Reximex Lyra

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderatorzy: Jka, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 3064
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 53
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Reximex Lyra

Post autor: Kacper_Potocki »

Jak masz wiatr to nie wiesz nic tak na serio :) Trzeba postrzelać bez wiatru 0-1m/s, lub w budynku. Zobaczysz na co stać ten karabinek i dopiero potem na wietrze będziesz wiedział czy to wiatr, czy karabinek zrobił odskok :)
FWB C20 | Diana 75 HFT | Diana 75 BR25 | Walther LG400 BR25 | Walther LG400 BR50
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Dziś wyczyściłem mu dobrze lufę. Po drugie w systemie znalazłem i usunąłem zgnieciony śrut. Kupiłem Lyre, żeby strzelać w zakrętki na 50m. Na 40 m strzelam bez problemu,na 50m trochę gorzej. Naczytałem się postów o benhrest w waszym wydaniu i może za dużo oczekiwałem 😁
Większa kuzynka kruszynki daje radę
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Wczoraj strzelanie po czyszczeniu lufy. Może steyer to nie jest, chyba na pewno 😁 Ale zakrętki na 50m, kosi aż miło. Do tego ją kupiłem. Polubiłem kaliber 5,5mm.
Większa kuzynka kruszynki daje radę
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Miałem mały problem z Lyra. Jak przeladowywałem to na końcu był zgrzyt. Odkręciłem osadę i przekręciłem śrubą,taka w tunelu z tyłu. Przekręciłem w lewo. Czyli odkręciłem. Wszystko wróciło do normy,tzn przeładowanie fajne jak powinno. Coś mnie skusiło i przestrzeliłem na chrono. Na zaworku tuningowym, przekręconym na minimum. Wyszło 229 m/s. Na 5,5mm lekko za dużo. Założyłem zwykły limitowy zawór i zmieścił się w 17J. Ja mam pytanie? Odkręcając tą śrubę zwiększam energię?
Większa kuzynka kruszynki daje radę
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2245
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 38
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: rokasa58 »

Prawdopodobnie miałeś skręconą / w prawo/ sprężynę na tyle,że miała mały skok,co skutkowało mniejszą energią. Odkręcając zwiększyłeś skok i Ek. Do tego typu zabawy potrzebujesz chrono.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
LG 300 Weaver Tactical, HW95L SD SWFA, Diana 6M
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Mam chrono. Po założeniu normalnego zaworka, prędkość śrutu ecact Jumbo 5,5mm o wadze 1,030 g to 178-180 m/s. Jestem w limicie. Ciekawi mnie jak będzie celnością. Wcześniej miałem chyba coś nie tak z chrono, pokazywało limit. Na zaworku fac skręconym na minimum i wkręconej bardziej sprężynie. A w rzeczywistości dużo ponad limitem. Ale celność była lepiej niż ok
Większa kuzynka kruszynki daje radę
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Mam chrono. Po założeniu normalnego zaworka, prędkość śrutu ecact Jumbo 5,5mm o wadze 1,030 g to 178-180 m/s. Jestem w limicie. Ciekawi mnie jak będzie celnością. Wcześniej miałem chyba coś nie tak z chrono, pokazywało limit. Na zaworku fac skręconym na minimum i wkręconej bardziej sprężynie. A w rzeczywistości dużo ponad limitem. Ale celność była lepiej niż ok
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Większa kuzynka kruszynki daje radę
Jarekbbba
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2026, 09:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Jarekbbba »

image.jpg
Trochę wiatru było ale udało się wstrzelić w chwile gdy wiało mniej, 40m jsb exact 4.50 8 strzałów
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Czyli następny zadowolony strzelec z tego karabinka
Większa kuzynka kruszynki daje radę
Jarekbbba
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2026, 09:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Jarekbbba »

Raczej tak tylko szkoda że ta celność strasznie spada powyżej 40 zamówiłem regulator od lane mk9 ciekawe co po założeniu będzie. Jakie ciśnienie proponujecie na początek?
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3182
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 115
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: jurek40b »

Ile kosztował? Będziesz sam montował?
Większa kuzynka kruszynki daje radę
Jarekbbba
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2026, 09:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Jarekbbba »

Zamontowałem samemu prosta sprawa spuścić powietrze z kartusza i włożyć tylko uszczelkę musiałem inną włożyć bo była troszeczkę za mała i powietrze przechodziło bokiem, koszt 450.
image.jpg
40 m cały magazynek 80 strzałów odchylenie maks 2m/s tak jak podaje producent, ciśnienie robocze 85bar
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”