Dlaczego czarny proch jest legalny

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Dlaczego czarny proch jest legalny

Post autor: marekp »

Chcialem poruszyc ten temat. Dlaczego jest legalny?

1. Dyrektywa Unii europejskiej mowi ze bron i amunicja maja podlegac tym samym przepisom. I tam jest nawet wyjasnienie ze pozwolenie na bron jest rowniez pozwoleniem na amunicje. Dyretywa byla tym czynnikiem ktory powodowal ze byla nowelizowana ustawa o broni i amunicji. Dyterktywa zostala ratyfikowana czyli jest prawem.
2. Ustawa o broni i amunicji mowi ze na bron sprzed 1850 roku nie potrzeba pozwolenia. Zatem laczac to z Dyrektywa na amunicje do tej broni tez pozwolenia nie potrzeba.
3. Prokurator oddalil zarzut nielegalnosci prochu w sprawie Rzemka. Co prawda u nas nie ma precedensow ale jednak postanowienie jest takie a nie inne. Rownosc obywateli wobec prawa mowi ze kazdy pwinien byc traktowany tak samo. Wiec nie do konca sad moze roznie mowic

No i to tyle. Inne rozumienie jest po prostu lamaniem prawa.

MarekP
Ostatnio zmieniony 27 marca 2008, 11:55 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ob.Lech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 574
Rejestracja: 02 czerwca 2007, 19:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ob.Lech »

To ja jeszcze przekleję tu fragment mojego wywodu z tematu o ZKS. Chyba jest na temat, skoro nam milicyjność wmawia, że CP to materiał wybuchowy:

Ustawa z dnia 21 czerwca 2002 r. O materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego:

Art. 6.
Zasady wydawania i cofania pozwoleń na nabywanie oraz przechowywanie amunicji
określają przepisy ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. Nr
53, poz. 549 oraz z 2001 r. Nr 27, poz. 298).

Co moim zdaniem oznacza, że do amunicji wyżej wzmiankowana ustawa o materiałach wybuchowych się nie odnosi.

Jeśli gdzieś popełniłem błąd, proszę poprawcie mnie, bo nie chciałbym nikogo dezinformować.
Nam strzelać nie kazano...
...my to po prostu lubimy.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Proch jako materiał wybuchowy ma inna granulację, jest gruby, jego ziarna są duże i nie nadają się do broni CP. Tylko . z milicji może mieć z tym problemy bo jest tak mało wyszkolony, że nie potrafi tego odróżnić, dlatego czesi piszą "Do replik" a nie kamieniołomów, żeby nikt nie miał wątpliwości, a nasi że się nie znają to najlepiej by nic nie pozwolili sprzedawać.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Cos mi przyszlo do glowy. Jesli sprzedaja na pozwolenie to nie mozna materialow wybuchowych sprzedawac na pozwolenie na bron. To jakies pozwolenie saperskie :-) albo co....
Tak chcialem tylko przypomniec ze takie jest prawo w Polsce. I jeszcze. Jesli jest niezgodnosc rozporzadzenia i ustawy to rozporzadzenie jest niewazne. Bowiem jest aktem nizszym niz ustawa. Do tego jeszcze jedno. Jesli nie ma delegacjii ustawowej to nie mozna dac rozporzadzenia. Czyli nie do wszystkich punktow ustawy mozna wydac rozporzadzenie. Tylko jestli jest cos takiego: szczegolowe zasady okresli ...... w drodze rozporzadzenia. I to rozporzadzenie nie moze byc sprzeczne z ZADNA ustawa. Jesli chodzi o interpretacje znow sie odwolam do tego jaki jest system prawny w Polsce. Otoz interpretowac ustawe moze Sad Najwyzszy. I tylko Sad Najwyzszy. Wiec mowienie o tym ze KG interpretuje jest co najmniej zaskakujace.

MarekP
MaciekP
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 871
Rejestracja: 21 marca 2006, 14:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: RIP

Post autor: MaciekP »

Też się z Markiem zgadzam i nas na tym forum nie trzeba o tym przekonywać. Dla mej ciekawości proszę Cię, Marku, podaj jakiś udokumentowany przypadek, że policja zkwestionowała u kogoś proch do broni CP przeznaczony na własny użytek, skończyło się to aktem oskarżenia i skazującym prawomocnym wyrokiem sądowym (z podaniem podstawy prawnej). A może Koledzy znają takie przypadki, w takim razie podajcie, jaki sąd i numer sprawy.
MaciekP
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 871
Rejestracja: 21 marca 2006, 14:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: RIP

Post autor: MaciekP »

No i co, głucha cisza! A może nie ma takich przypadków? Może środowisko strzelców CP żyje w fałszywym poczuciu oblężonej twierdzy: Ojejku, jak ONI nas prześladują! Oczywiście może się zdarzyć, że ten i ów niekompetentny policjant czy prokurator będzie się czepiał prochu do broni CP na własny użytek posiadacza, toteż nasze forum jest m.in. po to, aby wyjaśniać takie nieporozumienia, słowem edukować się wzajemnie. Lecz do tego nie wolno tutaj wymyślać policji i prokuraturze od debilów, uważając ich globalnie za skretyniałych wrogów CP. Próbowałem o tym kiedyś pisać, nikt mnie nie poparł, pewnie teraz też tak będzie.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Jest kilka spraw w toku. I sa one jakos tak dziwnie dlugo zawieszone. Np. w sprawie Rzemka sad (!) stosuje wybiegi zeby nie rozpatrywac sprawy. To NSA. A jesli chodzi o KC to prokurator odstapil od oskarzenia i gdzies na forum jest uzasadnienie.
Czy kompleks twierdzy? Raczej nie. To jest tak ze cofnieto koncesje Rzemkowi - niby moga. Sklepy boja sie bo ich policja straszy. Tak to z cala odpowiedzialnoscia mowie. Niech pan sprzedaje. To pan zobaczy.... Wiec ludzie nie sprzedaja. ZKS - tez podobno policja. To porozumienie z Poznania miedzy policja a Bractwem Kurkowym. Wszystkim sie wydaje ze to jest jakis akt istotny a to jest nic. To juz tak bylo. Przyslali do Rzemka pismo. Poszedl i powiedzial ze da sprawe do sadu. To policja na to ze to pismo to nie jest akt administracyjny zaden i nie mozna go zaskarzyc. Mimo ze tam ewidentone zabraniaja sprzedarzy. Ja o tym mowie. Oczywiscie ze wiedza ze niewiele mozna zrobic. Ale mozna zycie utrudniac. I o tym warto tez wiedziec. Ale sa ludzie ktorzy cos robia dla swietego spokoju. Toz to tylko 10zl a proch sie przyda..... I nie widza ze robia cos zle. To sa wieloletnie tradycje - zastraszanie. Ale jak trudno z czyms takim walczyc.

MarekP
MaciekP
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 871
Rejestracja: 21 marca 2006, 14:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: RIP

Post autor: MaciekP »

Marku, jeśli te sprawy są w toku, to chętnie bym przynajmniej się dowiedział o kwalifikacji prawnej zarzucanych czynów i w jakich sądach to się dzieje. A może jeszcze w ogóle nie ma zarzutów na etapie prokuratorskim, tylko toczą się postępowania w sprawie? Że "dziwnie" przewlekle, na to też ostatnio znajdują się rady, tylko zainteresowani muszą o tym wiedzieć. Przypominam, że chodzi mi o samo posiadanie prochu CP na własny użytek, Rzemka problem tu się akurat nijak ma, o czym doskonale wiesz. Że niektórzy nas zastraszają? Oczywiście, ale nie musimy się dać. Tyle że nikt nie powiedział, iż będzie lekko. Lekko będzie, jak zaczniemy umierać, ale to też nie jest prawda.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Byc moze w prokuraturze utknelo . To nie idzie o to ze cos trafi do sadu. Ale o to ze zabiora. Mieszkanie przeszukaja. Lubisz zeby Ci grzebal ktos? Zabiora pol kilo prochu i ..... czekasz. Miesiac drugi... Wiem ze sa procedury. Ale wiesz co Macku Ci powiem? jest takie powiedzenie. Ma pan racje. Ale ja zrobie jak bede chcial. I co mi pan zrobi? To mniej wiecej oni stosuja. Te zastraszania odnosza swoj skutek. Nawet tutaj ludzie w koncu nie wiedza. Co ja bede sie tym bawil. Przyczepi sie ktos i po co... Ja na ZKS. Dozorca nie pozwala.....

MarekP
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Przypomnialo mi sie cos. Jak bylo powstanie Chmielnickiego to Uraincy wieszali sie na wiesc ze idzie Jarema. Bo sie Jarema bedzie gniewal. To sie lepiej powiesic. Wiec koledzy nie badzcie Ukraincami. Nie badzmy niwolnikami.

MarekP
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

A swoja droga to mnie interesuje. Jak material wybuchowy to trzeba byc saperem a nie posiadaczem pozwolnie an bron bocznego zaplony .22. To dlaczego te glupawe sklepy tak sprzedaja"? Przeciez lamia prawo jakby na to nie patrzec. Raz ze nie moga sprzedawac prochu na jakies pozwoilenie na bron. A dwa ze jesli to jest material wybuchowy to dlaczego sprzedaja na pozwolenie? A nie - tylko dla saperow.

Dobra. Jest ustawa o mat. wybuchowych. Czy ta nasza bron jest modelem? Mozna powiedziec ze taki Howken jest modelem w skali 1:1? Tak? To w ustawie o mat. wybuchowych nie sa konieczne uprawnienia do posiadania tych materialow jesli sa uzywane w modelarstwie. I koniec. Nikt tam nie dodal ze silniki rakietowe. W modelarstwie..... Do motoryzacji (poduszko powietrzne ale tez nie napisali ze napinacze pasow i poduszki tylko ze w motoryzacji) i kolejnictwie. To wiem - tam klada petrdy na tory i jak nie ma komunikacji z maszynista to taki srodek ostateczny. Slyszy kakis rytm i powienien cos zrobic. To tak z pamieci. Ale na 100% w modelarstwie. Wiec moze to sa repliki ale tez i modele funkcjonalne? Jak ktos chce zonglerki slowami....Trzeba namowic sklep z art. modelarskimi do sprzedazy prochu. Silniki sprzedaja to moga zgodnie z ustawa i proch. Bedzie zgodnie z polska tradycja. Najwiekszy supermtket na stadionie. Nie ma meczy nic. Jest supermarket. W przejsciu podziemnym najwieksze centrum czesci komputerowych. To dlaczego nie proch czarny w sklepach modelarskich? W koncy czy gowno czy filolek to jest H2S tylko inne stezenie. Czyli moze to zamiennie nazywac?


MarekP
Awatar użytkownika
Żółtodziób
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 589
Rejestracja: 18 sierpnia 2004, 19:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Żółtodziób »

marekp pisze:... czy gowno czy filolek to jest H2S tylko inne stezenie...
Drobne sprostowanie g:)

Nie "gówno i fiołek" lecz "gówno i jaśmin"
nie H2S lecz INDOL (benzopirol)
A niechaj narodowie wżdy postronni znają ,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stalker77 »

MaciekP pisze:Wolę jednak to przejściowe gówno niż komunę z jej zakazem wszystkiego.
Ot ironia losu, za komuny mielismy o prawie 80% urzednikow mniej i podobnie mniejsza ilosc przepisow. Co ciekawe ilosc koniecznosci posiadania koncesji, pozwolen, uprawnien, badan, zgod i innych takich byla dziesieciokrotnie mniejsza. :!:

Jestem ostatnim ktory by komunizmu i socjalizmu pod jakakolwiek postacia bronil, ale takie sa fakty, III Rzeczpospolita Urzednicza zrobilismy sobie sami po 89 roku.
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
MaciekP
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 871
Rejestracja: 21 marca 2006, 14:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: RIP

Post autor: MaciekP »

Nie wiem, na jakich źródłach opierasz swoje dramatyczne informacje, ale wiem, że teraz mogę sobie postrzelać z replik CP, o czym za komuny nawet nie mogłem pomarzyć. Co do nadmiaru biurokratycznych przepisów i strzegących je urzędników to wierzę w komisję Palikota.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Oj! Tutaj bym byl ostrozny......:-).

MarekP

PS. Wiesz co to lis w kurniku?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”