
MP15-22.jpg
Fabryczne ma 10 cali, a idealnie by pasowało 13. Wiem, że potrzebna jest śruba - mam ją nawet od wielu lat, ale boję się wyważenia.
Jest oczywiście za***isty Lancer z carbonu, ale trochę mi szkoda wydawać na łoże tyle samo, co na karabinek.
Czy jakieś inne, lekkie aluminiowe łoża nie powodują, że karabinek ma zaburzone wyważenie? Ktoś to przerabiał i wstawił u siebie 13kę?

A może ktoś przełożył na Magloada? https://magload.co.uk/product/15-22-handguard/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: PaRa09 »

Z tą śrubka to chyba możesz wszystko.

Mi się to podoba https://besthunters.pl/loze-12-5-do-ar- ... ifle.html

Ale o gustach się nie dyskutuje, i 2 kwestia czy jest w ofercie czy tylko na stronie.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”