26 Grudnia???

Moderator: Moderatorzy CP

Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

26 Grudnia???

Post autor: Telesfor »

Może to i trochę wcześnie , ale rzucam temat - czy coroczne już strzelanie na strzelnicy LOK HTS 26 grudnia nie warto by przekształcić w male zawody? Doswiadczenie pokazuje ,że przyjeżdża wielu kolegów ze Śląska i nie tylko... Moze macie pomysł jak je urozmaicić?
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Hmm... a jakby sie w tym roku przeniesc jednak na Pasternik, to moze byloby i gdzie postrzelac na 50 i 100 m, i jakby do cywilizacji blizej...

O gustach sie co prawda nie dyskutuje, ale mnie ta obskurna okolica odrzuca.
Maciek
.62 i .69
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

A Pasternik czynny w 2 dzień Bożego Narodzenia? Chyba nie i stąd geneza spotkań w Hucie....A i ognisko fajne zawsze się zrobi...
Awatar użytkownika
Żółtodziób
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 589
Rejestracja: 18 sierpnia 2004, 19:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Żółtodziób »

Właśnie ta "odrzucająca obskurna okolica" decyduje o klimacie tej strzelnicy. I oczywiście ludzie.

Jednak na jej temat moga coś obiektywnego powiedzieć tylko ci co tam kiedykolwiek byli...

Jedni nie zniżą sie poziomem poniżej 3 gwiazdkowego hotelu, a innych rajcuje spanie na sianie.
A niechaj narodowie wżdy postronni znają ,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Bylem tam kilka razy, z czego raz na zimowym strzelaniu 2 czy 3 lata temu, i ma to tyle wspolnego ze spaniem na sianie, co chor Armii Czerwonej z Mozartem. Brud, bloto, smieci, postrzelana buda i socreal wokol. Po prostu pieknie jest.

A w hotelach rzadko sypiam - wole namiot, tylko nie rozstawiam go na smietniku :)

Telesforze, sluszna uwaga - Pasternik pewnie bedzie nieczynny, nie pomyslalem o tym.
Maciek
.62 i .69
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

No własnie.. A na strzelnicy HTS moglibysmy kolegom pokazac "prawdziwe strzelanie" . czyli muszkiety a nie jakies tam małokalibrówki....
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Czyzbys sie zaopatrzyl w cos "grubszego" niz tarczowka? :)
Maciek
.62 i .69
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Skleroza nie boli... Piekna bron w pieknym kalibrze.
Maciek
.62 i .69
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Właśnie dostałem wezwanie do Urzedu Celnego , coby pojedyncżą kokile oclić!!! 0,735...wlasnie do BB.


Chyba nie maja napradę co robić!!!!Żadne tam powyżej50 EUR . To kwestia przypadku: 1, 2 ,3 do odprawy idziesz ty.

Przed dwoma dniami odebrałem z Tracka przesyłkę o dwukrotnie wyższej wartości - bez żadnych celnych jaj...!To potwierdza,że nie ma żadnych reguł..Dwie przesyłki o wartości poniżej 50 USd w okresie ostatnich 4 miesięcy prawdopodobnie na cle ukradli...Bo nie sądzę ,ze kokile wysłali na milicję. :) .A nie doszły , zawiadomienia z cła też nie dostałem - Track zwrócił kassę... To tak na marginesie brown bessa i zakupow akcesoriow...
Awatar użytkownika
Wilkowaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 30 maja 2008, 19:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wilkowaty »

Telesforze - jaka jest procedura reklamacji na Tracku? Skończył sie drugi miesiąc jak czekam na kokilę - epidemia jakaś czy co?
"To disarm the people...is the best and most effectual way to enslave them" George Mason
("A imię jego było czterdzieści i cztery...")
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Paskudna sprawa.

Wilkowaty, sprobuj sprawdzic po numerze przesylki, jak daleko dotarla. Jesli sie okaze, ze dotarla do Polski, to telefon do odpowiedniego urzedu celnego albo pocztowego moze zalatwic sprawe.
Maciek
.62 i .69
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Przeważnie na trackingu niewiele widać... Dodatkowo numer listu przewozowego poczty amerykańskiej nie jest identyfikowalny przez naszą "kochaną " poczte. zeby sprawdzić na poczcie w Polsce musisz mieć polski numer. Paragraf 22 .
Ja to najczesciej załatwiam dzowniac na poczte w USAlub w Niemczech i pytając jaki Polska Poczta nadała numer - i oni akurat to widzą u siebie w systemie... :-D

Po 60 dniach nie potwierdzenia odbioru przez Ciebie , wiec piszesz do nich ,ze nie dotarło. Dostajesz propozycje ponownej wysyłki lub zwrotu kasy.Lepiej zwrot kasy i sam zadysponuj wysyłke jeszcze raz- tzn. nie łacz kokili z czyms innym aby wartosc paczki byla jak najmniejsza - lub -o ile masz kogos znajomego w US - zadysponuj przesyłke do niego a on przepakuje i wysle Ci jaka paczke prywatna bez podawania wartości...
Jest chyba jakas akcja na Poczcie Celnej na Łączyny. Zauwyżełem ,ze kokile do kul w zasadzie przychodzą bez problemu , jako że na dokumencie od Tracka jest napisane Round Ball Mould. Natomiast tam gdzie pojawiwa się slowo 'Bullet" ( np. Bullet Mould cal.454)masz na 100 % zaginięcie paczki i moze za kilka miesiecy dostaniesz paczke lub wezwanie na Janowskiego w Wawie lub na lokalną komendę.

więc ktoś musiał ich uczulić na pewne kluczowe słowa .

Na przykład przy tzw. tłumaczeniu faktury dobrze jest napisać "forma odlewnicza o srednicy .454 cala" a nie "kokila do pocisków .454' " , bo inaczej zatrzymanie do oceny LK KGP masz jak w banku.Lub dodatkowe oswiadczenia, wyjasnienia etc.
Awatar użytkownika
Bartic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1081
Rejestracja: 03 marca 2003, 13:53
Tematy: 61
Lokalizacja: CKS Stare Strzelby
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartic »

Mam to samo - minęły dwa miesiące, wczoraj wysłałem do nic maila...
Niestety, tak to jest u nas, że paczka zza Oceanu dociera do naszego pięknego kraju w 2-4 dni, natomiast kiedy wyląduje u celników, przebywa tam 2-4 tygodnie. Faktycznie nie ma znaczenia wielkość paczki, czy jej wartość z deklaracji. Duża paczka z manierką i chlebakiem z Dixi dotarła do mnie bez clenia, a maleńka przesyłka z kapiszonownikiem i kilkoma śrubkami została oclona. Co najśmieszniejsze z opisu w dokumentach odprawy wynikało, że są to, cytuję: "części broni". Mimo to odebrałem paczkę w domu od listonosza. :)
Tu ciekawy opis perypetii inego hobbysty:
http://www.doorg.info/2009/04/03/zapis- ... ei-celnej/

No, a jeśli o "Spotkanie Pasibrzuchów" w NH chodzi, to owszem z przyjemnością wpadnę!
Pozdrawiam
-Marcin-
GG2512814 ________________
Se gut, se bon, se Sagalas London, se Iwan kowal de Bałabanówka
Jasseji
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 31 lipca 2009, 10:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Jasseji »

takie małe OT, Telesfor

mierzyles u siebie suwmiarka lufe ?

mi wyszlo 18,65mm i kule .735 z flejtuchem .010 wchodza ale mlotkiem, dlatego stosuje material ze starej koszuli na razie.

szukam stalego rozwiazania, moze flejtuchy z frankonii grubosc 0,12mm zamiast moich 0,25mm

ew. powiedz jakie ci kule wyjda z tej kokili .735, jakby co to sie podlaczam do "wieczorka lewczego" = ołów + kokila + garnek + kieliszek + flaszka/piwo :D flaszka/piwo na mój koszt of course :D
Artyleria XVII oraz XIX wiek
www.airart.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Małopolska”