Reximex Lyra

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderatorzy: Jka, Moderatorzy wiatrówkowi

vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

Witam,

kupiłem Lyrę i jestem z niej bardzo zadowolony. Chciałbym zapytać tych, którzy ją posiadają. Po ilu strzałach ciśnienie spada do 100bar? U mnie wychodzi to około 3 magazynki (przy 16J), czyli około 45-50 strzałów (mam 4,5mm). Wszędzie czytałem, że powinno to być około 100, ale myślę, że 100 strzałów będzie do momentu opróżnienia kartusze.

Pozdrawiam z Czech

ps: oto kilka zdjęć https://www.rajce.idnes.cz/vanhouten/al ... x-lyra-177
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
Awatar użytkownika
MariuszS62
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 17:32
Tematy: 2
Lokalizacja: Trzebnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: MariuszS62 »

Ja posiadam Reximex Daystar, który jest bardzo podobny. Wydaje mi się, że różnica polega tylko na osadzie. U mnie przy napełnieniu do 250bar, przy mocy 16,5J, pojemności kartusza 260cc, sześć magazynków, czyli 84 strzały i ciśnienie spada do 150 bar.
Awatar użytkownika
Andykot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 95
Rejestracja: 20 czerwca 2023, 09:50
Tematy: 3
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Andykot »

Posiadam dwa karabinki Reximex'a. Lyra oraz Daystar. Oba z RG w drewnie i 4,5 mm. Lyra ma kartusz 280 ccm i ciśnienie 200 bar, Daystar 260 ccm i ciśnienie 250 bar. Strzelam na maksymalnej mocy z obu do spadku ciśnienia 100 bar. Z Liry wychodzi 6 magazynków (84 strzały), z Jutrzenki 8 magazynków (112 strzałów). Z kolei na najmniejszej mocy odpowiednio 8 i 10 magazynków.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

Właśnie to przetestowałem. Przy ustawieniu 16J otrzymuję dokładnie minus 2 bary na strzał.

Po 2 magazynach (28 strzałów) mam minus 50 barów, po 4 magazynach mam minus 100 barów.

Gdzie znaleźć błąd? Poza tym karabin dobrze trzyma ciśnienie, jeśli mam 150 barów i przechowuję go w szafce przez miesiąc, 150 barów pozostaje tam.



edit: jestem idiot :roll: ;laughing: ;laughing: Skala na manometrze nie jest wyrażona w BAR, ale w PSI :one: ladowalem 120 bar :roll:

edit2: teraz juz wszystko OK. 6 magazynku, tj. 84 strzalow

dzieki chlopaci 8-)
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
Awatar użytkownika
MariuszS62
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 17:32
Tematy: 2
Lokalizacja: Trzebnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: MariuszS62 »

;laughing: ;laughing: ;laughing:
Proszę bardzo ;laughing: ;laughing: ;laughing:
vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

Mówi się, że to hit sprzedaży w Polsce, ale nie ma tu jeszcze zbyt wielu użytkowników :)

W każdym razie po jakimś czasie znowu trochę strzelania :502: Tym razem na 40 metrów, po pięć strzałów do każdej tarczy.

34 J, JSB Exact Heavy 0,67g 4,52mm.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
Wentylator
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 01 października 2024, 01:53
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Wentylator »

Lyra wiatrowka bardzo celna trafiam z 25m w grosza.Mam oczywiscie dokupiony zawór który wymienia się w kilka minut i wtedy jest 32J boje się tylko że wtedy lyra straci na celności
Pablo1850
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 04 lutego 2024, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Pablo1850 »

Ja także bardzo polecam moją lyre w 4,5mm. Bardzo celna lufa i jej kartusz pozwala na dużo efektywnych strzałów. Świetnie lata w niej śrut Jan exact heavy 4,52. Skupienie na zdjęciu z 40 metrów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1026
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 9
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: wichura »

Pablo1850 pisze: 04 października 2024, 00:06 Skupienie na zdjęciu z 40 metrów.
No to pogratulować, nie jeden karabinek za miliony monet nie jest tak celny :651:. Poprosimy więcej takich tarczek, może na większym dystansie?
.177, .22, .25, .30, 35, .44
vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

Wentylator pisze: 01 października 2024, 02:06 Lyra wiatrowka bardzo celna trafiam z 25m w grosza.Mam oczywiscie dokupiony zawór który wymienia się w kilka minut i wtedy jest 32J boje się tylko że wtedy lyra straci na celności
Nie traci celności przy większej mocy. Oto strzał z 34J, JSB Exact Heavy 0,67g na 22 metry. Trzeba używać cięższych śrutów.
22.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
Wentylator
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 01 października 2024, 01:53
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Wentylator »

Wielkie dzięki też tak właśnie pomyślałem
Fenix.gk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 06 października 2024, 12:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Fenix.gk »

Zamykam temat - rozwiązany:Witam kolegów. Pytanie techniczne dotyczące Lyra....czy trzeba spuszczać powietrze z kartusza do wymiany zaworu tuningujacego?
vanhouten.cz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 czerwca 2024, 16:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Bohumín, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: vanhouten.cz »

Chłopaki, jakiego rodzaju śrutu próbowaliście przy maksymalnej mocy? Z jakimi diabolami mieliście najlepsze wyniki? Uzywam JSB Exact Heavy 0,67g i rozważam o użyciu Monster czy Beast.
Air Arms S410 .177 + Valiant Themys II 10x32 HFT
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1026
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 9
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: wichura »

Sam musisz spróbować, w tureckim wykonaniu lufa lufie nie równa.
.177, .22, .25, .30, 35, .44
Pablo1850
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 04 lutego 2024, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Lyra

Post autor: Pablo1850 »

Witam.do wymiany zaworu nie trzeba spuszczać powietrza z butli. Wymiana trwa 3 minuty i jeden imbus jest do tego tylko potrzebny.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”