Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Wywiad środowiskowy

Moderator: Moderatorzy WBP

Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wywiad środowiskowy

Postautor: Revolut » 2018-06-14, 23:46

Kilka osób pisało o ponownym wywiadzie, w tym cześć osób spod WPA Rzeszów, gdzie podlegam. Ale może źle zrozumiałem i chodziło o samą kontrolę przechowywania.
Wiatr, CP, Nitro.

rokada
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: rokada » 2018-06-15, 22:22

kuras999 pisze:Przy rozszerzeniu to raczej tylko kontrola przechowywania?

Niekoniecznie tylko. Właśnie rozszerzam kolekcjonerskie. WPA Warszawa zleciło - wedłig słów dzielnicowego - i kontrolę przechowywania, i wywiad.

Awatar użytkownika
kuras999

Postautor: kuras999 » 2018-06-15, 22:26

Ok nie wiem ale wydaje się to dziwne. Robią wywiad zbierają informację a później za parę miesięcy to samo z tymi samymi ludźmi?!

s1k0r3k

Postautor: s1k0r3k » 2018-06-15, 22:55

Dziwne, że cokolwiek robią. I "to" trwa 2 miesiące, a nie 5 minut. Papierologia albo upierdliwość. Przecież jeżeli coś byś nawywijał, albo ustałyby cele posiadania broni, Milicja dowiedziałaby się w 5 minut, a w następne 5 wszczęliby postępowanie w sprawie cofnięcia pozwolenia. Przecież wiadomo, że nadal jesteś niekaralny, ale oni przecież znowu muszą czekać miesiąc czasu na zaświadczenie z sądu o niekaralności. Występowałem kilka miesięcy temu o zniesienie podziału. 5 minut roboty dla każdego kto ma mózg i nie lubi robić niepotrzebnej roboty. A w Milicji? 2 miesiące, bo sprawa szczególnie skomplikowana.

kill0l

Postautor: kill0l » 2018-06-15, 23:06

s1k0r3k pisze:Dziwne, że cokolwiek robią. I "to" trwa 2 miesiące, a nie 5 minut. Papierologia albo upierdliwość. Przecież jeżeli coś byś nawywijał, albo ustałyby cele posiadania broni, Milicja dowiedziałaby się w 5 minut, a w następne 5 wszczęliby postępowanie w sprawie cofnięcia pozwolenia. Przecież wiadomo, że nadal jesteś niekaralny, ale oni przecież znowu muszą czekać miesiąc czasu na zaświadczenie z sądu o niekaralności. Występowałem kilka miesięcy temu o zniesienie podziału. 5 minut roboty dla każdego kto ma mózg i nie lubi robić niepotrzebnej roboty. A w Milicji? 2 miesiące, bo sprawa szczególnie skomplikowana.

Kłopot w tym, że jak zrobią szybciej to ktoś da im więcej 'roboty'. Zasada nr. 1 w urzędach: "rób wolno, tak aby tylko przełożony się nie doj€84ł..." Więc jak zazwyczaj robią pięcio minutową robote w 2 miesiące to nikt nie wyjdzie przed szereg i nie zacznie robić szybciej. Przecież to nie im się spieszy, a niby czemu mają sobie psuć atmosfere w pracy jak nikt ich nie ciśnie... no ale tak to wygląda na 'państwowych' posadach, nie ma szefa dla którego każdy PLN jest cenny i do tego jest się swojego rodzaju monopolistą to można sobie pozwolić na takie podejście do 'klientów'.

s1k0r3k

Postautor: s1k0r3k » 2018-06-15, 23:25

@kill0l
Ale ja to wszystko wiem - po prostu nie rozumiem.

kill0l

Postautor: kill0l » 2018-06-16, 08:46

s1k0r3k pisze:@kill0l
Ale ja to wszystko wiem - po prostu nie rozumiem.

To jest stan umysłu z poprzedniego ustroju. Rozwiązaniem na to mogłaby być zmiana ustowodawstwa i możliwość powstania prywatnych licencjonowanych firm, które ogarniałyby procesy urzędnicze (nie tylko ten interesujący nas). Jakby była konkurencja i mógłbyś zdecydować gdzie chcesz wysłać papiery i na czyje konto wpłacić opłatę administracyjną to nagle by się okazało że można działać szybko. Zadaniem państwa w tym przypadku byłaby tylko kotrola czy nie dochodzi do nadużyć w takich firmach - co pewnie zresztą jest też kontrolowane w policji bo wszędzie pracują ludzie, którzy mogą popełniać błędy bądź wykorzystywać swoją pozycję do celów prywatnych.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”