Oszukani przez barel300 aka Bulit45 aka arguns

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

ferino
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Slovensko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Oszukani przez barel300 aka Bulit45 aka arguns

Post autor: ferino »

Zdravím kolegovia!

Moj pohár trpezlivosti s barel300 aka Bulit45 aka arguns pretiekol. Pred dvomi mesiacmi som mu poslal naspäť AR2079 s ohnutou hlavňou dodnes nemám ani pušku, ani peniaze. Ako vidieť, oklamal už mnoho ľudí v Poľsku, Čechách i na Slovensku.
Navrhujem, aby sme sa spoločne obrátili najskôr na barel300, potom na políciu. Nechcem, aby beztrestne podvádzal ďalších ľudí.
Kto s ním máte zlé skúsenosti, prihláste sa u mňa alebo kolegu combaka, zozbierame to a posunieme na políciu.

ĎakujemObrazek
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, 10:10 przez ferino, łącznie zmieniany 1 raz.
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

Ale banán vlevo.
Jdi VB.
Ahoj
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
combak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ISTEBNA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: combak »

ferino pisze:Zdravím kolegovia!

Moj pohár trpezlivosti s barel300 aka Bulit45 aka arguns pretiekol. Pred dvomi mesiacmi som mu poslal naspäť AR2079 s ohnutou hlavňou dodnes nemám ani pušku, ani peniaze. Ako vidieť, oklamal už mnoho ľudí v Poľsku, Čechách i na Slovensku.
Navrhujem, aby sme sa spoločne obrátili najskôr na barel300, potom na políciu. Nechcem, aby beztrestne podvádzal ďalších ľudí.
Kto s ním máte zlé skúsenosti, prihláste sa u mňa alebo kolegu combaka, zozbierame to a posunieme na políciu.

ĎakujemObrazek
Na prośbę kolegi Ferino przetłumaczę jego post. Jak wielu innych czuje się oszukany przez Barela.

Mój kielich cierpliwości już się przelał. Barel vel Bulit vel Arguns oszukał mnie tak jak wielu innych z Czech , Słowacji i Polski . Zakupioną AR 2079 , odesłałem z reklamacją krzywej lufy dwa miesiące temu. Do dziś ani wiatrówki ani pieniędzy nie widziałem . Moja propozycja to połączyć wspólne siły i razem wszyscy złóżmy doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Nie chcę żeby nadal bezkarnie oszukiwał swoich klientów .
Proponuję żebyśmy najpierw wspólnie do niego napisali swoje roszczenia a w razie braku reakcji skierowali sprawę do organów ścigania. Pojedyncza skarga jest nieskuteczna ze względu na kwotę powodującą "NISKĄ SZKODLIWOŚĆ SPOŁECZNĄ". wspólne roszczenie podniesie wartość roszczenia do kilku tysięcy złotych więc jest szansa na wszczęcie sprawy.


Dodam od siebie że w imieniu Ferino napisałem do niego i otrzymałem wymijającą odpowiedź a na kolejny e-mail wcale już nie odpowiedział. Jego telefon podany na allegro milczy a tylko automat informuje o przepełnionej skrzynce.
Najśmieszniejsze w tym jest że ja u Barela sam kupowałem i kupiłem kilka razy bez zastrzeżeń a moja AR 2079 jest wiatrówką o jakiej mi się nawet nie marzyło. To żeja miałem szczęście zobowiązuje mnie do pomocy oszukanym kolegom .
Trafiaj tam gdzie celujesz :)
luidzi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 28 stycznia 2006, 15:02
Tematy: 9
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: luidzi »

Dobrze że zamieściliście ten post. Niech służy za ostrzeżenie. Ja też zostałem oszukany przez sprzedawcę o nazwie 'Arguns'- należy omijac go szerokim łukiem. Facet czuje się zupełnie bezkarny i otwarcie o tym mówi w opisie na allegro. W moim przypadku przysłał mi element karabinka niezgodny z opisem zawartym w ofercie. Facet ignoruje wszelkie próby nawiązania kontaktu w sprawie reklamacji.
Śrutek
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Śrutek »

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=71 ... 65ef53674f

Pewnie nigdy bym na to forum nie trafił gdyby nie fakt iż na prezent od dziewczyny na święta dostałem wiatrówkę. Niestety pech chciał że się zepsuła i odesłałem ją do serwisu w Nowym Modlinie. Tydzień po wysłaniu zadzwoniłem co ze sprzętem, odpowiedziano mi że już wysłano naprawioną. Minął kolejny tydzień znowu telefon i znowu zapewnienie że wysłano już do mnie sprzęt. Po tym telefonów już nikt nie odbierał przez jakieś półtora msc, a byłem naprawdę bardzo natrętny. Wkurzony, postanowiłem podejść w inny sposób. Znalazłem aukcje na allegro droższego sprzętu z naszej dziedziny i podszyłem się pod zainteresowanego. Korespondowałem ze sprzedającym na temat tego co miałem niby kupić a jednocześnie wzbudzałem w nim niepewność pisząc o tym jakie mają złe opinie i że chyba się nie zdecyduję bo oszukują. Poruszyłem tematy niezwróconej mi wiatrówki i innych sprzętów. Ogólnie tłumaczył się że mają wiele roboty i się nie wyrabiają itd W mega skrócie doszliśmy do tego iż kolega założyciel tematu z linka wyżej miał nieczytelny adres zwrotny i sprzęt leży ale nie mają jak odesłać. A ja odzyskałem nową wiatrówkę.
Jednak moje zadowolenie jest i tak połowiczne gdyż podczas próby wykalibrowania lunety okazało się że lufa idzie nieznacznie w dół i skala regulacji się kończy a strzały padają i tak za nisko o 10 cm :/ Zastosowałem podkładkę pod tylne trzymanie i wykalibrowałem i trafiam. Tutaj też moje pytanie, czy przy zastosowaniu tej metody z podkładką wiatrówka będzie niecelna na większe odległości, będzie niecelna, czy wszystko będzie ok? Normalnie odesłał bym ponownie lecz jak mam nie dostać jej spowrotem wcale to wole już taką. Mimo iż nie funkcjonuje zbytnio na tym forum to jednak powinien powstać tu dział ostrzegający przed nieuczciwymi sprzedawcami czy serwisami. Sytuacje opisałem Senio lecz pomocy nie uzyskałem, wręcz przeciwnie odp była "co to mnie obchodzi" czy cos w tym stylu. Jeśli ktoś zna tego kolegę co zakładał temat z linka to niech mu powie że adres musi im wysłać do zwrotu i dostanie sprzęt.

Telefony jakie mam:

505-631-486
516-303-779

e-mail:

gutek115@poczta.onet.pl

A to z archiwum rozmów z mojej skrzynki e-mail, żeby coś z tego zrozumieć należy czytać od dołu ;)


Witam. No chłopak właśnie pisał że jest specyficzna bo na kolbie farba odchodziła i łatwo ją by było zidentyfikować. Z tego co mi napisał to było tak że już kilkukrotnie też mu powiedziano że wysłana była ale od ponad miesiąca nie dostał jej spowrotem. Skoro Pan może to niech Pan to ruszy żeby młody nie poszedł na policję albo coś bo nie jest zadowolony a raczej nabuzowany... Tym czasem życzę miłej majówki, na pewno się jeszcze odezwę. Pozdrawiam Zygmunt.


Dnia 30 kwietnia 2011 15:18 gutek115@poczta.onet.pl napisał(a):


Witam ,tak była zrobiona i nawet wymieniona peknięta kolba i prawdopodobnie wysłana , ja spręzynami sie nie zajmuję ale sprawdzę po powrocie bo pamietam ja doskonale ( peknieta kolbę po srodku od zeschnietego drzewa , co sie zadko zdaża ) napewno do niego wróci , nikomu z nas nie jest potrzebna czyjaś wiatrówka , poniewaz nawet nie strzelamy z tych sprzętów ( mamy troche inne do zabawy ) pzdr


=

W dniu 2011-04-29 22:25:22 użytkownik napisał:

Witam. W większości spraw się z Panem zgadzam. Nadal drążyłem temat i dotarłem na forum wiatrówek do człowieka który opisuje jak ponad miesiąc temu wyslał do Państwa wiatrówkę jakiś Breaker i była kartka z opisem uszkodzenia i adresem zwrotnym, oraz dobrze zabezpieczona paczka. Ponoć kilka razy się dodzwonił i mówiono że została wymieniona sprężyna i kolba i że już została wysłana spowrotem. A obecnie nikt nie odbiera a chłopak został bez sprzętu... Nie chciał bym aby mnie taka sytuacja spotkała po zakupie i stąd tak drąże temat. Może to Wasze zaniedbanie z powodu takiego natłoku zajęć. Na forum mam do niego kontakt jak coś. Co do tajemnicy pochodzenia podzespołów jestem to w stanie zrozumieć, chcialem się zorientowac co do jakości. Ciężko znaleźć dobry i tani sprzęt tego typu z tąd takie moje "sledztwo".



Dnia 29 kwietnia 2011 15:14 gutek115@poczta.onet.pl napisał(a):


witam , i jescze jedno / są ludzie którzy przysyłaja sprzety z adresem tylko na liscie przewozowym który jest kopiowany z nieczytelnym nadawcą zamiast napisać nadawce na przesyłce ( nie umiesczaja jakichkolwiek info na kartce co ma byc zrobione , gdzie odesłane ) i dlatego zawsze w miesiacu 2 lub trzy rzeczy lezą czekaja na powiadomienie / a info firm w których sie zaopatrujemy jest nasza wewnetrzna tajemnicą firmową i nie udzielam informacji ( na tym to polega ) zadna firma cokolwiek robiąca na swiecie nie udzieli info produkcyjnego / pzdr



=

W dniu 2011-04-29 09:28:38 użytkownik napisał:

Witam. Co do wyjazdu to akurat nie problem bo wypłatę będę miał po 10-tym. Pisze Pan że części renomowanej niemieckiej firmy, a jakiej? Starałem się znaleźć informacje o Państwa firmie w internecie i niestety natrafiłem na negatywne komentarze mówiące o tym że nie wysyłacie Państwo sprzętu oddanego do naprawy co Pan na to? Trochę to pasuje do opisu kiedy nie można się do Państwa dodzwonić i sam Pan mówi o kontakcie jedynie mailowym...

"Witam mam problem z wiatrówką qb 78 a dokładnie z zaworami jeden to zawór rozprężający co2,a drugi to zawór od kartusza.Problem jest taki ze wysłałem prawie 2 miesiące temu te zawory w celu naprawy do serwisu gwarancyjnego który miałem podany na gwarancji od wiatrówki a nazwa serwisu to Service Pneumatyka Nowy Modlin 26 ,05-180 Nowy Modlin i do tej pory ich nie dostałem chociaż już kilka razy tam dzwoniłem i słyszałem od tego gościa ze zawory są już naprawione i wysłane ale tak już czekam miesiąc na te zawory.Teraz to już nawet ten gościu nie odbiera ode mnie telefonu,a z innych telefonów tez nie mogę się dodzwonić.Może mi ktoś poradzić co teraz mam zrobić pojechać tam za bardzo nie mogę bo jest to dla mnie za daleko.Proszę o pomoc albo poradę"

Domyślam się że to Państwa firma? Sprzęt który Państwo oferujecie bardzo mi odpowiada tylko nie chcę się naciąć bo na allegro również konto ma negatywne komentarze a nie jest to dla mnie mała kwota. Oczekuję odpowiedzi i jakiejś gwarancji pozytywnego załatwienia sprawy. Pozdrawiam Zygmunt.


witam , wyjazd do 6 maja / tylko meil / zrobione u nas w servisie/ pzdr



.

W dniu 2011-04-28 21:59:17 użytkownik napisał:

Wiadomość od: wysłana z komputera o numerze IP:
Strona z przedmiotem: AIRMAGNUM KIT TUNING PCP 350m/s
Treść wiadomości:
Witam. Jestem zainteresowany opisanym wyżej sprzętem. Starałem się do Państwa dodzwonić na podany numer lecz bezskutecznie. Mam pytanie na jakich podzespołach i w jakim kraju została składana? Proszę o kontakt lub informacje w jakich godzinach można się do Państwa dodzwonić, mam kilka pytań a i może byśmy coś wynegocjowali w sprawie ceny :) Pozdrawiam Zygmunt.
jarekch
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 września 2010, 11:46
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarekch »

Przyłączam się (niestety) do grona źle potraktowanych klientów tego gościa o nazwie barel300 z allegro.


Jesli będziecie podejmowali jakąś zbiorową akcję, chętnie się przyłączę.
Prosze o info na pw.

Pozdrawiam wszystkich nabitych w butelkę...

Jarekch.


Oto moja korespondencja z barelem300:

(początek na końcu):

Po raz kolejny nic od Pana nie otrzymałem.
Sytuacja ta trwa już stanowczo zbyt długo.
Wystawiam Panu negatywny komentarz na aukcji allegro.
Zaistniałą sytuację opiszę także ku przestrodze innych potencjalnych pana klientów na forum bron.iweb.pl (jest już tam osobny wątek o Panu założony przez innych niezadowolonych Pana klientów).

Jarekch


From: gutek115@poczta.onet.pl
Sent: Sunday, May 29, 2011 5:35 PM
To: Jarekch
Subject: RE: Re: Pytanie o przedmiot: UMAREX AIRMAGNUM 850 NABÓJ 88g WIELOKROTNY !!! (Numery ofert 1554006222)

witam , tak prawda zapomniałem o panu , w wtorek panu wysyłam drugi , pozdrawiam




====

W dniu 2011-05-29 14:20:05 użytkownik Jarosław
< napisał:
Witam,
Uprzejmie proszę o kontakt w sprawie reklamacji naboju 88g.
Sprawa ciągnie się już zbyt długo.

J. Chudzicki.

From: gutek115@poczta.onet.pl
Sent: Tuesday, May 10, 2011 5:32 AM
To: Jarosław
Subject: RE: Re: Pytanie o przedmiot: UMAREX AIRMAGNUM 850 NABÓJ 88g WIELOKROTNY !!! (Numery ofert 1554006222)



W dniu 2011-05-09 21:20:05 użytkownik Jarosław
napisał:
Do tej pory nic nie otrzymałem.
J. Chudzicki.

From: gutek115@poczta.onet.pl
Sent: Tuesday, May 03, 2011 12:39 PM
To: Jarosław
Subject: RE: Re: Pytanie o przedmiot: UMAREX AIRMAGNUM 850 NABÓJ 88g WIELOKROTNY !!! (Numery ofert 1554006222)




Witam , sprawdzę jutro co z przesyłką / pzdr


=







W dniu 2011-05-03 11:47:26 użytkownik Jarosław < napisał:
Witam,
Niestety do dziś nie otrzymałem żadnej przesyłki.
Jarek.


From: gutek115@poczta.onet.pl
Sent: Saturday, April 16, 2011 5:07 PM
To: Jarosław
Subject: RE: Re: Pytanie o przedmiot: UMAREX AIRMAGNUM 850 NABÓJ 88g WIELOKROTNY !!! (Numery ofert 1554006222)

ok w torek wysyłam / pzdr


=

W dniu 2011-04-16 10:09:06 użytkownik Jarosław napisał:
Bardzo dziękuję,
Mój adres:
Jarosław XXXXXXXXXXXXXX

Pozdrawiam,
Jarekch

From: gutek115@poczta.onet.pl
Sent: Saturday, April 16, 2011 6:50 AM
To: Jarosław
Subject: RE: Re: Pytanie o przedmiot: UMAREX AIRMAGNUM 850 NABÓJ 88g WIELOKROTNY !!! (Numery ofert 1554006222)

witam , prosze podac adres wysle drugi z koperta i znaczkiem zeby tamten pan wrzucił do skrzynki pocztowej / pzdr


=

W dniu 2011-04-15 22:20:16 użytkownik Jarosław <> napisał:
Od samego początku, jak rozpakowałem nabój miał on wciśnięty trzpień wewnątrz gwintowanego króćca.
Po wkręceniu naboju przez przetoczkę-redukcję otrzymaną wraz z nabojem odkręcałem zawór główny w butli z CO2, z której napełniałem nabój CO2.
Po ok. minucie zawór w butli zakręcałem.
Następnie powoli wykręcałem nabój z przetoczki. Po wykręceniu naboju przez jego zawór przez kilkanaście sekund wylatywał zimny strumień CO2. Trzpień zaworu w naboju był cały czas w tym samym położeniu – wciśnięty poniżej krawędzi króćca na głębokość ok. 3-4 mm.
Operację napełniania naboju przeprowadzałem kilkakrotnie – cały czas z tym samym efektem.
Próbowałem poruszyć trzpień zaworu przez jego wciskanie np. śrubokrętem (oczywiście z wyczuciem) – trzpień ani razu nie poruszył się.

W podany wyżej sposób napełniam fabryczny nabój przystosowany do pojemników 12g z CO2. Tam zawór w króćcu przyłączeniowym naboju zamyka się samoczynnie w momencie wykręcania naboju z butli.

Proszę o jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem.
Jarosław


From: gutek115@poczta.onet.pl
Sent: Friday, April 15, 2011 3:45 PM
To: jarek.
Subject: RE: Pytanie o przedmiot: UMAREX AIRMAGNUM 850 NABÓJ 88g WIELOKROTNY !!! (Numery ofert 1554006222)

witam , prosze napisac jak to wyglada ze sie nie zamyka ? pomogę


=

W dniu 2011-04-15 10:26:36 użytkownik > napisał:
Wiadomość od: Jarekch_2004, wysłana z komputera o numerze IP:
Strona z przedmiotem: UMAREX AIRMAGNUM 850 NABÓJ 88g WIELOKROTNY !!!

--------------------------------------------------------------------------------
Treść wiadomości:
Witam, kilka miesięcy temu zakupiłem u Pana nabój 88g. Dopiero teraz miałem sposobnośc naładowania go z butli. Mam kłopot, ponieważ zawór w naboju się nie zamyka. Czy ma Pan jakieś sugestie, jak rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam,
Łucznik wz 1970, Hammerli Air Magnum 850
Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zmara »

Witam,

Jestem tu nowy, ale forum śledzę od dawna, gdyż wiatrówki i strzelectwo wciągnęły mnie i sporą ilość gotówki jak nic dotąd :)

Niedawno kupiłem od tego ... Pana (trafiło na bulit45 gdzie podszywa się pod kobietę z wadą wymowy, dlatego nie odbiera kom.) "nową" wiatrówkę QB 78 deluxe. Postrzelałem z niej całe dwa dni po czym padł zawór CO2.
Po rozebraniu wiatrówki okazało się, że była używana, m.in. ukręcony gwint przy śrubie trzymającej spust, podkładka w zaworze CO2 zamieniona na jakąś samoróbkę i dodatkowo cała w opiłkach - nic dziwnego, że zawór zdechł, brak filtra filcowego i dystansu, a także zamieniona (krzywa) sprężynka przebijaka...
Dodatkowo sprzedający nie dosłał montażu, który miał być w zestawie, obiecał, że dośle...i na tym się skończyło.

Nie odpisywał na moje e-maile więc wystawiłem negatywa, on oczywiście 5 minut później wystawił "odwetowca" w typowym dla siebie chamskim stylu...który już wcześniej widziałem na allegro u Pana argun, no i proszę to jedna i ta sama osoba.

Na szczęście nie odsyłałem do niego wiatrówki, bo pewnie już bym jej nie zobaczył, teraz jest w naprawie (tuning itp) u Mikiego w warsztacie, mam nadzieję, że coś z niej będzie, bo to naprawdę fajna zabawka.

Jeśli będzie organizowana jakaś akcja grupowa, to jak najbardziej się piszę, ponieważ czuję się przez tego gościa oszukany - jak wszyscy tutaj.

Poza tym gość jest wyjątkowo bezczelny i kpi sobie z ludzi i prawa, więc uważam, że coś na pewno przydałoby się zrobić, tym bardziej, że takich jak my jest na pewno więcej.
Kto wie czy wkrótce nas nie przybędzie, bo gość nadal działa sobie bezkarnie...
Wszystkiego po trochu :-D
Awatar użytkownika
norikum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1246
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 20:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Bieżyń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norikum »

co do Bullit 45...
Mój kumpel kupił u niej ( niego ? ) wiatrówkę, przysłała najpierw nie to co trzeba, po odesłaniu w celu wymiany zaczeły się schody... Najpierw że towaru właśnie nie ma ( mimo iż na swoich aukcjach je nadal wystawiała...) potem cisza i długo nic, by wreszcie po pół roku jak nie więcej przysłać w końcu w bulach właściwą wiatrówkę, straszenie policją itp nic nie dało, szkoda słów.
Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.

Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!
Awatar użytkownika
szatyn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 17 maja 2010, 22:36
Tematy: 12
Lokalizacja: Świerklaniec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szatyn »

co prawda ja kupowałem u niego drobne rzeczy za pobraniem i problemu nie było
ale nie rozumiem kolegów
namiary macie, wybrać się na komisariat i hej niech się machina uruchomia
mała szkodliwość małą szkodliwością, ale wkońcu może to faceta poruszy
S400 4.5 + Delta Optical 6-24X50
Aselkon MX10 5.5 + jakieś Hawke
Awatar użytkownika
norikum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1246
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 20:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Bieżyń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norikum »

wybrać się na komisariat i hej niech się machina uruchomia
mała szkodliwość małą szkodliwością, ale wkońcu może to faceta poruszy
I to było... nic nie pomogło.
Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.

Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!
Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zmara »

Skontaktował się ze mną przez e-mail kolejny oszukany, który otrzymał uszkodzoną wiatrówkę. Odesłał ją do serwisu...i tyle ją widział. Rozpoczął spór na allegro w celu odzyskania kasy albo sprawnej wiatrówki. Napisałem mu żeby w komentarzu negatywnym umieścił linka do tej strony oraz ten link (ja niestety nie zdążyłem i po prostu wystawiłem negatywa, a później znalazłem te tematy):

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=59 ... e&start=60

może to by coś pomogło.

Jak bym przeczytał takiego negatywa to bym w życiu nic od niego nie kupił.

Dzisiaj dostałem od niego informację, że przesłał do obsługi allegro obydwa linki.
Zobaczymy może to coś da...

Swoją drogą okazało się, że gość nikomu chyba nie wysyła ani paragonu ani faktury, więc może mały donos do US by coś go ruszył?
Wszystkiego po trochu :-D
Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zmara »

Panowie oto odpowiedź allegro na całą zaistniałą sytuację (otrzymał ją inny poszkodowany przez bulit45):

"Rozumiem Pana sytuację, ale proszę pamiętać, że serwis Allegro nie
jest stroną w aukcji. Nie posiadamy uprawnień pozwalających nam na
rozstrzyganie tego typu sporów.

Zakończona aukcja w świetle prawa jest umową cywilną pomiędzy
Sprzedającym a Zwycięzcą aukcji. W przypadku naruszenia przez którąś
ze stron warunków owej umowy osoba poszkodowana ma prawo zgłoszenia
sprawy do organów odpowiednich do rozpatrywania takich skarg (sądów
powszechnych lub wcześniej policji).

Gdy powyższe działania nie przyniosą efektu, wówczas w sprawie
niniejszego sporu może Pan skorzystać z usługi zasięgnięcia porady
współpracującego z naszym Serwisem profesjonalnego zespołu prawników z
kancelarii prawniczej Włodzimierz Głowacki i Wspólnicy sp.k. z siedzibą
w Poznaniu.

Usługa jest całkowicie bezpłatna, uruchomiona specjalnie w celu
udzielania pomocy w przypadku takich sytuacji transakcyjnych, z jaką ma
Pan do czynienia."

Czyli allegro jest od...brania prowizji, a sukces transakcji zależy od uczciwości sprzedającego.
Po tej lekturze stwierdziłem, że moja przygoda z allegro właśnie się....skończyła definitywnie.
Wszystkiego po trochu :-D
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

Zmara pisze: Czyli allegro jest od...brania prowizji, a sukces transakcji zależy od uczciwości sprzedającego.
Po tej lekturze stwierdziłem, że moja przygoda z allegro właśnie się....skończyła definitywnie.
Dokładnie.
Jak alledrogo otrzyma kasę za wystawienie i prowizję od sprzedaży to jest dla nich OK.

Gość może mieć kilka nicków byleby nie licytował na swoich aukcjach (tak było kiedyś).
Ale większa cena końcowa = większa prowizja to pewnie i na to pozwalają.

On jest duży czyli dużo sprzedaje i daje im dużą kasę to inaczej na niego patrzą.

Jedyna rada to się poświęcić (dać negatywa (będzie odwetowy) / wylicytować i wystawić komentarz (nie płacąc, pewnie będzie negatyw, ale gość musi zapłacić prowizję ...).

Jak uzbiera kilka negatywów to mogą mu zamknąć konto.

A czy działa jako firma i wystawia paragony / faktury? Co na to US?
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
Awatar użytkownika
Arnie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4852
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Włochy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Arnie »

Zmara pisze:Czyli allegro jest od...brania prowizji, a sukces transakcji zależy od uczciwości sprzedającego.
Po tej lekturze stwierdziłem, że moja przygoda z allegro właśnie się....skończyła definitywnie.
Bardzo wspólczuję wszystkim oszukanym, ale sorry w czym ma Wam pomóc Allegro :shock: . To jest tylko i wyłącznie serwis sprzedażowy i rzeczywiście nie ma uprawnień do rozstrzygania takich sporów.
A na koniec do wszystkich lamentujących na tego oszusta - wystarczy parę dni i parę osób poszkodowanych, pare zgłoszeń tam gdzie trzeba i facet jest udupiony po całości. Trzeba tylko ruszyć rozum i tyłki a nie plakac na forum :)
Awatar użytkownika
SP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 969
Rejestracja: 12 czerwca 2008, 13:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: SP »

Zwróćcie uwagę że facio dokonuje zawsze wszelkich rozliczeń metodą "pobraniową"
Dzięki temu U.S. nie może prześledzic tych transakcji poprzez analizę jego kont bankowych.
Ale może się nim zainteresować właśnie z tego powodu.
Nie znoszę donosicielstwa - ale skór.....ństwa też.
"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”