Tuning wiatrówek - ostrożnie przed rejestracją.

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

robin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 07 kwietnia 2003, 14:03
Tematy: 142
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Tuning wiatrówek - ostrożnie przed rejestracją.

Post autor: robin »

Rusznikarz u którego robię zakupy powiedził mi żeby nie przesadzac z tuningowaniem wiatrówek , przerabianiem ich w dziwny sposób , ponieważ można mieć pewne problemy z rejestracją takiego sprzętu po nowym roku.
Sprzęt odbiegający w sposób istotny od katalogowych normatywów może być poddany dodatkowym badaniom a to będzie powodowało wzrost kosztów .
Pozdrawiam Robin.
Awatar użytkownika
max999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1434
Rejestracja: 07 kwietnia 2003, 16:17
Tematy: 60
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: max999 »

hm..? badaniom na jaka okolicznosc :?: skoro ustawa okresla tylko moc, do 17J nie bron,od 17J bron (a wlasciwie pnelmatyk) i nic wiecej
Awatar użytkownika
max999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1434
Rejestracja: 07 kwietnia 2003, 16:17
Tematy: 60
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: max999 »

A z rusznikarzami to jest tak ze, poza wymiana sprezyny (na sucho bo wg.nich zadnych smarow do wiatrowek sie nie uzywa) nie maja pojecia o wiatrowkach ale sie do tego nie przyznaja.Sprobuj sie zapytac o obciecie i obrubke lufy np.albo o smary do wiatrowki o tlumik to nawet nie pytaj bo cie wzrokiem zabija :lol:
poprostu zostali w minionej epoce i nie przyjmuja do wiadomosci ze w Polasce jet ok 200tys.GL :D
robin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 07 kwietnia 2003, 14:03
Tematy: 142
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: robin »

Max czytaj dokładnie , jeżeli broń odbiega znacząco od tego co jest w katalogu , pokazywał mi przepisy które dostanie też Policja , a do wydawania opini o karabinku bedą dopuszczone osoby posiadajace certyfikaty , rusznikarze lub Policja.
Będzie mieżona moc karabinka , chyba nie wierzycie w to że zarejestrują komuś giwerę na piękne oczy.
Awatar użytkownika
max999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1434
Rejestracja: 07 kwietnia 2003, 16:17
Tematy: 60
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: max999 »

robin pisze:Max czytaj dokładnie , jeżeli broń odbiega znacząco od tego co jest w katalogu , pokazywał mi przepisy które dostanie też Policja , a do wydawania opini o karabinku bedą dopuszczone osoby posiadajace certyfikaty , rusznikarze lub Policja.
Będzie mieżona moc karabinka , chyba nie wierzycie w to że zarejestrują komuś giwerę na piękne oczy.
Jezeli bedziesz mial zaswiadczenie ze jestes zdrowy na umysle to laski nie beda robic, to nie zezwolenia tylko rejstracja,a pozatym ja nie widze w ustawie nigdzie wymogu certyfikatow :!: :! jest tylko mowa o zasw. lekarskim ,No ale moze sie myle ?jezeli znajdziesz zapis o certyfikatach to wskaz w ktorym miejscu jest ,chetnie uzupelnie swoja wiedze.
Piotr
Założyciel
Założyciel
Reactions:
Posty: 1498
Rejestracja: 15 listopada 2002, 16:36
Tematy: 60
Lokalizacja: W podrozy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piotr »

Jeśli Cię dobrze zrozumiałem mają pojawić się jakieś tajemnicze przepisy dostępne wyłącznie policji i rusznikarzom? To w konsekwencji zadam proste pytanie: kto to będzie rusznikarz z tego punktu widzenia? Możemy nim być Ty lub ja? Ustawa definiuje zarówno co to pneumatyk jak również jaki jego parametr decyduje o konieczności rejestracji i już.
JM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 14 lutego 2003, 02:11
Tematy: 113
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JM »

Pozdrowienia dla rusznikarza... :twisted: :twisted: :twisted:
Jestem ciekawy skąd on taka ciekawostke wytrzsnął... siedzę po uszy w przepisach, nowelizacjach i innych takich i smiać mi się chce...

Co to znaczy odbiegajace od tego co jest w katalogu???

Jak chcesz to możesz zamówić dowolna przeróbke (nie tunming) fanryczna przeróbke większości egemplarzy (oczywiście za spora odpłatnością) i co taka wiatrówka, bo nie wyglada jak w katalogu nie zakwalifikuje się do rejstracji. BZDURA.

Jak ktoś chce i ma kase to moge mu załatwić łoże wysadzane diamentami inkrustowane złotem , zrobione z kości mamuta a dalej to będzie HW 77k... i na pewno nie bedzie wyglądać tak jak w katalogu a tym bardziej spełniać danych technicznych zawartych w tymże katalogu.

Do tej pory nawet policja, sprzdawcy i wiele innych zaiteresowanych osób nie wie dokładnie jak to bedzie.

ale mnie poniosło... zbulwersowałem się.... soryyy :oops: :oops: :oops:

Robin przepraszam, ja nie na Ciebie tak krzyczę tylko na rusznikarza i tego typu durnowate poglady!!!
caffe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 268
Rejestracja: 26 czerwca 2003, 15:32
Tematy: 16
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: caffe »

witam
NIestety p. Jerzy mieszka dość daleko więc postanowiłem poszukać rozsądnego człowieka - - rusznikarza co by mi wiatrówke zrobił tak jak ja chce. Zapytałem jednoego na na ul. Modlińskiej .... jedynie o tłumik, a dowiedziałem się takich dziwnych żeczy że nawet sobie nie wyobrażałem że takie bzdury morzna ... . A przy tym tak się zapluł że nieprzyjemnie się rozmawiało. A I JESZCZE JEDNO DO WIATRÓWEK NIE MORZNA ZAKŁADAĆ TŁUMIKÓW I NIE DA SIE TEGO ZROBIĆ, ale nie wiem dla czego :) Tego mi nie powiedział. Tajemnica zawodowa ?:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1146
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

Sądzę że ten rusznikarz świadomie rezygnuje z pełnienia usług dla wiatrówkarzy. Posiada wiedzę na temat broni palnej i nie chce mu się wiedzy na temat wiatrówek zdobyć. Tłumika nie zakłada się do broni PALNEJ, ponieważ przez to robi się z tego "broń szczególnie niebezpieczna (na równi z tymi modelami co nie są wykrywane przez wykrywacze metali), podobnie jak zakazane są celowniki laserowe. Do pneumatyków takiego odnośnika nie ma.
Ale do takiego rusznikarza to bym nawet broni palnej nie zaniósł, bo bałbym się o cokolwiek zapytać. Poza fachowymi umiejętnościami w tych czasach liczy się też obsługa klienta.
Ale, może ten pan został w poprzedniej epoce, kiedy kelnerki na uwagi odpowiadały "nie podoba się, to won".
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
JM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 14 lutego 2003, 02:11
Tematy: 113
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JM »

To ja jestem ciekawy co ma zamontowane na lufie BSA lightning i pare modeli AA??? Och Ci specjaliści :wink:
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2003, 19:39 przez JM, łącznie zmieniany 1 raz.
robin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 07 kwietnia 2003, 14:03
Tematy: 142
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: robin »

Ja tylko przytaczam słowa rusznikarza to co zasłyszałem a tak samo jak wszyscy wypowiadający się tu jestem wkurzony na takich fachowców którzy na posiadaczy pneumatyków patrzą jak na niewyżyte dzieciaki które na niczym się nie znają.

Pozdrawiam, Robin D48.
JM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 14 lutego 2003, 02:11
Tematy: 113
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JM »

Robin, to w naszym imieniu powiedz panu.... albo poco mu cos mówić ... jego sprawa, że jest taki jaki jest.... :twisted:
Awatar użytkownika
Bartic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1081
Rejestracja: 03 marca 2003, 13:53
Tematy: 61
Lokalizacja: CKS Stare Strzelby
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartic »

Akcesoria typu tłumik do wiatrówki wywołują niemałe zgorszenie. Kupując gruby pręt aluminiowy wygadałem się, że to na tłumik, czym wywołałem niemałe zgorszenie w sklepie. Skończyło się jednak miło, bo pojawiła się szefowa tego składu, która ma syna - strzelca wiatrowego i zagadneinie nie jest jej obce.
Jakiś czas potem pytałem w pewnym zakładzie o możliwość anodowania i czernienia aluminium... Po krótkiej wymianie zdań myślałem, że za chwilę ściągną na mnie Policję, Wojsko, Grom, CIA, FBI i nie wiem co jeszcze.
Pozdrawiam
-Marcin-
GG2512814 ________________
Se gut, se bon, se Sagalas London, se Iwan kowal de Bałabanówka
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1146
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

I tak od razu skojarzyli pojęcie tłumik z bronią? Dziwni Ci ludzie, a nie mógł być to tłumik do pojaqzdu lub pilarki.
Z tym wzywaniem Policji to nie przejmuj się. To że pójdę do sklepu i kupię komputer, który wspomnę że potrzebny mi jest do naprowadzania rakiet Ziemia-Powietrze to jeszcze nie czyni ze mnie terrorysty.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

max999 pisze: Jezeli bedziesz mial zaswiadczenie ze jestes zdrowy na umysle to laski nie beda robic.........
To forum ma obsługę polskich znaków. Proponuję docenić to by nie powstawały w/w dziwolągi. No chyba, że to znowu ta ... no ... dyskopatia czy jak jej tam .. a dysleksja !
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”