Modyfikacja spustu HW97...

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
lorak
Zarejestrowany użytkownik

Modyfikacja spustu HW97...

Post autor: lorak »

Modyfikacja, tuning spustu, miał na celu cofnięcie języka i zwiększenie możliwości i zakresu regulacji tak jak w AA :idea:.

W modyfikacji spustu pomagał merkury31 który wykonał na moje zamówienie język spustu z mosiądzu. Dopasowałem do moich potrzeb i powstało takie cudo:

Obrazek Obrazek Obrazek

Wszystkie "obowiązkowe" modyfikacje pozostałych elementów spustu przedstawiają zdjęcia z opisem:

Obrazek Obrazek

Najpierw język trafił do mojej pierwszej HW97K wraz z modyfikowanym kabłąkiem :):

Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz mam "dopasowaną do mnie" HW97KT (jestem leworęczny) i oczywiście potrzebne elementy spustu przełożyłem do nowego karabinka, wyszło takie coś:

Obrazek Obrazek Obrazek

Regulacja spustu dokonywana jest w czterech miejscach, jeżeli jest taka potrzeba oczywiście, niektóre miejsca po prostu dają podobne ustawienie ale dostęp do nich jest teraz realizowany za pośrednictwem imbusu 1,5mm. Widoczny z boku języka czarny punkt, to element który zapobiega samoistnemu wykręcaniu się broków regulacji drogi pierwszego i drugiego stopnia. Wypolerowane i zaokrąglone główki broków i dodatkowo płaska i wypolerowana powierzchnia elementu współpracującego powoduje że język po odpowiednich regulacjach pracuje po prostu tak jak chciałem :idea: .
Jeżeli komuś się nie podoba osada "T" to proszę tego nie poruszać, dla mnie jest po prostu funkcjonalna i na "żywo" wygląda naprawdę dobrze", no i ta stopka ... AH :!:
Jest jeszcze duzo możliwości wykonania samego języka, chociażby tak jak w wiatrówkach matchowych, ale ja wybrałem rozwiązanie tradycyjne ...

"Do estetów":
Osobiście wolę odcienie srebrne ale mosiądz w tym wypadku wydawał mi się materiałem szlachetniejszym, trwalszym i "mi-się" podoba tak jak jest. Po wykonaniu otworów w kabłąku zostałyby ślady gołego aluminium więc zdarcie "czarności" i delikatna polerka dały taki efekt.

Lubię strzelać ze sprzętu który ma "jaja" i do tego jest przyjemny, zadbany z wyglądu - tak mam :)

Specjalne podziękowania dla naszego kolegi merkury31 za pomoc w realizacji celów :idea: :) .

P.S.
... to nie reklama, to forma wyrażenia dokonań DIY :idea: ... chociaż ... :)

Pozdrawiam, Karol.
Ostatnio zmieniony 10 września 2011, 21:15 przez lorak, łącznie zmieniany 4 razy.
... trochę stali, drewna, szkła i dużo amelinium ...
Mój arsenał, moja tajemnica.

ORDYNAT

Post autor: ORDYNAT »

Interesujące. Dla mnie spust w HW zadowalający nie jest. Prócz przymiarki do tuningu, w ramach poprawy kultury pracy po kolegi poście jeszcze zaczynam rozważać co zrobić ze spustem. Cofnięcie języka z pewnością jest wygodniejsze „pod palec”.

krzysiek71

spust

Post autor: krzysiek71 »

pozwoliłem sobie podpatrując kolegę , wykonać małą zmianę , również
z pomocą Leszka i oto co wyszło :
https://picasaweb.google.com/krzysiek19 ... 9208122370
Naprawdę regulacja jest o niebo lepsza , spust pracuje bardzo płynnie , można
go ustawić dla najbardziej wybrednych strzelców.
Jeszcze raz dzięki za super pomysł koledze Lorak i współpracę Leszkowi
Pozdrawiam Krzysiek

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”