Testowaliśmy:
VORTEX Optix 3-9x40
VORTEX Optix 4-12x40
VORTEX VIPER 3-15x44
VORTEX VIPER PST 5-25x50
VORTEX VIPER PST 1-6x24
VORTEX VIPER II PST 2-10x32
Zgodnie z umową ze Sponsorem opis i subiektywne uwagi opiszę wkrótce.
|
|
Nowe VORTEX'yModerator: Moderatorzy wiatrówkowi
Nowe VORTEX'yDzięki uprzejmości Jarka 'Czaputka' Majdy mieliśmy z Krzyśkiem okazję pobawić się przez kilka tygodni nowymi produktami firmy VORTEX.
Testowaliśmy: VORTEX Optix 3-9x40 VORTEX Optix 4-12x40 VORTEX VIPER 3-15x44 VORTEX VIPER PST 5-25x50 VORTEX VIPER PST 1-6x24 VORTEX VIPER II PST 2-10x32 Zgodnie z umową ze Sponsorem opis i subiektywne uwagi opiszę wkrótce. ----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Re: Nowe VORTEX'yTo może proste pytanie na początek. Ja wpisuję Vortex Optix i dalej cyferki to wyskakują crossfire czy diamontback. Czy te Wasze to inne bo nie widzę samych nazw Optix tylko powiązane z innymi nazwami.
Steyr Evo 10 E
BMK 40 + Burris Timberline 4.5-14x32 Jastrząb Elizówka
Re: Nowe VORTEX'yObstawiam, że 2 pierwsze (na zdjęciu 4 i 2 od góry) to nowe Diamondback Tactical 3-9x40 i 4-12x40.
Ja z miłą chęcią poczytam o Viper PST Gen II 2-10x32, 3-15x44 i 5-25x50. Wydają się bardzo ciekawe
Ostatnio zmieniony 31 maja 2017, 20:03 przez kłapek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am
Re: Nowe VORTEX'ya z miłą chęcią poczytam o Viper PST Gen II 2-10x32, zwłaszcza w porównaniu z Gen 1
pod drzewem, dzis to wszystko zacznie się....
Re: Nowe VORTEX'yJak już koncert życzeń to ja poproszę o opinię, która do HFT?
Steyr Evo 10 E
BMK 40 + Burris Timberline 4.5-14x32 Jastrząb Elizówka
Re: Nowe VORTEX'yO ile VIPER jest opisany ![]() o tyle 3-9x40 i 4-12x40 nie mają 'nazwy własnej' a lupki dostałem bez pudełek więc wolałem nie tworzyć nic od siebie ![]() ----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Opisy lunet na stronie dystrybutoraLuneta celownicza Vortex Diamondback Tactical 3-9x40
http://kolba.pl/luneta-celownicza-vorte ... 34588.html Luneta celownicza Vortex Diamondback Tactical 4-12x40 http://kolba.pl/luneta-celownicza-vorte ... 34589.html Luneta celownicza Vortex Viper PST II 1-6x24 http://kolba.pl/luneta-celownicza-vorte ... 26255.html Luneta celownicza Vortex Viper PST II 2-10x32 FFP http://kolba.pl/luneta-celownicza-vorte ... 33622.html Luneta celownicza Vortex Viper PST II 3-15x44 FFP http://kolba.pl/luneta-celownicza-vorte ... 33624.html Luneta celownicza Vortex Viper PST II 5-25x50 FFP http://kolba.pl/luneta-celownicza-vorte ... 33626.html
Re: Nowe VORTEX'yPaweł, chyba będziemy musieli porozmawiać o tych Vortex'ach, podczas rozmów Polaków wieczornych, podczas zawodów w Łazach. Strasznie ciekaw jestem opinii, zresztą mój Kolega "Vortex'owiec", pewnie też.
Re: Nowe VORTEX'yFajne te filmy ale to typowe reklamy więc nie ma się co spodziewać całkowitej prawdy a może inaczej całkowitego obiektywizmu. Zdecydowanie wolałbym poznać opinię Pawła który z Vortexami ma już do czynienia długie lata i chyba ma pierwszą wersję Vortexa PST 2,5-10x32. Więc może porównać która wersja jest "lepsza".
Szkoda, że nie będzie mnie na MMP ale niestety sprawy zdrowotne w rodzinie całkowicie mnie zablokowały.
Re: Nowe VORTEX'yPrzepraszam, że tak to długo trwało ale nie chciałem pisać o celownikach pod wpływem chwilowych emocji. Notowałem sobie uwagi i przemyślenia. Niektóre po kilku dniach. Wracałem do lupek by potwierdzić lub zaprzeczyć swoim wrażeniom.
Zacznę od początku czyli podziękowania Jarkowi „Czaputkowi” za możliwość bawienia się prze kilka tygodni sprzętem, który miał przywieszkę ‘Nowość’. Ogólnie tych pięć celowników podzielę na dwie, a w zasadzie trzy – dla mnie – odmienne grupy. Dwa pierwsze, umownie nazwane prze mnie ‘budżetowymi’ to: Vortex Diamondback Tactical 3-9x40 oraz Vortex Diamondback Tactical 4-12x40. Oba pozbawione regulacji AO. Pierwszy kompaktowy, w pierwszej chwili narzuciło mi się porównanie do popularnego DOC’a ale ten mógłby co najwyżej nosić za nim zakrywki . Lekka, fajna lupka z calowym tubusem. Siatka VMR-1 ładna, cienka z ‘podpórkami, które lubię. I nie ja jeden. Dlaczego DOC mógłby nosić za nią zakrywki? Szkła! Już w poprzedniej serii Diamondback wielu z nas spodobały się przejrzyste, bez zbytnich przebarwień soczewki Vortex’ów. Tutaj nadal jest to utrzymane. Więcej powiem – subiektywnie – są ładniejsze. Wieżyczki klasyczne, kliki twarde i przewidywalne. Paralaksa mała, dająca o sobie znać półksiężycami. Drugi 4-12x40, ‘poważniejszy. I to z racji długości no i powiększenia. Dla wielu x10 to granica przyzwoitości choć spokojnie można strzelać na x8 czy x9. Przypomniał mi mojego BE4200 choć paralaksą nieco od niego odstaje. Za to szkła lepsze zdecydowanie. Widomo BE4200 ma już swoje lata. In minus u obu: ostrzą od 40-50 metrów. Stąd trudno mi było ocenić jaka będzie głębia ostrości po przefocusowaniu, które wydaje się być łatwe. Teraz specialite de la maison czyli to co ‘tygryski’ lubią najbardziej: dwie nowe Żmijki: Vortex Viper PST II 2-10x32 FFP i Vortex Viper PST II 3-15x44 FFP. Niestety w tym momencie popadłem w schizofrenię….. Mam od jakiegoś czasu pierwszą generację Vortex Viper PST II 2-10x32 FFP i nie ukrywam, że oczekiwałem polepszenia Bardzo Dobrego. Zarówno ja jak i koledzy, którzy mają pierwszy wypust tego celownika po spojrzeniu przez niego mieliśmy…dziwne miny. Jakoś nikomu nie chciało się wierzyć, że można popsuć Coś Dobrego. Zastanawiałem się jak to się stało i chyba wiem. Jakiś Bardzo Mądry Konstruktor zdecydował o przeniesieniu pokrętła podświetlenia krzyża z okularu na pokrętło AO. Teraz moje domysły: uległa zmianie konstrukcja okularu wraz z pokrętłami zoom i korekty dioptrii. Efekt: celownik, który miał bardzo mały błąd paralaksy przeszedł do kategorii: mały błąd paralaksy. Jeżeli do tego dodać nowe wieże, które są wielkie i niskie, zdublowanie AO i podświetlenia na jednym pokrętle co - zwłaszcza w nHFT w nocy – może powodować przestawienia AO otrzymujemy - moim zdaniem - niestety gorszy wyrób. Ostrzenie dystansu pozostało podobne jak w protoplaści ale jak wiecie część z nas przefocusowała celowniki a część strzela bez zmian i ten parametr jest czysto subiektywny. Pole widzenia i szkła są identyczne – przynajmniej ja nie widzę istotnej różnicy. Żeby nie było tak smutno bardzo in plus zaskoczył mnie Viper PST II 3-15x44 FFP. Pierwszy raz miałem z nim do czynienia w Kolibkach, gdzie Jarek strzelał z niego Sylwetki. Przyznam szczerze, że to pierwszy w mojej karierze zawodnika HFT celownik, którym można bezproblemowo strzelać tor na x15. Na minimalnym AO ostrzy od 10-12 metra. Błąd paralaksy na poziomie mojej lupki. Co więcej: miałem egzemplarz z bardzo ciekawie ‘uzupełnioną’ siatką gdzie pod krzyżem dodano delikatne kropki w pół i dotach znakomicie pomagające w poprawkach na wiatr. Szczerze mówiąc już w Kolibkach chciałem powiedzieć ‘kupione’ ale kiedy Jarek podał cenę…… Cóż. Może kiedyś. Przepraszam, że nie wypowiem się o dwóch pozostałych VORTEX’ach Vortex Viper PST II 1-6x24 oraz Vortex Viper PST II 5-25x50 FFP. Nie mam ich po pierwsze z czym porównać a po drugie nie bardzo pasują do tego z czym mam styczność czyli HFT. Dodam tylko, że szkła są bardzo ładne i obraz bez przekłamań. ----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Re: Nowe VORTEX'ySorry ale nie mogłem się powstrzymać.
1249PLN vs 499PLN Ekspert ze mnie żaden, nie znam się na optyce ale jak już porównywać to sprzęt o podobnej klasie/cenie. HW50S 7.5J
Re: Nowe VORTEX'yOczywiście, że klasa inna ale DOC-a zna każdy i jest to najpopularniejsza dobra lupka bez AO więc łatwo sobie uświadomić różnicę i podjąć wstępną decyzję o zakupie. A cena za 3-9x40 to około 900 zł. Jeśli jest dwa razy droższa to przynajmniej dwa razy lepsza. Niektóre lupki za 1000+ nie są tego warte.
Steyr Evo 10 E
BMK 40 + Burris Timberline 4.5-14x32 Jastrząb Elizówka
Re: Nowe VORTEX'yLunety (Diamondbacki i PST II 2-10x32/3-15x44) będzie można obejrzeć osobiście na zawodach Pucharu Hunterów i Polsko-Czeskiego (Dzierżno 11.11 - 12.11). Chciałem zabrać je na zawody PFTA do Jachranki, ale niestety do końca października lunety będą pokazywane na targach i nie ma możliwości ich wypożyczenia
Re: Nowe VORTEX'yCzy Koledzy mogliby napisac pare slow na temat VORTEX DIAMONDBACK 3.5-10X50M V-PLEX...???
Jest to moj pierwszy Vortex w zyciu... i nie mam go z czym porownac... tzn. inaczej... wszystko co mialem do tej pory jest zupelnie inne i nie bardzo porownywalne... dlatego cenie bardzo opinie osob ktore, "siedza" ze tak sie wyraze w Vortexach- maja porownainie i moga napisac cos obiektywnie... ze swojego doswiadczenia.... Z gory wielkie dzieki... Guns have two enemies politicians and rust.
|
|