Reximex Lyra

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderatorzy: Jka, Moderatorzy wiatrówkowi

jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Senio da się zrobić, żebym mógł samemu przekładać? Czy to musi fachowiec na stałe zmienić?
Większa kuzynka kruszynki daje radę
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 10190
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 322
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Reximex Lyra

Post autor: Senio »

Ja jestem od sprężyn, ale raczej się da bo tam nie ma nic skomplikowanego. Jedynie co , to dosyłacz może być jeszcze inny. Poczytaj gdzieś o tym. Może na YT coś znajdziesz.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Wydaję mi się, że dwie wiatrówki to chyba lepszy pomysł. Mam dwóch synów, którzy lubią strzelać. Dziś pojechaliśmy postrzelać. Nie dopchałem się. Jak się dosiedli do Lyry. Jeden lądował magazynki, drugi strzelał. Każdy po dwa magazynki. I zmiana. Możecie wierzyć lub nie. Na szczęście zmarzło się nam. W naprawdę godzinę poszło chyba z 200 śrutów. Tylko przy tankowaniu powietrza musiałem uczestniczyć. Chłopaki stwierdzili, że lubią PCP. Tłukli najpierw w puszki i denka puszek na 50m. A potem mnie zaskoczyli. Postawili kulochwyt na 50m, sprawdzili dokładny punkt trafienia. Ustawili zakrętki pet. I się zaczęło. "Zjedli" mnie bez popijania. W sprężynie miałem przewagę doświadczenia. W PCP przegrałem z kretesem. Na razie wystarczy mi jeden karabinek. Ale ustalanie zasad musi być 😱😁
Większa kuzynka kruszynki daje radę
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Na Facebooku facet napisał, że ma Lyre z poprawioną wkładką jednostrzalową. Czy jemu to się zdaje czy nowsze mają już poprawioną?
Większa kuzynka kruszynki daje radę
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 6
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: wiki09 »

Może chodziło o zamiennik, druk.
Jeśli chcesz skontaktuję Cię, ze znajomym, który tak właśnie ma.
Niech powie dokładnie, co i jak.
Awatar użytkownika
c-o-n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 353
Rejestracja: 06 stycznia 2015, 12:24
Tematy: 32
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Reximex Lyra

Post autor: c-o-n »

Czy wam też takie prędkości fabrycznie dają w okolicy 229 m/s i power button na maxa?
HFT.ONE strzelectwo terenowe

You don't have to win, but have to fight
vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

Zdecydowanie nie. Jeśli masz zainstalowany zawór FAC High Power, to z Exact powinieneś osiągać około 30 dżuli. Z JSB Heavy osiągnąłem około 34 J (315 m/s), a gdy użyłem JSB Beast (1,050 g), energia wynosiła około 37 J.

To ja pisałem do Ciebie na YouTube o ściskaniu śrutów w magazynku i o tym, że najlepsze są 4,53 mm (54). Chciałem tam wrzucić też jakieś zdjęcia, ale YouTube je usuwa. Jednak w tym wątku na forum jest chyba wszystko. Tutaj jeszcze wrzucam tarczę na 42 metry z tymi 4,53 (54) przy 16 J. Zszywka ma ok 13mm

https://ibb.co/rKq9V10V
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2026, 15:09 przez vanhouten.cz, łącznie zmieniany 1 raz.
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
Awatar użytkownika
c-o-n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 353
Rejestracja: 06 stycznia 2015, 12:24
Tematy: 32
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Reximex Lyra

Post autor: c-o-n »

Cenna uwaga z tym magazynkiem, dziekuje. Nie zawsze wylapie wszystkie detale i dopiero w komentarzach wychodzi.
Na przyszlosc nie bede strzelal z magazynkiem na skupienie jak sie da i ewentualnie strzelanie z magazynkiem zostawie to na oddzielny blok.
W drugiej strony... garstka ludzi oglada, a koszty odcinkow gigantyczne.
HFT.ONE strzelectwo terenowe

You don't have to win, but have to fight
Awatar użytkownika
Adonai21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 29 lipca 2022, 12:50
Tematy: 1
Lokalizacja: Brodnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Adonai21 »

Jedyne magazynki, które nie kaleczą śrutu to te bez sprężynki naciągu. Znajdziesz takie m. in. w air arms s410, aa s510 albo fx wildcat MK1 i MK2. Magazynek obraca się przy przeładowaniu dzięki ząbkowi, który go popycha. Reszta magazynków z artemisów, reximexów i podobnych będzie psuła sukienki śrutu. Szczególnie tej pierwszej sztuki, którą wkładasz jako blokada naciągu. Podobno da się temu zapobiec wkładając słabszą sprężynkę naciągu magazynka ale przy dostępności wkładek jednostrzałowych lepiej jednak strzelać z wkładki.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2026, 13:34 przez Adonai21, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr ///m challenge hft + Optisan CP 3-12x32 :500:
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 3063
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 53
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Reximex Lyra

Post autor: Kacper_Potocki »

Jeszcze KalibrGun Cricket :)
FWB C20 | Diana 75 HFT | Diana 75 BR25 | Walther LG400 BR25 | Walther LG400 BR50
Awatar użytkownika
Adonai21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 29 lipca 2022, 12:50
Tematy: 1
Lokalizacja: Brodnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Adonai21 »

Wydaje mi się, że Walther Rotex też ma taki system :D
Steyr ///m challenge hft + Optisan CP 3-12x32 :500:
Awatar użytkownika
c-o-n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 353
Rejestracja: 06 stycznia 2015, 12:24
Tematy: 32
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Reximex Lyra

Post autor: c-o-n »

i taipan slash :D
HFT.ONE strzelectwo terenowe

You don't have to win, but have to fight
vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

c-o-n pisze: 20 kwietnia 2026, 13:04 Cenna uwaga z tym magazynkiem, dziekuje. Nie zawsze wylapie wszystkie detale i dopiero w komentarzach wychodzi.
Na przyszlosc nie bede strzelal z magazynkiem na skupienie jak sie da i ewentualnie strzelanie z magazynkiem zostawie to na oddzielny blok.
W drugiej strony... garstka ludzi oglada, a koszty odcinkow gigantyczne.
Zpróbuj Exact Heavy, te nie odkształcają się tak bardzo, moim zdaniem różnica będzie widoczna od razu.

Używałem tego magazynka jedno strzalowego ( https://www.ebay.co.uk/itm/115853768866 ... rc=2047675) . Znalazłem też coś na Allegrolokalnie, ale nie nadawał się do użytku, diabolo wypadało z niego podczas wkładania do cziala broni przez otwór na iglicę (omawiałem to tutaj gdzieś na drugiej lub trzeciej stronie tematu).
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Czy to normalne, że po trzecim magazynku, zaczyna się opad na 40m ? Lyra, 5, 5mm w limicie.
Większa kuzynka kruszynki daje radę
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Zastanawiam się czy ja nie mam za dużych oczekiwań co do Lyry? Dziś trochę postrzelałem, wiał wiatr. Na 30m dość dobrze poszło, na 40m słabiej. Tzn na 30m bez problemu mieściłem kilka strzałów w jednym groszu. Na 40 m nie za bardzo. Czy to dobre skupienie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Większa kuzynka kruszynki daje radę
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”