Reximex Lyra
Moderatorzy: Jka, Moderatorzy wiatrówkowi
-
jurek40b
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 3182
- Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
- Tematy: 115
- Lokalizacja: Otmuchów
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Senio da się zrobić, żebym mógł samemu przekładać? Czy to musi fachowiec na stałe zmienić?
Większa kuzynka kruszynki daje radę
- Senio
- Moderator globalny

- Reactions:
- Posty: 10190
- Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
- Tematy: 322
- Lokalizacja: Koło.wlkp
- Grupa: Moderatorzy globalni
Re: Reximex Lyra
Ja jestem od sprężyn, ale raczej się da bo tam nie ma nic skomplikowanego. Jedynie co , to dosyłacz może być jeszcze inny. Poczytaj gdzieś o tym. Może na YT coś znajdziesz.
4.5 .44 .45 www.airgunservice.pl
-
jurek40b
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 3182
- Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
- Tematy: 115
- Lokalizacja: Otmuchów
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Wydaję mi się, że dwie wiatrówki to chyba lepszy pomysł. Mam dwóch synów, którzy lubią strzelać. Dziś pojechaliśmy postrzelać. Nie dopchałem się. Jak się dosiedli do Lyry. Jeden lądował magazynki, drugi strzelał. Każdy po dwa magazynki. I zmiana. Możecie wierzyć lub nie. Na szczęście zmarzło się nam. W naprawdę godzinę poszło chyba z 200 śrutów. Tylko przy tankowaniu powietrza musiałem uczestniczyć. Chłopaki stwierdzili, że lubią PCP. Tłukli najpierw w puszki i denka puszek na 50m. A potem mnie zaskoczyli. Postawili kulochwyt na 50m, sprawdzili dokładny punkt trafienia. Ustawili zakrętki pet. I się zaczęło. "Zjedli" mnie bez popijania. W sprężynie miałem przewagę doświadczenia. W PCP przegrałem z kretesem. Na razie wystarczy mi jeden karabinek. Ale ustalanie zasad musi być 

Większa kuzynka kruszynki daje radę
-
jurek40b
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 3182
- Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
- Tematy: 115
- Lokalizacja: Otmuchów
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Na Facebooku facet napisał, że ma Lyre z poprawioną wkładką jednostrzalową. Czy jemu to się zdaje czy nowsze mają już poprawioną?
Większa kuzynka kruszynki daje radę
-
wiki09
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 654
- Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
- Tematy: 6
- Lokalizacja: Gdynia
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Może chodziło o zamiennik, druk.
Jeśli chcesz skontaktuję Cię, ze znajomym, który tak właśnie ma.
Niech powie dokładnie, co i jak.
Jeśli chcesz skontaktuję Cię, ze znajomym, który tak właśnie ma.
Niech powie dokładnie, co i jak.
- c-o-n
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 353
- Rejestracja: 06 stycznia 2015, 12:24
- Tematy: 32
- Lokalizacja: Kraków
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- Kontakt:
Re: Reximex Lyra
Czy wam też takie prędkości fabrycznie dają w okolicy 229 m/s i power button na maxa?
-
vanhouten.cz
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 36
- Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
- Tematy: 1
- Lokalizacja: Bohumín, CZ
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Zdecydowanie nie. Jeśli masz zainstalowany zawór FAC High Power, to z Exact powinieneś osiągać około 30 dżuli. Z JSB Heavy osiągnąłem około 34 J (315 m/s), a gdy użyłem JSB Beast (1,050 g), energia wynosiła około 37 J.
To ja pisałem do Ciebie na YouTube o ściskaniu śrutów w magazynku i o tym, że najlepsze są 4,53 mm (54). Chciałem tam wrzucić też jakieś zdjęcia, ale YouTube je usuwa. Jednak w tym wątku na forum jest chyba wszystko. Tutaj jeszcze wrzucam tarczę na 42 metry z tymi 4,53 (54) przy 16 J. Zszywka ma ok 13mm
https://ibb.co/rKq9V10V
To ja pisałem do Ciebie na YouTube o ściskaniu śrutów w magazynku i o tym, że najlepsze są 4,53 mm (54). Chciałem tam wrzucić też jakieś zdjęcia, ale YouTube je usuwa. Jednak w tym wątku na forum jest chyba wszystko. Tutaj jeszcze wrzucam tarczę na 42 metry z tymi 4,53 (54) przy 16 J. Zszywka ma ok 13mm
https://ibb.co/rKq9V10V
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2026, 15:09 przez vanhouten.cz, łącznie zmieniany 1 raz.
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
- c-o-n
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 353
- Rejestracja: 06 stycznia 2015, 12:24
- Tematy: 32
- Lokalizacja: Kraków
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- Kontakt:
Re: Reximex Lyra
Cenna uwaga z tym magazynkiem, dziekuje. Nie zawsze wylapie wszystkie detale i dopiero w komentarzach wychodzi.
Na przyszlosc nie bede strzelal z magazynkiem na skupienie jak sie da i ewentualnie strzelanie z magazynkiem zostawie to na oddzielny blok.
W drugiej strony... garstka ludzi oglada, a koszty odcinkow gigantyczne.
Na przyszlosc nie bede strzelal z magazynkiem na skupienie jak sie da i ewentualnie strzelanie z magazynkiem zostawie to na oddzielny blok.
W drugiej strony... garstka ludzi oglada, a koszty odcinkow gigantyczne.
- Adonai21
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 16
- Rejestracja: 29 lipca 2022, 12:50
- Tematy: 1
- Lokalizacja: Brodnica
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Jedyne magazynki, które nie kaleczą śrutu to te bez sprężynki naciągu. Znajdziesz takie m. in. w air arms s410, aa s510 albo fx wildcat MK1 i MK2. Magazynek obraca się przy przeładowaniu dzięki ząbkowi, który go popycha. Reszta magazynków z artemisów, reximexów i podobnych będzie psuła sukienki śrutu. Szczególnie tej pierwszej sztuki, którą wkładasz jako blokada naciągu. Podobno da się temu zapobiec wkładając słabszą sprężynkę naciągu magazynka ale przy dostępności wkładek jednostrzałowych lepiej jednak strzelać z wkładki.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2026, 13:34 przez Adonai21, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr ///m challenge hft + Optisan CP 3-12x32 
- Kacper_Potocki
- Zasłużony dla forum

- Reactions:
- Posty: 3063
- Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
- Tematy: 53
- Lokalizacja: Kęty
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- Kontakt:
Re: Reximex Lyra
Jeszcze KalibrGun Cricket 
FWB C20 | Diana 75 HFT | Diana 75 BR25 | Walther LG400 BR25 | Walther LG400 BR50
- Adonai21
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 16
- Rejestracja: 29 lipca 2022, 12:50
- Tematy: 1
- Lokalizacja: Brodnica
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Wydaje mi się, że Walther Rotex też ma taki system :D
Steyr ///m challenge hft + Optisan CP 3-12x32 
- c-o-n
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 353
- Rejestracja: 06 stycznia 2015, 12:24
- Tematy: 32
- Lokalizacja: Kraków
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- Kontakt:
-
vanhouten.cz
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 36
- Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
- Tematy: 1
- Lokalizacja: Bohumín, CZ
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Zpróbuj Exact Heavy, te nie odkształcają się tak bardzo, moim zdaniem różnica będzie widoczna od razu.c-o-n pisze: ↑20 kwietnia 2026, 13:04 Cenna uwaga z tym magazynkiem, dziekuje. Nie zawsze wylapie wszystkie detale i dopiero w komentarzach wychodzi.
Na przyszlosc nie bede strzelal z magazynkiem na skupienie jak sie da i ewentualnie strzelanie z magazynkiem zostawie to na oddzielny blok.
W drugiej strony... garstka ludzi oglada, a koszty odcinkow gigantyczne.
Używałem tego magazynka jedno strzalowego ( https://www.ebay.co.uk/itm/115853768866 ... rc=2047675) . Znalazłem też coś na Allegrolokalnie, ale nie nadawał się do użytku, diabolo wypadało z niego podczas wkładania do cziala broni przez otwór na iglicę (omawiałem to tutaj gdzieś na drugiej lub trzeciej stronie tematu).
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
-
jurek40b
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 3182
- Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
- Tematy: 115
- Lokalizacja: Otmuchów
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Czy to normalne, że po trzecim magazynku, zaczyna się opad na 40m ? Lyra, 5, 5mm w limicie.
Większa kuzynka kruszynki daje radę
-
jurek40b
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 3182
- Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
- Tematy: 115
- Lokalizacja: Otmuchów
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Zastanawiam się czy ja nie mam za dużych oczekiwań co do Lyry? Dziś trochę postrzelałem, wiał wiatr. Na 30m dość dobrze poszło, na 40m słabiej. Tzn na 30m bez problemu mieściłem kilka strzałów w jednym groszu. Na 40 m nie za bardzo. Czy to dobre skupienie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Większa kuzynka kruszynki daje radę








