Mosin

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

P99
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mosin

Post autor: P99 »

strzelać na 100-200m, czasami na zawody wziąć

Tak jak pisałem, chodzi mi o celność, bez optyki.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2018, 08:40 przez P99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przemyslawkolakowski
Reactions:
Tematy: 16

Post autor: przemyslawkolakowski »

Co do celności powinno być podobnie.Mi jakoś nie leżą remonty a z drugiej strony Mosin musi być ruski :-D
Ale to wyłącznie moje prywatne odczucie.
Jak masz możliwość obejrzeć je , to bierz tego który Ci się bardziej będzie podobał.
Przemek
Awatar użytkownika
PMB
Reactions:
Tematy: 42

Post autor: PMB »

Pierwszy z nich jest produkcji węgierskiej a drugi radziecki z Iżewska.
Swoją drogą trochę skromne te opisy sprzedawców - przy węgierskim brak wskazania kraju produkcji, ani słowa co do ewentualnej zgodności numerycznej ( w Iżewskim tzw. wymuszona, z nabitymi nowymi numerami dna magazynka ), ukompletowania ( przy węgierskim wyłożenie zdjęcia bagnetu może sugerować że jest w komplecie ale nie musi ).
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
metan
Reactions:

Post autor: metan »

Sam mam 2 moski jeden buss 7,62x53R (w sumie to x54R) drugi jakas wariacja na wzorze 44, w jednym przewod lufy nie za ciekawy,oba po mysliwym ktory mowil ze kuli mu nie trzymaja,po konkretnym doczyszczeniu i zrobieniu korony okazuje sie ze ten bez lufy na 100m klepie wszystko w srednicy 10cm (tak wiem dla wiekszosci osob to zadne skupienie)jednak dla mnie na tanie strzelanie chinska konserwa po 1,20 jest ok.Drugi natomiast obrazil sie na konserwe i lubi tylko barnaul 13,2gr.Wyjasni mi ktos jak to mozliwe ze lekka 9gramowa kula z konserwy a 13gramowy barnaul to na 100m 25cm roznicy i o dziwo ciezka lokuje sie wyzej na tarczy,nie powinno byc odwrotnie ?Wiadomo o mosinie jest ogromna ilosc zlych komentarzy,ale jak na taka konstrukcje tyle lat uzytkowania w roznych warunkach i strzelaniu z roznej amunicji to uwazam ze nie jest taki zly,brakuje mi jeszcze owg przerabianego na 308.Chetnie zobaczylbym go w swojej szafie,nie ze wzgledu na jego wlasciwosci strzeleckie,ale dla trzymania go od tak.Teraz ciekawostka,mosiny typowo wojskowe,a przerabiane na mysliwskie to calkiem inna bajka,proponuje wziasc kiedys i porownac prace spustu w jednym i drugim,prace mechanizmow,skladnosc do strzalu,czy tez rodzaje bezpiecznikow.Oczywiscie wiadomo nigdy nie bedzie to tikka,czy blazer,ale czego oczekiwac od broni ktora kosztuje takie pieniadze,poprostu strzelac ,strzelac i jeszcze raz strzelac,nie martwiac sie ze zaraz cos sie wys...a i bedzie kosztowalo nie wiadomo jaki hajs.A jak juz calkowicie sie rozsypie to tez nie szkoda :-D .W czasach gdy konstruktorzy kreslili mosina na tablicach,inaczej byly postrzegane rozne rzeczy i nie ma porownywac dzisiejszych konstrukcji z nimi,bo moze ktos za 100 lat powie ze dzisiejsza bron to gown.. w porownaniu z tym co oni obecnie maja,bo w 2018 dobre skupienie to 1MOA,a obecnie to dziura w dziure to standard.Mosin mial trafic cel wielkosci ludzkiej glowy i uwierzcie ze trafi,takie byly zalozenia,nic wiecej nie bylo potrzebne na owe czasy,a ze czasy sie zmieniaja to i ludzie maja wieksze wymagania co do kultury pracy,precyzji i nie dotyczy to tylko broni
goostav
Reactions:
Tematy: 14

Post autor: goostav »

metan pisze:...Wyjasni mi ktos jak to mozliwe ze lekka 9gramowa kula z konserwy a 13gramowy barnaul to na 100m 25cm roznicy i o dziwo ciezka lokuje sie wyzej na tarczy,nie powinno byc odwrotnie ?....
Zarówno pociski jak i lufy maja tolerancję. Lufa może być większa „grubsza” o + 0.08mma pocisk mniejszy „cieńszy” czyli -0.08mm. Lufa do mosina 7.62x54R w wymiarze bez tolerancji ma średnicę 7.92mm, pocisk zaś 7.87 lub 7.92mm Jak widzisz można mieć w skrajnych wypadkach komplet który jest spasowany, lub „przedmuch” 0.16mm (po 0.08mm z każdej strony), lub coś pomiędzy tymi. Teraz w zależności od kalibru lufy i pocisku uzyskasz różne prędkości i czasem może tak się zdarzyć jak piszesz. Też mam mosina wz. 44, z Radomia, w pełni zgodny numerycznie i praktycznie nówka. Dodatkowo kupiłem go z montażem i lunetą PU, chociaz to już nie jest oryginalna kombinacja. Uważam dokładnie jak Ty, że tylko strzelać z tego i się cieszyć, tym bardziej, że amunicja jest do kupienia w cenie pistoletowej. Z amunicji elaborowanej na pociskach sierry stałe skupienie 2-3cm/100m Strzelałem z tego też na 300 i 450m, z polskiej puszkowej amunicji mieściłem się w kartce A4 i A3 Jak będę na długiej strzelnicy to poróbuję postrzelać do gongu 30cm tak na 300-400m.
Pozdrawiam
22lr, 9para, 7.62x25, 7.62x54, 8x57JS,30-06 Spr, 308Win, 7-08rem, 223rem, łuk, proca i wiatrówka.
metan
Reactions:

Post autor: metan »

To co piszesz moze miec sens.Az z ciekawosci wezne mikrometr i zmierze srednice pociskow,moze cos to wyjasni.Przy strzelaniu z chinczyka 7,62x53R,kazdy patrzyl jak strzelam,bo ogien z lufy szedl takie przedmuchy byly,ale mierzac srednice ruskiego 54 a 53 chinczyka to rzeczywiscie byla roznica w srednicy,chinol byl mniejszy,ale i tak miescilem sie w gong 50cm na 100m :-D szkoda ze nikt nie elaboruje u mnie amunicji,ciekawy jestem jak by zachowywal sie na powtarzalnej nawazce i "szczelniejszym pocisku"
raf07
Reactions:

Post autor: raf07 »

Można robić z elaborowanej nawet ładne skupienia, tarcza na 100m 5 strzałów mosin 91/30

https://postimg.org/image/4rcghhcn3/
raf07
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Reactions:
Tematy: 3

Post autor: Prince i Bowie »

Mam pytanie, jak wyciągnąć muszkę? Chodzi mi o sam pin, chcę wymienić na wyższy
Zygfryd1
Reactions:

Post autor: Zygfryd1 »

Cześć,

Trzeba wysunąć całą muszkę i wysunąć pin od strony podstawy - od spodu.

Tak jeszcze z ciekawości.

Czy ktoś wie gdzie można kupić oryginalny przyrząd do ustawiania muszki w radomskim Mosinie? Będę teraz dorabiał, ale chętnie kupiłbym oryginał. Niestety, ale te od rosyjskich nie pasują.
Sam karabin jest super.
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Reactions:

Dzieki, tak zrobie
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Reactions:

Mój mosin bił za wysoko (o około 30 cm na 100m). Z obliczeń wyszło mi, że powinienem podnieść muszkę o ok. 1,8mm. Dałem z zapasem około 2,3mm i doszlifuję. Usunąłem oryginalny słupek (wysokość 13mm) i wsadziłem trzonek od wiertła 2,5mm którego końcówkę podgrzałem palnikiem i rozklepałem na kształt łopatki. Nabiłem w obsadę muszki, siedzi ciasno i pewnie, jutro będę przystrzeliwał.
Awatar użytkownika
HANS13
Reactions:
Tematy: 4

Post autor: HANS13 »

Zibi70 pisze: 13 grudnia 2016, 11:45 Podłączając się pod temat...
Czy ktoś z kolegów ma ustrojstwo do regulacji przesunięcia muszki? Coś takiego...
Obrazek

Wypożyczyłbym - pokrywając oczywiście koszty.
Nie oryginał, ale można wypróbować ;)

https://pl.aliexpress.com/item/1005001816712756.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.48505c0fjU7Jfb
Obrazek
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Reactions:

Kombinuję moim mosinem 91/30. Chcę wycisnąć z niego ile się da jeśli chodzi o celność. Zrobiłem na razie moda ze szmatką (jest delikatna poprawa), teraz kombinuję z amunicją. Wygląda to tak jak poniżej, górna tarcza: amunicja STV. Dolna - moja amunicja na pociskach z 308 Win 150 gn (czyli ciut poniżej kalibru) - jak na razie najlepsza partia jaką ukręciłęm. Strzelane na 100m z muchy i szczerbiny.
Obrazek

Pojawił się ciekawy efekt uboczny po podniesieniu słupka w muszce, mianowicie jeśli strzelę kilka razy gorące powietrze ogrzewane przez lufę faluje w osłonie muszki... słabo widać cel (za mała szczelina pomiędzy słupkiem a osłoną)
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Reactions:

Jeden odskok z mojej winy. Skupienie jak poniżej. Strzelane jak poprzednio na 100m z muszki i szczerbinki. Pociski Sierra pro hunter 180 gn, Dla mnie bomba

Obrazek
Awatar użytkownika
mg schutze
Reactions:

Post autor: mg schutze »

Kiedyś ten typ robił klucze do regulacji.
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/10Mlx/
.22, .223, .308, 5,45x39, 7,62x39, 7,62x54R, 7,92x57, 12 GA, 7,62x25, 9x18, 9x19, .45 ACP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”