Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: bezduszny »

Sejfy nie są produktem które robi się w milionach egzemplarzy miesięcznie na automatycznych liniach.
Tam podniesienie ceny o 0,5 PLN daje nam wzrost przychodu liczony w setkach czy milionach.

Sejfy to manufaktury które robi się seriami po kilkanaście czy max kilkadziesiąt sztuk w dany model a ilość ogólna miesięcznie to kilkadziesiąt czy kilkaset sztuk, którą trzeba wyprzedać po kalkulacji kosztów produkcji. To nie jest produkt FMCG.
Takie skoki kosztów produkcji (nawet tylko 100.000 PLN) rozbija się na tą ilość no i masz wzrost cen i kilka setek na sztuce czy nawet kilkanaście setek na sztuce.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: loleczek196 »

bezduszny pisze: 14 sierpnia 2022, 08:26 Sejfy nie są produktem które robi się w milionach egzemplarzy miesięcznie na automatycznych liniach.
Tam podniesienie ceny o 0,5 PLN daje nam wzrost przychodu liczony w setkach czy milionach

Milionach.... Ale masz fantazje. Zrób chociaż kilkanascie tysięcy sejfów rocznie to będziesz kozak. Trzeba juz mieć kawał firmy bardzo mocno zautomatyzowanej.

Wejdź sobie na pierwszą lepsza firmę.
https://www.konsmetal.pl/pl/unia-europejska.html

Firma ta kupiła sobie najnowsza wycinarkę laserowa za 4 miliony
Oraz magazyn blach za kolejne 4 miliony.


Tak dla twojej informacji taki laser wytnie ci ten sejf w 5 minut. Skoro mają magazyn blach, oznacza że laser pracuje na 3 zmiany. Oczywiście wysoce prawdopodobne że oprócz sejfów palą też inne wyroby czy usługi.

Nikt normalny nie kupuje wycinarki laserowej do produkcji kilkunastu sejfów. Mam u siebie w firmie 5 takich wycinarek więc wydaje mi się że mam ciut większe doświadczenie w branży metalowej.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: bezduszny »

A ja w prowadzaniu firmy ....
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
SebastianK
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 08 września 2022, 01:06
Tematy: 1
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: SebastianK »

loleczek196 pisze: 13 sierpnia 2022, 07:26
bezduszny pisze: 12 sierpnia 2022, 22:12 Cena stali (surowca) to jedno a wzrost kosztów produkcji to kolejna sprawa.

Owszem ale w takich sejfach podejrzewam ze 80% kosztów to surowiec jak nie więcej.

Laser wytnie blachę na 1 sejf w 2 minuty
Krawedziarka zagnie w 5 minut
Automat spawalniczy pospawa w 5 minut
No i malowanie raczej też na Lini malarskiej.
Montarz pewnie w akordzie.

U mnie w firmie mieliśmy sejfy (takie z samymi kasetkami - szufladami ) robić do Niemiec, to jedna wielka sieczka - masówka i nawet nie podjęliśmy się zadania.

Dzisiaj bez automatyzacji takiego sejfu nie wyprodukujesz, bo płacą za to grosze.
Napiszę tak: bez wahania powiem 5 minut na całość a wszystko reszta to chciwość.

A realnie.

Mam laser zaginarkę i automaty spawalnicze i czasy które podałeś są totalnie z du** - to jest z prospektów producentów maszyn. W ogóle nie liczysz czasów przygotowania, ułożenia na arkuszach, przygotowania narzędzi na zaginarce, pobrania detali na zaginarkę itp. Ponadto chcesz stosować automat w przypadku szaf produkowanych w seriach po 5-10 sztuk. To jakieś kuriozum i wyśmiałby Cię każdy kto ma cokolwiek wspólnego z planowaniem produkcji mało seryjnej. Sam montaż blach na miejscu spawania to kilka minut dla 2-3 osób. Przypominam, że taka szafa nie waży 10 kg.

I kilka cyferek dla Ciebie. Taka normalna szafa waży 120-140 kg. To w cenie materiału z odpadem jest 650-750 zł. Dochodzi Ci laser (ten który wytnie Ci to szybko kosztuje 2 miliony złotych - sam zakup, bez obsługi) zaginarka, warsztat i malowanie - duża powierzchnia blach, malowanie obustronne z podkładem - około 50-60 zł za 1 m2 - policz sobie sam metry na takiej szafie. Realnie wychodzi 23-25 zł za kg wyrobu. To jest po prostu tanio. Zważywszy, że tu są jeszcze koszty reklamy, dystrybucji itp.

Dlatego swoją szafę kupiłem mimo, że mam maszyny i w wyrobach metalowych pracuję od 23 lat.
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: loleczek196 »

SebastianK pisze: 08 września 2022, 01:58 Mam laser zaginarkę i automaty spawalnicze i czasy które podałeś są totalnie z du** - to jest z prospektów producentów maszyn

No cóż. Troszeczkę żem przesadził z czasami ale...

Tez mam lasery, krawędziarki, roboty spawalnicze i malarnie proszkowe.

W firmie której pracuje około 120 ludzi potrafimy wyprodukować 100 maszyn dziennie dużo bardziej skomplikowanych niż głupi sejf. Średnio 30 ton dziennie.

Więc dobrze znam ten rynek.

Co z tego że laser kosztuje 2mln złotych.
Skoro 2mln złotych / 7 lat / 12 miesięcy / 320 godzin to jest 74zl za godzinę pracy lasera - - amortyzacja.
Szafa z jakiej blachy jest - 5mm lub mniej ? Dzisiaj laser tnie 8m na minutę taka blachę. Ile metrów palenia jest w takim sejfie? 16 metrów naliczysz? To są 2 minuty.

Przygotowanie narzędzi na zaginarkę.... Raz ustawisz i nie zmieniasz przez rok. Jakie narzędzia masz do zmiany skoro wszystkie katy to 90°. Mówimy o firmie produkującej sejfy a nie firmie usługowej co dzień to inne zlecenie.

Gdzie tu mowa o seriach po 5 - 10 szaf?

Potrzebujesz 2 - 3 osób do montażu jednego sejfu? Gratulacje.... No chyba że produkujesz na linii wtedy ok.

Malowanie 60zl/m2 - to tylko malowania jednostkowe na zlecenie dla niemca. Kilogram farby kosztuje ile 20zl a z kilograma wymalujesz tuzin sejfów.

Mówisz 23 - 25zl za kg wyrobu? BIORĘ TO ROBOTĘ. :)

A my w naszej firmie jak te głupki męczymy się z maszynami w cenie 12.50zl / kg, gdzie mamy przekładnie zębata zalana olejem, w pyte łożysk, żeliwa, tworzyw sztucznych i srób.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Dexter »

Chyba nie zrozumiałeś. Szafy są dosyć drogie właśnie dlatego, że nie są produkowane w tysiącach sztuk 24/7 przez okrągły rok a właśnie w małych partiach. Bo rynek nie wchłonie trzydziestu ton szaf dziennie. Więc nikt nie robi trzydziestu ton szaf dziennie tylko od czasu do czasu mniejszą partię. To żadna seryjna produkcja. To garażowa dłubania na sztuki, przy okazji realnej produkcji czegoś innego. Dlatego to nigdy nie będzie tanie zbytnio.
A twoje skompilowane maszyny są klepane cały czas więc są tańsze na kilogram i tyle.
nowykolekcjoner
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 13 września 2022, 15:30
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: nowykolekcjoner »

Macie jakieś konkretne propozycje na początek przygody ze strzelectwem (na krótką i długą, najlepiej zamek elektroniczny albo biometryczny)? Wielkość, to sprawa drugorzędna.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KudrigY »

Ważniejsze od tego, co możemy polecić, jest pewnie to, co na stanie, czyli fizycznie na sklepie/sklepach, jest w Twojej okolicy. Co z tego, że np. ja mógłbym spokojnie polecić z perspektywy jakościowej MLB 150 z Konsmetalu, jak na moją drugą sztukę czekałem 5 miesiecy (zamiast 3, o których mnie przed zakupem ostrzeżono). Ponoć im zamki elektroniczne "wyszły", i czekali z finalizacją całej partii szaf na ich kolejną dostawę. W rezultacie nie zdążyłem dokupić ammo przed podwyżkami, bo po to była druga szafa dokupowana. Ale jakby to był pierwszy taki zakup, to bym ostro wkurzony chodził, bo wiadomo, pierwsze promesy aż parzą :) No i Konsmetal miałby anty-klienta.

Tak więc weź szafę która fizycznie jest do zakupu i przywiezienia od ręki, przy niższym budżecie, pewnie ze stalpolu, czy konsmetalu, albo coś zagranicznego, jak masz większy budżet. Niech szafa ma zamek elektroniczny, i będzie największa jaką upchasz w planowanej lokalizacji. No i ciesz się hobby.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
Kompost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 95
Rejestracja: 12 września 2014, 01:32
Tematy: 1
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Kompost »

SebastianK pisze: 08 września 2022, 01:58 I kilka cyferek dla Ciebie. Taka normalna szafa waży 120-140 kg. To w cenie materiału z odpadem jest 650-750 zł. Dochodzi Ci laser (ten który wytnie Ci to szybko kosztuje 2 miliony złotych - sam zakup, bez obsługi) zaginarka, warsztat i malowanie - duża powierzchnia blach, malowanie obustronne z podkładem - około 50-60 zł za 1 m2 - policz sobie sam metry na takiej szafie. Realnie wychodzi 23-25 zł za kg wyrobu. To jest po prostu tanio. Zważywszy, że tu są jeszcze koszty reklamy, dystrybucji itp.

Dlatego swoją szafę kupiłem mimo, że mam maszyny i w wyrobach metalowych pracuję od 23 lat.
Ciekawe, już któryś raz dowiaduję się, że przedmiot, który uważałem dotychczas za drogi, jest całkiem rozsądnie wyceniony.
kichu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 06 lipca 2020, 15:53
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: kichu »

Panom dyskontującym ceny tylko na podstawie wzrostów kosztów energii przypominam jeszcze o takich drobiazgach jak coroczny wzrost składek zus, w tym nowej po polski ładzie procentowej składki zdrowotnej która jest facto podwyższeniem stawki podatku dochodowego, a co za tym obniża dochód przedsiębiorcy, płacy minimalnej, kosztów transportu itd.

To wszystko przekłada się na wzrost kosztów ponoszonych przed firmę i no cóż... znajduje swoje odzwierciedlenie w cenie produktu.
SebastianK
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 08 września 2022, 01:06
Tematy: 1
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: SebastianK »

Kompost pisze: 14 września 2022, 00:04
SebastianK pisze: 08 września 2022, 01:58 I kilka cyferek dla Ciebie. Taka normalna szafa waży 120-140 kg. To w cenie materiału z odpadem jest 650-750 zł. Dochodzi Ci laser (ten który wytnie Ci to szybko kosztuje 2 miliony złotych - sam zakup, bez obsługi) zaginarka, warsztat i malowanie - duża powierzchnia blach, malowanie obustronne z podkładem - około 50-60 zł za 1 m2 - policz sobie sam metry na takiej szafie. Realnie wychodzi 23-25 zł za kg wyrobu. To jest po prostu tanio. Zważywszy, że tu są jeszcze koszty reklamy, dystrybucji itp.

Dlatego swoją szafę kupiłem mimo, że mam maszyny i w wyrobach metalowych pracuję od 23 lat.
Ciekawe, już któryś raz dowiaduję się, że przedmiot, który uważałem dotychczas za drogi, jest całkiem rozsądnie wyceniony.
Bo tak to wygląda. Po prostu trzeba na to spojrzeć rozsądnie i trochę znać ceny rzeczy którą się na kupowany przedmiot składają.

Osobiście jak przeczytałem, że kolega tutaj pracuje w firmie gdzie robią cały wyrób (maszynę) za 12,5 zł/kg to pomyślałem czy by mu paru prac nie podrzucić bo to jest cena absurdalna i warto takiej firmie pomóc zbankrutować.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8517
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: duber »

A certyfikat to 5zl kosztuje?
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
nowykolekcjoner
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 13 września 2022, 15:30
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: nowykolekcjoner »

W przeliczeniu na szafę, to 24,50 netto. Zobacz sobie koszty certyfikacji na stronie. Oczywiście, jeszcze trzeba szafę wysłać, zatwierdzić dokumenty itd., ale to w każdej branży są formalności. Widzisz róźnicę, koszt szafy 2400 koszt certyfikatu ~24 zł, to 1%. Przypuszczalnie pakowanie jest droższe.
ELmisza
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 29 lipca 2022, 11:07
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: ELmisza »

Próbował ktoś wykleić sejf pianką/gąbką żeby zredukować hałas brzęczącej blachy ?
Może jakieś inne patenty ?
Awatar użytkownika
roniin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 22 września 2015, 20:05
Tematy: 2
Lokalizacja: SGL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: roniin »

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”