Pistolet match PPN 10m

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: TommyT »

Ale jeśli nie strzelał, to równie dobrze może to być wywalenie kasy.
Do autora tematu: IMHO, tak jak już inni radzili
1. idź BEZ własnego sprzętu, zobacz czy Ci się spodoba. Po wizycie będziesz wiedział więcej.
2. jeśli już MUSISZ coś mieć swojego - kup używany pistolet wyczynowy. Jeśli Ci "nie siądzie" odsprzedaż z mniejszą stratą niż kupując nowe "wynalazki".
nitro i powietrze
blachaxxx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 01 czerwca 2022, 19:57
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: blachaxxx »

A z nowych co kupic w najtańszej opcji?
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: variag »

Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: TommyT »

Tu masz prawie w budżecie:
https://serwiswiatrowy.pl/pl/p/Hammerli ... czny-/1858
To pistolet szkoleniowy - taki baardzo entry level, ale można już coś się bawić.
nitro i powietrze
Awatar użytkownika
Cokpit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 13 lipca 2021, 16:23
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Cokpit »

Koledzy w klubie mają tego Hammerli SP20 Pro, używają i chwalą.
Pół roku temu kupowali za około 4k PLN.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2020
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Dexter »

To czy się chwali czy nie zależy głównie od porównania jakie się ma. W zasadzie każdy możliwy sprzęt, z dowolnej półki cenowej i jakościowej jest chwalony przez użytkowników/posiadaczy. Ja go używałem (no, w sensie- użyłem, raz, z ciekawości) i nie chwalę :), twoi znajomi używają i chwalą. Wszystko rozbija się o wartość opinii i jej ocenę. Ile jest warta jedna opinia a ile druga, która jest na ile wiarygodna.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: rokada »

TommyT pisze: 30 stycznia 2023, 12:11 Tu masz prawie w budżecie:
https://serwiswiatrowy.pl/pl/p/Hammerli ... czny-/1858
Za cenę delikatnie niższą niż podana na tej stronie kupiłem na jesieni FWB P44 z dwoma kartuszami (jeden ważny bodajże do 2031 czy 2032) i niedużą butlą stalową.
Gdy zastanawiałem się, co sobie kupić, strzelałem kilku pistoletów Steyr i FWB. Strzelałem także z tego AP20 Pro) i wydał mi się niewart swojej sklepowej ceny w porównaniu do tego, co prezentują sobą używane pistolety wyższej klasy w podobnych cenach. Czułem różnicę - fakt, subiektywną - w tzw. kulturze pracy, ale różnice w jakości wykonania i możliwościach regulacji są już różnicami obiektywnymi.

Piszę to po to, żeby zwrócić uwagę na fakt, że jeśli mówimy o kwocie poziomu 5k, to ewentualne pozbycie się kupionego za nią AP20 Pro będzie raczej nieuchronnie związane ze stratą finansową (i to pewnie niemałą), natomiast pozbycie się kupionego za nią używanego pistoletu z wysokiej półki ma szansę nie przynieść żadnej straty lub wręcz przynieść zysk (jeśli będziemy liczyli bez uwzględniania inflacji).
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: variag »

Za cenę delikatnie niższą niż podana na tej stronie kupiłem na jesieni FWB P44 z dwoma kartuszami (jeden ważny bodajże do 2031 czy 2032) i niedużą butlą stalową.
Czy kupiłeś go na swoje pierwsze w życiu strzelanie z pistoletu pneumatycznego? Bo autor tematu szuka czegoś na swoją "pierwszą randkę".
A temat jest w sam raz do piaskownicy ;laughing:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: TommyT »

@rokada - ale przecież to napisałem:
TommyT pisze: 30 stycznia 2023, 10:592. jeśli już MUSISZ coś mieć swojego - kup używany pistolet wyczynowy. Jeśli Ci "nie siądzie" odsprzedaż z mniejszą stratą niż kupując nowe "wynalazki".
Ale skoro kolega pyta o nowe:
blachaxxx pisze: 30 stycznia 2023, 11:11 A z nowych co kupic w najtańszej opcji?
w sumie - chyba już wszystkie argumenty zostały ze 3 razy powtórzone - więc ... :583:
nitro i powietrze
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: MarcinKr »

@Cokpit
Przepraszam za przekręcenie twojego nicka.

Piszesz po raz kolejny: 'Powtarzalność pracy spustu w poszczególnych wyprodukowanych sztukach - w firmach FWB, Walther, Steyr jakość wykonania i powtarzalność takiej samy pracy spusty, rączki ładowania będzie na wyższym poziomie niż w chińskim Artemis'. Więc pytam dlaczego? Czy miałeś go kiedykolwiek w ręce lub możesz przytoczyć jakiś pomiar oporów który to wskaże? Tak jak pisałem praca rączki jest kiepska i dziwna, praca spustu taka jak innych mechaników. Nie ma różnic czy tego chcesz czy nie.

Nie wiem nic na temat założonych sprężyn. Widocznie w niektórych egzemplarzach trzeba obrócić. Moje pytanie do ciebie - co się wtedy konkretnie zmieni?

No czyli regulacja spustu taka sama jak w przytoczonym FWB, znacznie lepsza niż w Morini, gorsza niż w Walther. To wada?

Tu właśnie pytałem - co oznacza niepowtarzalna praca? Opor spustu zmienia się że strzału na strzał? Prędkość srutu? Punkt trafienia (tu akurat mój prywatny test wykazał pewne słabości i pewnie strzelając tym finały IO można stracić parę 0,0 po przecinku)? Co się zmienia po przeróbkach i w jak znaczny sposób?

Oczywiście jest dry fire.

Chętnie porozmawiam o konkretach i liczbach, pewnie pomogłoby mi to też w podjęciu decyzji o ewentualnych poprawkach czy udoskonaleniach.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: rokada »

variag pisze: 30 stycznia 2023, 18:32
Za cenę delikatnie niższą niż podana na tej stronie kupiłem na jesieni FWB P44 z dwoma kartuszami (jeden ważny bodajże do 2031 czy 2032) i niedużą butlą stalową.
Czy kupiłeś go na swoje pierwsze w życiu strzelanie z pistoletu pneumatycznego?
Oczywiście, że nie. Po pierwsze, napisałem wyraźnie, że przed zakupem testowałem kilka typów. Po drugie, noże i nie jestem geniuszem, ale na pewno nie jestem matołem ;)
variag pisze: 30 stycznia 2023, 18:32 Bo autor tematu szuka czegoś na swoją "pierwszą randkę".
Na pierwszą randkę - przynajmniej w naszym kręgu kulturowym - idzie się raczej z kandydatką na żonę, a nie już z żoną. A autor napisał tak:
Witam co kupić za około plus minus 5tys pln
Chodzi mi o sprzet nowy.
[...]
Ewentulanie większa inwestycja aby później nie było problemu z odsprzedaza.
Czyli chce się żenić (chce kupić), a nie pójść na randkę. Ożenek bez wcześniejszego randkowania jest dość ryzykownym sposobem na życie, więc zakładam, że pytający już sobie porandkował i teraz szuka poważniejszego - skoro budżet to 5k+ - związku. Czyli niekoniecznie Steyr evo 10, Walther LP 500 Expert czy FWB P8X, ale raczej nie IŻ 46M.

Autor wątku napisał wyraźnie: cena to okolice 5k lub więcej, i że chciałby uniknąć problemów z odsprzedażą (co zinterpretowałem jako "jak najmniej stracić w przypadku późniejszej odsprzedaży"). Moim zdaniem zakup używanego pistoletu z górnej półki ma szanse zmieścić się w podanym budżecie i zminimalizować straty przy ewentualnej sprzedaży. Natomiast, jak już parę osób napisało, kupno nówki "w ciemno" jest znakomitym sposobem zwiekszenia ryzyka straty (tym większej, im droższa ta nówka).

Całą tą dyskusję powinno się było zacząć od sakramentalnych pytań:
- Strzelasz już "tarczowo" z jakiegoś pistoletu?
- Jeśli tak, to na jakim poziomie są wyniki?
Bez tej wiedzy można co najwyżej uprawiać "doradztwo ogólne" (co ma ograniczony sens, i zresztą zostało to w tym wątku wykazane)...
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: TommyT »

Panowie - mam wrażenie, że pytania kol. @blachaxxx nie są Wam do niczego potrzebne :-D ;laughing:
nitro i powietrze
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Yurko »

Tak, tylko że kolega postawił bardzo wysokie wymagania: Nowy ze sklepu za ok 5000...

Nie wiem, czy to ma być polski sklep, ale nawet w niemieckim LP500 "basic" nie znajdzie się raczej poniżej 5600 a Tesro 6400 (i to bez kosztów) :-/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Mateusz70 »

TommyT pisze: 30 stycznia 2023, 21:10 Panowie - mam wrażenie, że pytania kol. @blachaxxx nie są Wam do niczego potrzebne :-D ;laughing:
Jak to bywa, wystarczy punkt zaczepienia, by pisać o tym, co kto chce powiedzieć. Jak gdzieś czytałem na forum: "świstak siedzi i robi notatki". Mniejsza o świstaka, kol. @blachaxxx jest już chyba nieźle zdezorientowany. Powtórzę swoje zdanie, że do 5 tys. złotych można jeszcze kupić przyzwoity pistolet bocznego zapłonu. O zabytkowych, niegdyś używanych na zawodach pneumatykach CO2, szkoda pisać. Zaproponować jakieś tańsze PCP, to jeszcze okaże się, że nie jest dość dobre. Czasem też mi szkoda, że kiedyś IŻ-46 M nie kupiłem. To wyczynowe PCA. Nie ma co już marudzić. Szkoda, że kol. @blachaxxx z 10 lat temu nie zainteresował się tematem.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2020
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Dexter »

Ale co Ty masz z tym bocznym zapłonem jak jesteśmy w dziale pneumatycznym i gość pyta o pneumatyka?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”