Reximex Lyra

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderatorzy: Jka, Moderatorzy wiatrówkowi

rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2245
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 38
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: rokasa58 »

jurek40b pisze: 05 października 2025, 13:14 Hatsana 95 potrafiłem umyć, nasmarować i założyć zestaw tuningowy. Ale PCP to chyba inna bajka ?
To to samo. Kupisz,przetrzesz lufę szczotką mosiężną i filcem. Później postrzelasz celem sprawdzenia skupienia i jak ok,to zostawiasz. Jak nie,to poprawiasz lufę do skutku. Reszta później ;laughing:
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
LG 300 Weaver Tactical, HW95L SD SWFA, Diana 6M
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Lufę w wiatrówce, mosiężną szczotką? Dlaczego? Pytanie jak najbardziej poważnie.
Większa kuzynka kruszynki daje radę
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2245
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 38
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: rokasa58 »

jurek40b pisze: 05 października 2025, 19:53 Lufę w wiatrówce, mosiężną szczotką? Dlaczego? Pytanie jak najbardziej poważnie.
By usunąć pozostałości opiłków. Dużo WD40 i przejazd szczotką do całkowitego wysunięcia i powtórka. Można tak kilka razy.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
LG 300 Weaver Tactical, HW95L SD SWFA, Diana 6M
vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

rokasa58 pisze: 05 października 2025, 11:01
jurek40b pisze: 05 października 2025, 09:22 Na razie nie chcę kupić. Lyra mi się podoba, dlatego napisałem.
Pytałeś,to odpowiadam. Reximex'y, to wiatrówki dla ludzi lubiących dłubać i poprawiać a jest co :-D Zaraz się zacznie hejt. ;laughing:
(Jest to dłuższy tekst, więc został przetłumaczony przez Google Translate)

Idę hejtować :-D Żartuję.

Tak, można powiedzieć, że w przypadku Rexu trzeba ciągle coś poprawiać, to takie DIY. Mam Lyru od prawie dwóch lat i wciąż eksperymentuję, żeby strzelała jak najlepiej. Jednak chyba już na to wpadłem. Największym problemem jest to, że po prostu nie trzyma zerowanie.
Drugim problemem jest ta głupia tuleja wokół lufy i kartusza, którą usunąłem, a na lufę założyłem o-ringa aby lufa nie uderzała o kartusz.

Jeśli mam ją wycelowaną, nie ma problemu, aby przy 16J trafić na 42 metry około 2 cm (na zewnątrz), a na 25 metrów trafić w dziurę po poprzednim strzale. Jednak wrzucam karabin do futerału i tydzień później strzela inaczej.

W przypadku FAC jest lepiej. Cięższą amunicją (JSB Exact Heavy lub Monster) strzelałem śruby do drewna na 30 metrów z mniej więcej 8/10.

Największym problemem wszystkich recenzentów jest to, że używają magazynka w połączeniu z JSB Exact. Exacty są bardzo miękkie, a magazynek ma mocną sprężynę i każdym obrotem po prostu zgniata śrut, a wtedy strzał jest niecelny. Kupiłem na eBayu jednostrzalowy magazynek „swing” od Boba P. i to jest niebo w gębie. Ten oryginalny magazynek jest dobry do twardszych śrutów typu Monster lub Beast, ale nie do klasycznych exactów.
Kolejna sprawa to wybór odpowiedniej amunicji. Najbardziej sprawdziły się JSB Exact 4,53 (16J) i dla FAC 4,52 JSB Heavy.

Zdjecie:
1) 40 metrów, na zewnątrz przy lekkim wietrze, w pozycji siedzącej, opartej o ramię i z przodu opartej o beanbag, więc nie jest to całkowicie stabilna pozycja (bez podpierania łokci - zobacz drugie zdjęcie). Jeśli jest to dla Państwa zły wynik z karabinu za tysiąc i trochę złotych, to nie wiem, czego jeszcze moglibyście chcieć :)

2)
aktualna konfiguracja: 16J, regulator Robert Lane, usunięty uchwyt lufy, tlumik Black Rhino Reaper short, Valiant Themys II 4-12x40 Mil-Dot.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
jack78
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 21:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jack78 »

Jaki jest powód usunięcia uchwytu lufy? Ósemki.
vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

Te dwa mini śrubki imbusowe nie trzymają zbyt dobrze, wystarczy lekko uderzyć w lufę, a lufa się wykrzywi i pozostanie wykrzywiona. Trzeba ją wtedy wyrównać i ponownie wycelować.

Podczas strzelania z HFT często zdarzało mi się, że lufą lub tłumikiem o coś się ocierałem (gałąź, oznaczenie stanowiska, czasami podczas wyjmowania karabinu z futerału).
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
mike21
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 28 listopada 2025, 16:20
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: mike21 »

Witam. Mam pytanie: z tego co czytałem, Lyra i Daystar to bardzo podobne konstrukcje, więc zapytam — czy w Reximex Daystar przy wymianie zaworu HP trzeba spuszczać ciśnienie z kartusza? Czy można to zrobić na nabitym powietrzu?
vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

Nie trzeba.
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
Kirzdankenwar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 26 grudnia 2025, 18:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Kirzdankenwar »

Witam. Mocno zainteresowałem się tym tematem bo sam mam problem z celnością mojej lyry. W tym roku przed sezonem zacząłem zgłębiać team z tym związany. I wyszło mi kilka spraw do sprawdzenia w kontekście tejże celności. Poniżej podrzucę filmik gościa który zajmuje się powiedzmy serwisem wiatrówek żebym nie musiał się rozpisywać co zrobiłem. Pozwoliłem sobie włączyć się w dyskusję bo znalazłem człowieka z Polski co wytwarza customowe magazynki wielo i jedno strzałowe na wzór tych z zagranicy, do tego ma ósemkę do lyry inaczej zaciskaną, oraz wiele innych ciekawych rzeczy.Też planuje zakup takowej bo widzę problem w oryginalnej.Wydaje mi się że można z człowiekiem pogadać żeby coś przerobił pod indywidualne zamówienie bo mi np ogarnoł wkładkę jednostrzałowa z oringiem, a w sprzedaży ma wersje bez.
vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

Od Damiana miałem też jego magazynek, ale nie był w stanie zrobić mi go z o-ringiem, a bez niego jest on bezużyteczny, ponieważ śrut wpada do ciała broni, a ta się wtedy zacina.

Ósemka od niego też nie jest dobra. Jest zbyt ciasna. Jeśli napełnię kartusz powietrzem, nagrzewa się i nieco rozszerza, co powoduje przesunięcie ósemki i zmianę celności. Moim zdaniem należy pozostawić oryginalną ósemkę lub całkowicie ją usunąć i pozostawić lufę free floating.
Jeśli chodzi o celność, miałem problem z niektórymi moderatorami. Spróbuj bez niego, jeśli go używasz. Najbardziej sprawdziły się w Lyry naboje JSB Exact 4,53 mm lub JSB Exact Heavy 4,52. Próbowałem 4,50 i 4,51, ale nie były one wcale dobre.
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
Kirzdankenwar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 26 grudnia 2025, 18:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Kirzdankenwar »

Rozmawiałam już z nim i zrobi mi ósemkę zaciskaną w dwóch punktach. Pierwszy pod kartuszem a drugi na lufie, zobaczę co to da dopiero jak się ociepli. Z oringiem trzymajacym śrut jest tylko wkładka jednostrzalowa bo do magazynka fizycznie nie ma jak chyba zamontować oringów na każdy nabój.
FAZIK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 25 listopada 2019, 21:58
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: FAZIK »

jurek40b pisze: 04 października 2025, 22:42 Na YouTube jest facet o nicku bartlolio835 czy coś podobnego. Jego testy Lyry wypadają tragicznie. Skupienie na 42m jak z siewnika. Czy to przypadek czy coś nie halo jest z tym karabinkiem? Bardzo mi się podoba Lyra. Ale straciłem dużo ochoty na zakup.
Strzelałem z tej właśnie Lyry. Celność niestety rozczarowała. Mam Reximexa RP (Mito) i jest o wiele lepiej, więc pewnie dużo zależy od tego w jakim akurat stanie byli pracownicy na zmianie w fabryce :P.
Life's a game with save and load features disabled.
vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

Kirzdankenwar pisze: 06 stycznia 2026, 18:00 Rozmawiałam już z nim i zrobi mi ósemkę zaciskaną w dwóch punktach. Pierwszy pod kartuszem a drugi na lufie, zobaczę co to da dopiero jak się ociepli. Z oringiem trzymajacym śrut jest tylko wkładka jednostrzalowa bo do magazynka fizycznie nie ma jak chyba zamontować oringów na każdy nabój.
mialem ten wynalezek, bez o-ringa a diaboli z niego wypadały przy przechyleniu broni.


Potem kupiłem od Boba P z Brytanii ten i działał tak, jak powinien, łącznie z o-ringiem, łącznikami do broni i magnesem.
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
Kirzdankenwar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 26 grudnia 2025, 18:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Kirzdankenwar »

A ja kupiłem usemke i na razie czekam na pogodę żeby to przetestować. Co do grzania kartusz to fakt grzeje się ale nie aż tyle żeby robiło to ruznice w mocowaniu tej części.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Lyry w kalibrze 5,5mm. Poprzedni właściciel kupił porządną ósemkę i zamontował ją. Karabinek jest bez regulatora. Lubi powietrze. Celny. Kupiłem go do zabawy. Kosztował sporo taniej niż nowa butla z przetoczką. Bez tłumika jest głośny. Z tłumikiem poprzednik mówił, że po kilku strzałach potrafi trochę siać. Ja zauważyłem tylko, że po kilku strzałach jakby przesuwał się punkt trafienia. Ale to nie sieje. Pierwsze strzelanie jest ok. Śrut idzie w tempie większym niż myślałem 😱😁
Większa kuzynka kruszynki daje radę
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”