Reximex Lyra

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderatorzy: Jka, Moderatorzy wiatrówkowi

jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Wyczyściłem lufę, kilka razy szmatka na żyłce i wd40. Efekty lepsze niż myślałem. Dodałem kleju do gwintów na śrubę z tyłu bloku. Chyba ją troszkę za mocno wkręciłem, dźwignia przeładowania chodzi bardziej chropowato na końcu ruchu. I chyba muszę zmierzyć energię. Wczoraj strzelając do białego papieru widziałem lecący śrut Dziś nie widziałem, ewidentnie szybciej lata. Na 30m pierwsze 5-7 strzałów powiększa jeden otwór, później zaczynają wychodzić moje braki. I co zauważyłem. Bez tłumika jest dużo głośniej i dużo celniej. Z tłumikiem wiadomo punkt trafienia się zmienia. Ale robi się dużo większy rozstrzał trafień. Jak bez tłumika mogłem przykryć 14 strzałów złotówką, to z tłumikiem nie da się.
Większa kuzynka kruszynki daje radę
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2245
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 38
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: rokasa58 »

jurek40b pisze: 26 marca 2026, 16:47 Wyczyściłem lufę, kilka razy szmatka na żyłce i wd40. Efekty
WD40 zniszczy oring w lufie. Kup Balistol.
jurek40b pisze: 26 marca 2026, 16:47 Jak bez tłumika mogłem przykryć 14 strzałów złotówką, to z tłumikiem nie da się.
Sprawdź czy nie przesuwają się przegrody wewnątrz tłumika lub załóż inny. Do sprawdzenia osiowość lufy vs gwint pod tłumik. Dobry tłumik wali w punkt.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
LG 300 Weaver Tactical, HW95L SD SWFA, Diana 6M
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Czy balistol można zamienić na olej PKB ? Tłumik jest taki do Reximexa. Próbowałem go rozkręcić, ale nie potrafię.
Większa kuzynka kruszynki daje radę
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 10190
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 322
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Reximex Lyra

Post autor: Senio »

PKB jest do wszystkiego OK jeśli chodzi o konserwację. Tylko go używam. Nic innego.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Lubię zapach tego oleju. To dobrze nie muszą nic kupować.
Większa kuzynka kruszynki daje radę
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1586
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 31
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Reximex Lyra

Post autor: czemar »

Tłumik jest poklejony, jeśli jest anodowany możesz go grzać, jeśli malowany to raczej uszkodzisz farbę zanim klej puści od temperatury .
Możesz spróbować łapiąc przez kawałek skóry, może się udać bez grzania byle z wyczuciem.
M.
0.177 -0.22 .......
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Robi ktoś na forum tłumiki za rozsądną cenę i dobre jakościowo?
Większa kuzynka kruszynki daje radę
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2245
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 38
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: rokasa58 »

jurek40b pisze: 26 marca 2026, 18:48 Robi ktoś na forum tłumiki za rozsądną cenę i dobre jakościowo?
Tak, Riko58 ale najpierw sprawdź czy nie masz czegoś takiego,jak miałem w Gamo 440 /owal/
Gamo.jpg
Możesz owinąć tłumik papierem,strzelić i sprawdzić przestrzelinę na tle obwodu tłumika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
LG 300 Weaver Tactical, HW95L SD SWFA, Diana 6M
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

W jednym z wątków o Daystarze kolega autor, napisał, że zdjął nawet oring z lufy Lyry. Ja wczoraj wyczyściłem jeszcze raz lufę, szmatka, żyłka i olej PKB. Do tego rozebrałem tłumik. Okazało się, że jedna ta gąbka jest źle nawinięta na wałek do włosów. Poprawiłem. Przy okazji wyczyściłem wszystko. Dziś usunąłem tą nową lepszą ósemkę. I poszedłem postrzelać. Strzelam ze stolika turystycznego, bipodu za 50 zł. Ale mam dobrą lunetę i poziomiczkę. Efekty, jak dla mnie rewelacyjne.
https://zapodaj.net/plik-DURxx0UiF7
https://zapodaj.net/plik-gpMqCImJW5
Wszędzie jest po 5 strzałów.
Większa kuzynka kruszynki daje radę
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Dziś strzeliłem na 50m, do papieru. Już sam nie wiem. Mam tak dobrą lufę czy Lyra jest tak dobra. Muszę zrobić zdjęcie i pokazać tutaj. W życiu nie zrobiłem czegoś takiego. Aż boję się zmierzyć ją na chrono. Jak kupiłem i strzelałem na 30m, widziałem lecący śrut. Tzn jak dolatywał do białej tarczy. Teraz go nie widzę. Ale 4 magazynki po 12 strzałów lecą bez opadu. Dopiero piąty magazynek po 5 strzale, zaczyna się opad. Nie traci celności, ale widać, że niżej trafia.
Większa kuzynka kruszynki daje radę
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Łącznie 7 strzałów. 50m, exact express 5,52mm, stary wypust.
Obrazek
Większa kuzynka kruszynki daje radę
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2245
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 38
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: rokasa58 »

jurek40b pisze: 28 marca 2026, 20:53 Łącznie 7 strzałów. 50m, exact express 5,52mm, stary wypust.
Obrazek
Ładnie. Czas na montaż regulatora, ta zabawa nigdy się nie kończy ;laughing:
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
LG 300 Weaver Tactical, HW95L SD SWFA, Diana 6M
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Na razie myślałem o czymś innym. Butlę już mam. Nowa Lyra w 4,5mm kosztuje 1200 zł. A ja mam chyba 10 paczek exacta w tym kalibrze 😁
Większa kuzynka kruszynki daje radę
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2245
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 38
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: rokasa58 »

jurek40b pisze: 29 marca 2026, 08:45 Nowa Lyra w 4,5mm kosztuje 1200 zł. A ja mam chyba 10 paczek exacta w tym kalibrze 😁
Problem w tym,że w Lyra'ch celność luf jest losowa i pamiętasz ten wcześniejszy filmik. :-D
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
LG 300 Weaver Tactical, HW95L SD SWFA, Diana 6M
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 10190
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 322
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Reximex Lyra

Post autor: Senio »

jurek40b pisze: 29 marca 2026, 08:45 Nowa Lyra w 4,5mm kosztuje 1200 zł. A ja mam chyba 10 paczek exacta w tym kalibrze 😁
A nie prościej, taniej i uniwersalnie samą lufę 4.5mm kupić ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”