Śrut płaski Umarex Mosquito – nowa wersja.

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Śrut płaski Umarex Mosquito – nowa wersja.

Post autor: Wydra »

Śrut płaski Umarex Mosquito – nowa wersja.
Kilka dni temu nabyłem śrut płaski Umarex Mosquito w nowym biało/czerwonym opakowaniu. Wcześniej używałem, dość sporadycznie, poprzedniej wersji w opakowaniu czarno/niebieskim, do niezbyt ambitnych celów i był to przyzwoity kompromis jakości do ceny.
Piszę tą recenzję, aby ostrzec wszystkich, którzy chcieliby zrobić jakieś jego zapasy przed wiosną, gdyż jest to jakościowe dno, które przebija nawet śruty Oztay, Kandar i inne tego typu wynalazki.
Nowa „ulepszona” receptura wprowadziła następujące zmiany:
1. Zmiana wagi z 0,48 g na 0,52 g.
2. Zmiana miejsca produkcji z „Made in Germany” na „ Made for Umarex Germany”.
3. Niemal wszystkie śruty wyglądają na delikatnie zniekształcone.
4. Około 10-15% sztuk jest uszkodzona/zdeformowana w stopniu znacznym.
5. Około 20% śrutów (przeliczone) jest znacznie podkalibrowych i wpada głęboko do lufy.
6. Niemal wszystkie śruty mają nadlewy na teoretycznie płaskiej powierzchni czołowej – niektóre z nich mają wręcz niewielki szpic. Próba ich ustawienia na płaskiej powierzchni czołowej kończy się tym, że śrut stoi „pod kątem”.
7. W przypadku ich użycia do pistoletów z magazynkami, należy przeprowadzić selekcję, gdyż sztuki podkalibrowe wypadają i blokują obrót magazynka.
8. Brak jakiegokolwiek skupienia na tarczy.
Komuś w korpo wyszło w Excelu, że podzlecenie produkcji pozwoli zaoszczędzić kilkanaście eurocentów na paczce, a okaże się, że końcowo otrzymano produkt, którego nikt nie będzie chciał kupić, a zaufanie do marki naprawdę ciężko odbudować.
Z ciekawości sprawdziłem także, co sądzą użytkownicy Allegro o tym śrucie. Początkowe recenzje są bardzo dobre, gdyż dotyczą starej wersji, natomiast od około 3 strony odnoszą się do nowej, ulepszonej wersji i są miażdżące.
Uważam, że cena ok. 20 zł za paczkę czegoś, co niewiele przypomina śrut, to gruba przesada i dlatego piszę swoje spostrzeżenia. Może ktoś podzieli się również swoimi odczuciami dotyczącymi śrutów Umarex w nowej szacie graficznej?
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 953
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut płaski Umarex Mosquito – nowa wersja.

Post autor: Ultra3000 »

Dzięki za info :piwo:
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1417
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut płaski Umarex Mosquito – nowa wersja.

Post autor: Yurko »

Jeśli tym razem to nie "podróbka" to będzie już któraś kolejna "ukryta" zmiana znanego produktu. Ostatnia wersja przed którą ktoś ostrzegał była na początku zeszłego roku miała rzekomo taki sam ciężar:

Obrazek

Mam gdzieś starszą puszkę, na której sam się zawiodłem. Tam wizualnie pudełko wyglądało bardzo podobnie do tej starej wersji, tylko nie było napisu "Made in Germany" oraz informacji o ciężarze. Myślę, że pod tym brandem może się trafić wszystko i nie ma sensu się nad tym zastanawiać. Sam nie kupuję tego śrutu już od 3 lat. Po co się denerwować... :583:


Puszka od mojego złego "mosquito" wyglądała tak:
Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2010
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut płaski Umarex Mosquito – nowa wersja.

Post autor: Dexter »

A po co kombinować z umarexem kiedy za niecałe 20zl jest w kraju dostępny od ręki hn econ II? Ta sama półka cenowa a jakościowo przepaść.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1024
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Śrut płaski Umarex Mosquito – nowa wersja.

Post autor: slepe_oko »

O, dzięki bo Premier match mi się skończył w dobrej cenie.
:512:
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1024
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Śrut płaski Umarex Mosquito – nowa wersja.

Post autor: slepe_oko »

Dopisze się. Kupiłem tego HNa. Pierwsze strzały na 10m z iza38 i czarne. Polecam.
:512:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”