Reximex Lyra
Moderatorzy: Jka, Moderatorzy wiatrówkowi
-
vanhouten.cz
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 36
- Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
- Tematy: 1
- Lokalizacja: Bohumín, CZ
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Reximex Lyra
Witam,
kupiłem Lyrę i jestem z niej bardzo zadowolony. Chciałbym zapytać tych, którzy ją posiadają. Po ilu strzałach ciśnienie spada do 100bar? U mnie wychodzi to około 3 magazynki (przy 16J), czyli około 45-50 strzałów (mam 4,5mm). Wszędzie czytałem, że powinno to być około 100, ale myślę, że 100 strzałów będzie do momentu opróżnienia kartusze.
Pozdrawiam z Czech
ps: oto kilka zdjęć https://www.rajce.idnes.cz/vanhouten/al ... x-lyra-177
kupiłem Lyrę i jestem z niej bardzo zadowolony. Chciałbym zapytać tych, którzy ją posiadają. Po ilu strzałach ciśnienie spada do 100bar? U mnie wychodzi to około 3 magazynki (przy 16J), czyli około 45-50 strzałów (mam 4,5mm). Wszędzie czytałem, że powinno to być około 100, ale myślę, że 100 strzałów będzie do momentu opróżnienia kartusze.
Pozdrawiam z Czech
ps: oto kilka zdjęć https://www.rajce.idnes.cz/vanhouten/al ... x-lyra-177
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
- MariuszS62
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 18
- Rejestracja: 17 października 2023, 17:32
- Tematy: 2
- Lokalizacja: Trzebnica
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Ja posiadam Reximex Daystar, który jest bardzo podobny. Wydaje mi się, że różnica polega tylko na osadzie. U mnie przy napełnieniu do 250bar, przy mocy 16,5J, pojemności kartusza 260cc, sześć magazynków, czyli 84 strzały i ciśnienie spada do 150 bar.
- Andykot
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 95
- Rejestracja: 20 czerwca 2023, 09:50
- Tematy: 3
- Lokalizacja: Kraków
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Posiadam dwa karabinki Reximex'a. Lyra oraz Daystar. Oba z RG w drewnie i 4,5 mm. Lyra ma kartusz 280 ccm i ciśnienie 200 bar, Daystar 260 ccm i ciśnienie 250 bar. Strzelam na maksymalnej mocy z obu do spadku ciśnienia 100 bar. Z Liry wychodzi 6 magazynków (84 strzały), z Jutrzenki 8 magazynków (112 strzałów). Z kolei na najmniejszej mocy odpowiednio 8 i 10 magazynków.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
-
vanhouten.cz
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 36
- Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
- Tematy: 1
- Lokalizacja: Bohumín, CZ
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Właśnie to przetestowałem. Przy ustawieniu 16J otrzymuję dokładnie minus 2 bary na strzał.
Po 2 magazynach (28 strzałów) mam minus 50 barów, po 4 magazynach mam minus 100 barów.
Gdzie znaleźć błąd? Poza tym karabin dobrze trzyma ciśnienie, jeśli mam 150 barów i przechowuję go w szafce przez miesiąc, 150 barów pozostaje tam.
edit: jestem idiot
Skala na manometrze nie jest wyrażona w BAR, ale w PSI
ladowalem 120 bar 
edit2: teraz juz wszystko OK. 6 magazynku, tj. 84 strzalow
dzieki chlopaci
Po 2 magazynach (28 strzałów) mam minus 50 barów, po 4 magazynach mam minus 100 barów.
Gdzie znaleźć błąd? Poza tym karabin dobrze trzyma ciśnienie, jeśli mam 150 barów i przechowuję go w szafce przez miesiąc, 150 barów pozostaje tam.
edit: jestem idiot
edit2: teraz juz wszystko OK. 6 magazynku, tj. 84 strzalow
dzieki chlopaci
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
- MariuszS62
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 18
- Rejestracja: 17 października 2023, 17:32
- Tematy: 2
- Lokalizacja: Trzebnica
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
-
vanhouten.cz
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 36
- Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
- Tematy: 1
- Lokalizacja: Bohumín, CZ
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Mówi się, że to hit sprzedaży w Polsce, ale nie ma tu jeszcze zbyt wielu użytkowników
W każdym razie po jakimś czasie znowu trochę strzelania
Tym razem na 40 metrów, po pięć strzałów do każdej tarczy.
34 J, JSB Exact Heavy 0,67g 4,52mm.


W każdym razie po jakimś czasie znowu trochę strzelania
34 J, JSB Exact Heavy 0,67g 4,52mm.


Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
-
Wentylator
- Nowy użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2
- Rejestracja: 01 października 2024, 01:53
- Tematy: 0
- Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Lyra wiatrowka bardzo celna trafiam z 25m w grosza.Mam oczywiscie dokupiony zawór który wymienia się w kilka minut i wtedy jest 32J boje się tylko że wtedy lyra straci na celności
-
Pablo1850
- Nowy użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2
- Rejestracja: 04 lutego 2024, 19:39
- Tematy: 0
- Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Ja także bardzo polecam moją lyre w 4,5mm. Bardzo celna lufa i jej kartusz pozwala na dużo efektywnych strzałów. Świetnie lata w niej śrut Jan exact heavy 4,52. Skupienie na zdjęciu z 40 metrów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- wichura
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1026
- Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
- Tematy: 9
- Lokalizacja: Kielce i okolice
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
No to pogratulować, nie jeden karabinek za miliony monet nie jest tak celny
.177, .22, .25, .30, 35, .44
-
vanhouten.cz
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 36
- Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
- Tematy: 1
- Lokalizacja: Bohumín, CZ
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Nie traci celności przy większej mocy. Oto strzał z 34J, JSB Exact Heavy 0,67g na 22 metry. Trzeba używać cięższych śrutów.Wentylator pisze: ↑01 października 2024, 02:06 Lyra wiatrowka bardzo celna trafiam z 25m w grosza.Mam oczywiscie dokupiony zawór który wymienia się w kilka minut i wtedy jest 32J boje się tylko że wtedy lyra straci na celności
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
-
Wentylator
- Nowy użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2
- Rejestracja: 01 października 2024, 01:53
- Tematy: 0
- Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
-
Fenix.gk
- Nowy użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1
- Rejestracja: 06 października 2024, 12:10
- Tematy: 0
- Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Zamykam temat - rozwiązany:Witam kolegów. Pytanie techniczne dotyczące Lyra....czy trzeba spuszczać powietrze z kartusza do wymiany zaworu tuningujacego?
-
vanhouten.cz
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 36
- Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
- Tematy: 1
- Lokalizacja: Bohumín, CZ
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Chłopaki, jakiego rodzaju śrutu próbowaliście przy maksymalnej mocy? Z jakimi diabolami mieliście najlepsze wyniki? Uzywam JSB Exact Heavy 0,67g i rozważam o użyciu Monster czy Beast.
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
- wichura
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1026
- Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
- Tematy: 9
- Lokalizacja: Kielce i okolice
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Sam musisz spróbować, w tureckim wykonaniu lufa lufie nie równa.
.177, .22, .25, .30, 35, .44
-
Pablo1850
- Nowy użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2
- Rejestracja: 04 lutego 2024, 19:39
- Tematy: 0
- Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Re: Reximex Lyra
Witam.do wymiany zaworu nie trzeba spuszczać powietrza z butli. Wymiana trwa 3 minuty i jeden imbus jest do tego tylko potrzebny.








